Odklad škôlky

30. apr 2024

Ahojte. Keďže o týždeň sú tu zápisy do MŠ a ja stále niesom rozhodnutá idem si pre radu, ako to vidíte vy, ako by ste sa rozhodli?
Moja dcéra bude mať v máji 3roky a v septembri by mala nastúpiť do škôlky. Máme však obrovský problém a tým sú plienky. Podmienka prijatia je odplienkované dieťa, a pochybujem že to do septembra dáme ale samozrejme všetko je možné. Snažíme sa už strašne dlho ale nikam sme sa neposunuli. Vyskúšali sme už úplne všetko. Dcéra ani nevie povedať či potrebu vykonala alebo nie. Či niečo má v plienke alebo nie. Mám pocit že nevie rozlíšiť ani áno a nie, odpovedá mi ako sa jej zachce. Priklad: Spytam sa je ti zima? Odpovie áno. Vzápätí sa spýtam je ti teplo?odpovie áno. Si pocikaná? Povie áno a pritom nieje.
Ešte dodám že je netrpezlivá , výbušná a vzdorovitá. Odmieta aj väčšinu jedla, zje len niektoré a máličko. Do kolektívu chodíme často a tam nemáme žiadne problémy. S deťmi si vychádza aj sa pekne zahrá a nevyrába konflikty.
Ďakujem za každý názor.

pribinak
30. apr 2024

Máte pred sebou celé leto.

Naco sa jej vypytujes? Veď treba minút poslednú plienku, viac nekúpiť. Zato nakúpiť 100 gatiek a obrniť sa svätou trpezlivosťou

jaass
30. apr 2024

V lete budete často von a prestane plienky používať. Netlač na ňu. Nepytaj sa jej tak často a daj jej ozaj pokoj. Ma potom chaos a stres.

gvenduska
30. apr 2024

Aj môj je majovy a tiež má ešte plienky keď sa ho opýtam či ide cikat povie mi nie netlačím na neho do septembra to určite dame dole

pe_mi
30. apr 2024

Ahoj,začína teplo ,je to síce niekedy na nervy, musí byť mama trpezlivá.ale možno budeš milo prekvapená a zvládnete to pekne.to sa nedá predpovedať.
A to ,že nevie rozlíšiť áno a nie.kopec.deti ani nerozpráva a nejedenie?tak to by ti mamičky mohli rozprávať niektoré nejedia ešte ako predškoláci.
Je májová, ja by som dala.mam májového syna.on išiel dokonca skôr v marci nastúpil
Inak by som ho dala v septembri.
ak vám to nebude chybat v rozpočte , že budete bez príjmu a si silno rozhodnutá,že ju nedáš.je to na tebe

zuz1177
30. apr 2024

Odplienkovanie za 4 mesiace zvladnete. Bude teplo, prestanes jej davat plienky a ona to pochopi. Netreba sa zbytocne pytat, len trpezlivo skusat. Ja som mala tiez netrpezliveho a vybusneho syna, no ked som sa odhodlala ho odplienkovat do 2 tyzdnov bol nauceny. Chcelo to skor moju odvahu a odhodlanie a dieta to zvlado :D A skolka je pre deti podla mna velmi potrebna uz v tom veku cca 3 rokov, tu interakciu s rovesnikmi a vzdelavanie, ktore tam maju, doma len tak lahko nenahradis.

autor
30. apr 2024

@pribinak zobrala som jej plienku úplne. Skončilo to zadržiavaním veľkej aj malej potreby, zápchy a synechie čo je zrast malých pyskov,tým že stále zadrziavala a sťahovala :( Mne tiež väčšina mamičiek radila zobrat plienku ale u nás ani toto nefunguje žiaľ.

misisika
30. apr 2024

A malá sa teší na škôlku? Skúste sa tam ísť pozrieť a pohrať sa s detičkami a pekne jej vysvetliť, že ak tam chce chodiť, musíte skúsiť cikať bez plienky. V troch rokoch deti veľmi veľa rozumejú. Plienku treba dať určite dole, len treba dcérku nejako motivovať. Možno ak uvidí iné deti vo škôlke na tých ich mini záchodoch...

autor
30. apr 2024

@misisika boli sme sa pozrieť a veľmi sa jej páčilo. Ale pokiaľ sa jej spýtam je to s tým áno a nie podobné, že si protirečí...a detičky pozeráme pravidelne tam kam chodievame do kolektívu tak sú už všetky bez plienky a pekne chodia na bilik aj wc a pozeráme na ne spolu a vysvetľujem jej to...skúšali sme aj úplatky aj nálepky aj knižky a rozprávky. Aj úplne bez plienky bola niekoľko dní

pe_mi
30. apr 2024

Tak možno ešte vyskúšaj ísť na zápis,akože to budeš mať v zálohe a do septembra uvidíš.ci a ako pokročila dcérka.
A keď nebudeš s tým stotožnená ,tak nenastúpi, oznamiš v škôlke a oni rýchlosťou blesku obsadia miesto.

autor
30. apr 2024

@pe_mi ono ide o to že pokiaľ by bola neprijatá z kapacitných dôvodov tak by som ďalej poberala rodicovsky prispevok. A je možné sa s riaditeľkou dohodnúť aby dala takéto vyjadrenie keďže s kapacitou bojujú tak či tak. Ale musela by som to s ňou dohodnúť už teraz na zápise.
Pokiaľ bude prijatá a nepodarí sa ju dovtedy odplienkovať , pripadne neprejde adaptačným procesom tak budem doma bez príjmu... musím sa rozhodnúť teraz :(

sajmonka_1216
1. máj 2024

Moja mala len teraz v apríli 2 roky, tiež ešte ma plienky, hoci pokusy sme už mali. Ale prihlášku dávam určite, do septembra ešte času dosť.. zbytočne bude to dieťa dalsi rok doma..
možno sa ti podarí odplienkovat v auguste a potom už žiadne miesto nezoženieš a budeš ľutovať.

veronikavaneska
1. máj 2024

A ty chces aby išla do škôlky ? Alebo chces byt s ňou ešte doma?

bubuzu
1. máj 2024

Daj prihlášku a ak by to náhodou do septembra nešlo, tak nenastúpi.

pukina
1. máj 2024

Urob ako citis ty, najlepsie si svoje dieta poznas sama a vies ci je alebo nie je pripravene, nepytaj sa cudzich ludi na nazor, neziju s tebou, nepoznaju ani teba, ani tvoju dceru.
Nerozmyslala si nad navstevou detskeho psychologa, ked mas pocit, ze ti v 3 rokoch velmi nerozumie?

autor
1. máj 2024

@bubuzu ono ide o to že pokiaľ by bola neprijatá z kapacitných dôvodov tak by som ďalej poberala rodicovsky prispevok. A je možné sa s riaditeľkou dohodnúť aby dala takéto vyjadrenie keďže s kapacitou bojujú tak či tak. Ale musela by som to s ňou dohodnúť už teraz na zápise.
Pokiaľ bude prijatá a nepodarí sa ju dovtedy odplienkovať , pripadne neprejde adaptačným procesom tak budem doma bez príjmu... musím sa rozhodnúť teraz :(

autor
1. máj 2024

@pukina uvažujem nad tým a je dosť možné že to absolvujeme nech sme.si isty, ale túto škôlku musím vyriešiť ajtak teraz kvôli predlzenemu RP

autor
1. máj 2024

@veronikavaneska ja by som bola rada keby išla s davom a zaradila sa do kolektívu a vzdelávaia sa. Na druhú stranu nemám problém byť doma, je to pohodlná myšlienka ale nechcem ju o nič ukrátit ale zároveň jej ani ublížiť

candii
1. máj 2024

Prihlášku si určite daj. Môžeš ju nechať do 12.00 len ak sa to nepodarí, v kolektíve bude vidieť aj iné deti, môže jej to pomôcť. Ak by bol problém s adaptáciou môžeš vypýtať papier od dr a môže ostať doma ale miesto tam mať bude a môže trebárs o 2 mesiace to skúsiť opať

chvostik1
1. máj 2024

Moja sa sama odplienkovala dva týždne pred nástupom do škôlky. Keďže sme nastupovali do škôlky tesne pred lockdownom, môžem ti z vlastnej skúsenosti povedať, že to obdobie keď sme museli byť doma a dcérka nemohla byť v kolektívne a rozvíjať sa hlavne čo sa komunikácie týka, jej dosť vzalo. Bývali sme tu v tom čase totiž jediní s malým dieťatkom. Takže ak ti môžem poradiť, rozhodnúť sa už ale musíš sama, do škôlky ju dať. Veľmi veľa tým získa. Sociálny a spoločenský rozvoj, velmi veľa sa tam naučí, zdokonalia sa jej komunikačné a interakčné schopnosti, naberie imunitu atď 🙂

ivangeline
1. máj 2024

Podľa mňa také malé deti málokedy hovoria, čo je. Tak medzi 5 až 6 rokom začnú. Dovtedy si ty ta, kt to ma podľa nejakých znakov rozlíšiť a priblížiť mu i slovne, čo sa deje a prečo a ako mu zjavne je. Ja si svoje deti poznám…

zuzinka888
1. máj 2024

Kludne podaj prihlasku, ak to do septembra nezvladnete tak ju odhlasis. Dieta pripravene na odplienkivanie to zvladne za 3-4 dni. Zaklad je pripravene dieta a pripravení rodicia. Jednoducho sa rizhodni, ze dnes plienku nedas. Je teplo a nechaj su bez plienky. Tazko dietatu vysvetlis ci je pocikana- ked plienka ju drzi v suchu. Dat nohavicky a nechat. Ak sa pocika nechat ju 10 minut mokru nech pociti nepohodlie. A vysvetlit ani opakovat, opakovat. Chytit za ruku, pivedat - ideme cikat posadit na par sekund max munutu a nechat ist. Viem ze ste to skusali ale zaklad je vydrzat, sledovat( deti maju svoje pohyby ked sa im chce- krutia panvou, prekrizuju nohy....)a hlvne nedavat plienku.

parvinka0001
1. máj 2024

Prepáč ale mám pocit že len sa vyhováras a skôr chces rodicak aby ti ďalej vyšiel .
ja som odplienkovola dvojky naraz v júni a v septembri šli do škôlky v pohode ,nemali ešte ani 3 .

candii
1. máj 2024

@parvinka0001 aký rodicak, rodicak skončí v 3 rokoch dieťaťa či chodí do škôlky alebo nie a na predĺžený rodicak potrebuje dieťa diagnózy nie plienku.

parvinka0001
1. máj 2024

@candii čítaš aj čo písala .? .že teraz je to tak ak nevezmu deti do škôlky ktoré majú 3 do konca augusta tak budú poberať ďalej rodicak .

januska12323
1. máj 2024

Choď na zápis, dohodni sa s pani riaditeľkou či ju teda chceš dať alebo nie. Keď nie a majú veľa detí nebude problém neprijať.

autor
1. máj 2024

@candii stačí mať vyjadrenie zo škôlky že je neprijate z KAPACITNYCH dôvodov a budem dostávať rodičak ďalej

autor
1. máj 2024

@januska12323 áno tak plánujem. Ešte sa rozhodnúť ...

autor
1. máj 2024

@parvinka0001 pokiaľ sa to do septembra nepodari a bude zo škôlky vylúčená budem s nou doma bez príjmu. Zato rozmýšľam vopred

autor
1. máj 2024

@zuzinka888 áno skúšali. Vydržali sme 5 dní a posledne 2 zadrziavala. A tým že v minulosti bola v nemocnici kvôli problémom s mocovym traktom a mala aj synechiu ktorá sa jej začala opäť robiť tak som to pre jej dobro prerušila. Ale určite budem skúšať po cca 2 týždňoch či nenastane zmena

pe_mi
1. máj 2024

A vy máte iba jednu spádovú škôlku?lebo napríklad u nás v meste na našu ulicu máme 5skolok , ktoré nás môžu zobrať, v nariadení mesta patríme do týchto 5ich a teda keď nás neprijmú do našej konkrétnej akoby jednej spádovej,do ktorej sa hlasime.riaditeľky si obvolaju medzi sebou a umiestnia dieťa ,do niektorej z tých zvyšných 4.
Hádam som to zrozumiteľne napísala 😉
U nás posledné 2 roky umiestnili všetky deti vraj.co sa hlásili.
Ale je to taká téma, že každý inak povie,mne povedali ,že to je blbosť,že nemôže byť 5 spadovych škôlok.
Poznáte to niekto takto?aj vy to niekto v meste máte tak?