Výchova batoľaťa a obdobie vzdoru.

24. feb 2020

Ahojte,viem,ze taketo temy u tu caste,ale dnes prave som sa utvrdila v tom,ze to nezvladam asi.Mam dietatko dvojrocne a asi ma obdobie vzdoru.No ja realne pri nom cez den vobec nic nestihnem,ani ranajky poriadne,ani naobedovat,ani zohriat obed,co som navarila predosly vecer.Jeho nakrmim niekedy celkom v pohode,niekedy je to boj...stale niecim zaujat a tak.Som uz strasne z toho unavena a vycerpana a to mam len jedno dieta.Akonahle sa snazim nieco urobit aj doma,alebo ho jednoducho nechat len tak,nech sa hra,tak si zacne trieskat hlavu o nieco,alebo vsade beha,lezie a taha zaluzie,takze staly dozor,resp.stale behanie za nim.Zeby si sadol a zahrall sa uprostred izby,kde sa najviac pohybujeme,to nie a ked,tak to nestihnem ani hrniec poriadne vybrat a je po hre.Este nieco-sprava sa tak vacsinou pri mne,pri muzovi a starkych si ani hlavku nebucha a pomerne ich poslucha vraj.

ivangeline
24. feb 2020

Ohrádka? Nejako ohradiť priestor, kde môže byť?

sapetka
24. feb 2020

Ja akurat lezim na gauci a maly sa hra 2,8 r😊(Umyva si stolicku. To je mega supi ako mi tu hovori)aj ked si vyzaduje vacsinou hrat s niekym vie sa pohrat aj sam. Vacsinou ak sa s nim hram aktivne nejaky cas (15-20min)vie potom ostat pri hre nejaky cas sam. To buchanie hlavy mi pride dost zvlastne.. nechces sa s tym poradir s ped? A ohradku? Pre 2r dieta? Urcite nie pre boha co by tam robilo

mogaa
24. feb 2020

Ono pri starkých a mužovi poslúcha preto že majú čas sa mu venovať.....2-ročné dieťa sa zväčša hrá len chvílu, naozaj ho činnosť musí baviť aby vydržal pri hre dlhšiu dobu🙂

autor
24. feb 2020

@ivangeline skusala som,to si tiez bucha hlavu a nechce tam byt.No jedine na poschodi v jeho izbicke sa trocha zahra,ale tam by som ho ani sameho nenechala,no a ani by tam sam nebol.

autor
24. feb 2020

@sapetka No napriklad,ked chce ist von z izby,uz ho to nebavi,tak si bucha hlavku o dvere,ked som ho skusala dat do postielky ci ohradky,tam tiez,niekedy skusa aj o zem,ale to nie nejak casto.Vacsinou je to vtedy,ked ho niekam nepustim,nieco mu nedovolim,alebo chcem nieco robit a chcem od neho,aby bol zatial tam a tam...No vacsinou akukolvek pracu vzdam a radsej ideme von,ci sa hrat.Mojasestra to vraj robila,ked bola mala,dostala par krat na zadok a preslo ju to...No ja to takto nechcem riesit.🙂

autor
24. feb 2020

@mogaa No to by som si myslela aj ja,ale ked muz obcas aj nieco uvari a uprace,ked som v praci a vraj to buchanie je len pri mne...

janickacrazy
24. feb 2020

no ono treba dieťa od malička učiť, že sa má vedieť zahrať aj samo, no tiež som na to prišla až pri druhom dieťati, prvému som sa non-stop venovala, až som zistila, že nič nestíham a cez obed ti už nespí? skús ho pomaly zvykať, aby sa vedel aj sám chvíľu zahrať a že si búcha hlavou o zem? to si nevšímaj, prejde ho to a ešte otázka prečo by si ho nenechala samého v jeho izbičke? moj malý chodil po celom dome v pohode ako 2ročný, vačšinou sa hral v detskej izbe alebo v obývačke a v pohode sa dokázal zabaviť aj 2 hodiny sám, ale ja som ho tak učila od narodenia postupne a žalúzie vytiahni hore, aby na ne nedočiahol a ked chceš variť, tak ho posad na zem, daj mu 2 staré hrnce a varešku, mrkvu do ruky a komentuj ako varíš a pekne si var, on sa zabaví, ty navaríš a pohoda

autor
24. feb 2020

To s tym varenim som skusala,no nevzdavam este.Ano,cez obed uz nespi.No to jeho nemozem nechat sameho v izbe.On sa neposadi a nebude sa hrat,on bude skusat,co sa kde da otvorit,co prevratit a kam vyliezt.🙂S tymi zaluziami mas pravdu,sice nemam zaclony a okna takmer po zem,ale toto pomoze urcite-aj to je dost.Skusim byt kreativnejsia,no z jeho strany ten zaujem zatial nevidim o nejaku taku cinnost ako varenie alebo nieco v kuchyni.Kreslenie a plastelina zatial vobec,par minutiek lego pripadne kniha ci auticka a bezime.No chapem,ze kazde dieta je ine,nevylucujem,ze sa to casom zlepsi,vlastne dufam v to,lebo ufff.

autor
24. feb 2020
majah212
24. feb 2020

tu pomoze len zapajat, zapajat do toho co robis - skus mi dat hrniec, vysyp tam nejaku fazulu, daj osupat cibulu rucne - proste robit to co robis ty,,, tie deti to proste vedia, ze ked potrebujes nieco spravit, tak "schvalne" vtedy ta potrebuju ;) je to stale len obdobie a ako odide, pride zas ine obdobie

autor
24. feb 2020

@majah212 juj,snad sa to zlepsi.

autor
24. feb 2020

@ivangeline
@sapetka
@mogaa
@janickacrazy
@majah212 Daujem vsetkym za nazory.