Keď v škôlke vnímajú, že dieťa má niektoré veci inak

30. apr 2024

dcera chodi do sukromnej montessori skolky. ja si myslim ze mam sikovne takmer 4rocne dieta. v skolke ale spominaju ze si vybera lahke aktivity ze nema sustredenie ze nedokoncuje aktivity nedava ich na miesto. ze niekedy chodi za detmi inymi ked ine deti to neopatuju. ze by sa chcela rozpravat. ze ucitelkam nepovie co chce. sem tam pouziva vymyslenu rec. ze v jej veku by mala zvladat ovela viac. narocnejsie komplexnejsie cinnosti a nevedia ako zvladne vyssiu triedu.
uz naznacovali problemy pred par mesiacmi tak som s nou obehla specialneho pedagoga psychologa opytala som sa jej trenerov z kruzkov a lektorov z kruzkov a vsetko jej vyslo v norme. aj intelekt aj rec aj porozumenie aj jemna hruba motorika. normalne spolu fungujeme. vie cisla tvary dni v tyzdni mesiace v roku farby. vsetko v oboch jazykoch. hovori plynule oboma jazykmi. velmi rada kresli a velmi rada sa hra s postavickami. na ihrisku normalme beha skace prelieza. rada hra hry ako hadaj na co myslim napr ovocie zviera. ma dobry orientacny zmysel. s bratrancami sesternicami detmi kamaratok ci na ihrisku vychadza normalne fajn.
ale tvrdia ze nie je ukotvena v realite ze sa rada hra na akoze co ano ale je to normalne a ze jej nemame davat fixky lebo ze to je zle pre uchop. neviem ci je v skolke nemotivovana ci tam nechce bytneviem preco ju nezaujimaju ponukane aktivity. a posobi vo svojom svete. neviem. kreslila malovala by hodiny ale napr strihanie ci lepenie ci puzzle nie. pozna aj pismena aj cisla. ze jej chcu pomoct ale ze nevedia ako k nej pristupovat. ze zavolaju do skolky na pozorovanie psychologicku a specialnu pedagogicku... neviem. cele ma to mrzi.

zmrzlinka2021
30. apr 2024

Prepáč, ale tá škôlka je asi dosť mimo.

belllinka
30. apr 2024

Mňa zaujali tí tréneri a lektori. To na koľko krúžkov chofí?

autor
30. apr 2024

@belllinka teraz ked je v skolke uz nie. ale ked boka mensia chodili smena viacere. folklorny tanec mudre hranie plavanie

autor
30. apr 2024

@belllinka ked nastupila do skolky uz len folklor

nikpa
30. apr 2024

Pani učiteľky v škôlke sú asi moc premotivovane. Keby mi psychológ a špec.pedgog povedal, že mám normálne dieťa a v škôlke by mali stále volaky problém, asi by som zvážila, či vôbec ta súkromna montesori škôlka stojí za to.

martinka13
30. apr 2024

Uvažovala by som v tomto prípade nad zmenou škôlky.

amelie2017
30. apr 2024

Dcere pravdepodobne nesedi montessori styl skolky. Ze nie je 4 rocne dieta ukotvene v realite a rado sa hra?? Akoze co ine ma v 4 rokoch robit? Rozmyslat nad tym, kde na tu skolku zarobit??
Dokonca v 3 rokoch, kedze pises takmer 4 rocne.

didamt
30. apr 2024

tieto moderné škôlky premotivované :( Prepáč ale zrejme aj ty si premotivovaná, vodiť dieťa k psychologom a podobne vo veku necelých 4 rokov ....

dskjhfdlkdjhl
30. apr 2024

No, ja by som povedala, ze vzhladom k tomu, ze odbornici sa vyjadrili, ze je dieta v poriadku, tak skolka asi ma niektore veci inak, co ma v tomto type skolky ani neprekvapuje a teda by som doporucila zmenit skolku.

maminkadeticiek
30. apr 2024

To su dobre bludy.Podla mna je to normalne hrave 4 rocne dieta.Mozno menej premotivovanu skolku by to chcelo.Alebo jednym uchom dnu druhym von.Vobec ich neries.

egonsk
30. apr 2024

Tazko povedat aka je realita, lebo aj Dezo sa v krcme chvalil, ze ma vynimocne dieta, lebo chodi do osobitnej skoly. Niekedy rodicia vnimaju svoje dieta ako vynimocne, lebo aj jednooky medzi slepymi je kral. Takze mozno okruh ludi s ktorymi porovnavas je o stupen horsi, ale v globale aj o dva a teda ty mas doma vlastne priemer.
Tazko hodnotit, ale uplne by som ziadnu moznost nezatracoval a urcite zvolil trosku viqc racia.

pribinak
30. apr 2024

Wau….4 ročne dieťa nie je ukotvené v realite….toto by mi stačilo, aby som vážne začala uvažovať nad zmeniu skolky

jaskolka
30. apr 2024

Čítam to viackrát a nechápem, to naozaj dcera nema ani 4 roky a v škôlke od nej chcú toto všetko, co píšeš? 😮🙈To co je za škôlka? Že "dieťa sa chce hrať" no a čo má chcieť, ísť skúmať fyzikálne veličiny?
Nie je ukotvené v realite? To fakt toto ti povedali?
Ja by som sa na tvojom mieste vykaslala na takú "super montesori" škôlku a dala ju do normálnej, kde nechcu z malých detí predcasne vyspelé bytosti.

andreatytler
30. apr 2024

Sukromna skolka? To predpokladam ze im platis celkom slusne peniaze. A zaco? Sustredenie, odkladanie hraciek na miesto, nasledovanie pokynov, strihanie, lepenie, ulety do fantazie ked ma byt v realite... Toto vsetko su veci ktoreju maju ucit oni a nie ze sa oni stazuju tebe ze to nevie. To ju to mas teraz naucit, aby to uz potom vedela s nimi robit? Uplny neschopaci su to. By som sa nastvala a opytala sa ich ze zaco ich dokelu platim... zevraj nevedia ako k nej pristupovat.
Ako je uchop na fixke iny ako uchop na ceruzke?

oslo1
30. apr 2024

Ja neviem, syn chodila do skoly, jaslickach v UK. Nemala som pocit, ze by bol rozdiel medzi nimi a Montessori.
He take blbosti minutes nikdy nehovorili. To mi dokonca nehovoria ani teraz v skole a to uz Bude mat 6 rokov.
Detstvo je o hrani a snivani, reality postupne prichadza. Co ma s tebou dcera hypoteku riesit? Mne sa zda ako normalne zdravie dieta.
Moj syn Zas rad vsetko striha, ceruzku zoberie do ruky, Len ked moze krizovky lustit, alebo sa podpisat. Neriesim, dorastie, naucila sa. V tomato veku z deti robit dementov nie he vhodne.
Nech vyzdvyhnu, v com je dobra, zbytok pride sam.

jana_eyre_2
30. apr 2024

A aké by malo byť 4rocne dieťa? 😳

kiki68
30. apr 2024

Vziat z takej skolky, je to normalne dieta. Nas syn bude mat 4 a je podobne na Tom, iba ze on teda vyzera najtazsie ulohy, ale ze by bol ukotveny v realite… deti do 6/7 rokov velmi odlisne vnimaju realitu, preto im je blizke prezivanie napr kreslenych postaviciek z knih a serialov. A to povedala moja byvala sefka, je expertka na detsky vyvin. Presne to vidim na nasom a tiez Rad pouziva vlastnu rec.

mabenn
30. apr 2024

jezisi kriste...im tam prepina v tej skolke? syna v 4rokoch museli obliekat, hoc kedy sa rozplakal, bol vyhybavy, neisty, doteraz nevie uchopit poriadne ceruzku, ma skoro 6rokov, mal absolutne svojsku povahu, nikdy nic mi nikto nenaznacoval ani ma netlacil do vysetreni, lebo deti 3-5r su kazde totalne ine a je ich praca s tymi detmi cez den fungovat a rozvijat ich...mne sa pristup skolky vobec nepaci, pokial ty nemas pocit, ze mas dieta nejake "ine", co sa mi zda, ze na 4r je dost rozvinute, skor si myslim, ze si vybrala velmi zlu skolku...

syslik81
30. apr 2024

to co pises -ak si objektivna je uplne normalne dieta ... deti sa nerodia cez kopirak kazde je ine kazde inak napreduje a kazde vynika v dacom inom ... ma detsku fantaziu- to je uplne najlepsie .. kedy ju ma mat ? nemozes zmenit skolku? alebo im proste podakuj za zaujem a povedz ze ste boli u viacerych odbornikoch a ty sa zhodli,ze dieta je v poriadku a tak by bolo dobre aby sa zamerali na ine dieta a tvoje nechali dalej sa vyvijat jeho tempom a k odbornikom nech si zajdu pre zmenu oni

momi86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahhola
30. apr 2024

No vidis, platis za nejaku snobaren a este ta udeptaju pre tvoje decko, ktore sa zda byt primerane veku. Zmenit vzduch a dopriat dietatu trochu obycajnosti, nech si v statnej skolke volne dycha a nie je hodiny pod lupou, ako u tychto montesori vsevedkov. Mozno maju pocit, ze za sumu ktoru stoja, musia produkovat nevyziadane hodnotenia, v niekoho prospech, v tvoj neprospech. Mozno potrebuju jedno miesto pre nejaku znamu a ty si im vysla ako najslabsi clanok, ktoreho sa vedia bezbolestne zbavit. 🤔

momi86
30. apr 2024

ako opisujes,,tak dceru mas vporiadku,,presne som si predstavila mojich dvoch chalanov,Neuvazovala si o zmene typu skolky?Popravde ani mojim toto nesadlo..mali sme moznost to vyskusat....teraz chodia do klasickej - sto a jedno

ollynka
30. apr 2024

Tvoje dieťa má toho plné zuby, Možno potrebuje len NORMÁLNY ŽIVOT a nie premotivovaný svet!

1mina
30. apr 2024

Ja si neviem predstaviť žeby mi niečo z tohoto povedali ucitelky v našej obyčajnej štátnej školke - inak Naša škôlka je podľa mňa super, ja aj dcéra sme spokojné. Ale teda napríklad že nie je ukotvená v realite ? Pokiaľ normálne funguje v Tom čo treba s ostatnými deťmi, tak nechápem čo je natom zle a neviem si predstaviť žeby sa na toto u nás sťažovali. Moja je už predškolacka a bežné mi hovorí že sa hrajú akoze, akoze idú do vesmíru s kamarátom, akoze robia toto hento... Kedy si maju užiť takéto veci ak nie v škôlke ?

lucia147852
30. apr 2024

A načo ju dávaš do montestori škôlky? Ja som si ich pozerala pri prvej a za mňa ďalší prepnutí sektari, čo nevidia nič okolo, len svoje "učenie".

sense
30. apr 2024

Ak je dieťa normálne podľa odborníka prestaň byt premotivovanou matkou a daj dieťa do obyčajnej skolky. Pretože kedy ma byt dieťa dieťaťom a ma mat svoj svet fantázie ak nie v tomto veku

gondyo
30. apr 2024

Ukotvená v realite??? Mnoho dospelých ľudí podľa mňa nie je ukotvených v realite🤦‍♀️

michaela329
30. apr 2024

Odborníci Ti povedali, že je v poriadku. Tak je v poriadku. Možno je len hravejsia, čo vsak nie je v jej veku chyba. Ja robím s deťmi desať rokov, vzdy sa v kolektíve aspoň jedno hravejsie dieťa najde - my to však neriešime ako tragédiu, je to výzva, len je pravda, ze to učiteľke vezme trochu viac energie. Skús tie veci komunikovať s dcérou - primerane jej veku. Či sa jej v škôlke páči, čo robila a co robili ostatné deti. Ak by si vybadala, ze sa jej škôlka nepáči, tam by som uvažovala nad zmenou.

tinqua
30. apr 2024

Tiez sme mali s mladšou experiment, dali sme ju do špeci anglickej škôlky no bohove sa mi to celé páčilo, len moja dcéra mala na to iný názor...ostrieľaná jasličkárka a zrazu rev každé ráno, nezmenilo sa to ani po niekoľkých mesiacoch. Prehodili sme ju nakoniec do dedinskej štátnej a od prvého dňa úsmev...nikdy nič nepovedala, až raz sme šli náhodou okolo anglickej a len tak do ticha auta zahlásila...tam je zle...pýtam sa prečo? Tam sa len učí a nemôže sa hrať, lebo som zlá...no nechápala som... ako zlá? Zlé deti stoja v kúte a ja som musela byť v kúte, lebo som zlá a nechcem sa učiť...sto čertov vtedy do mňa, keď tam chodila mala 3, ked mi to hovorila tak 4...rok si to pamätala úplne presne a ja som platila 400e mesačne aby moje dieťa muselo stáť v kúte každý deň. Vymeň škôlku to čo píšeš je na hlavu.

athelas86
30. apr 2024

Len pre zaujímavosť, o škôlku v akom meste sa jedná? Lebo totiž aj ja mám podobnú negatívnu skúsenosť s konkrétnou Montessori škôlkou v Prešove (no zas iná tam je už v poriadku).