Ako ste zvládali plačlivé obdobie syna?

honey666
31. júl 2022

Ahojte, mam skoro 10 mesacneho syna a uz straaaasne dlho ma obdobie ze ked ho polozim z ruk zacne hystericky kricat a plakat, niekedy ok zacne sa hrat ale vacsinou vyzaduje ist naspat na ruky. Momentalne obdobie kedy sa vodi za ruky a hned usmev nasadi aakonahle ho polozim ved viem stvornozkovat tak zacne jačat vrieskat plakat.. necham ho niekedy tak lebo sa ukludni po tom hysaku a hraje sa, no vsak nechcem aby si myslel ze si ho nevsimam ked ma potrebuje ale zas nechcem aby sa naucil ze ked zacne takto jacat ze ho hned vezmem za ruky alebo ze mu dam to co chce. Ako to jemne zvladnut ? Chapete ze nechcem aby si myslel zee si nevsimam jeho pocity ze ho necham vyrevat, ale proste neda sa stale ho vodit za rucky aj ked sa mu to paci, musim ho niekedy aj polozit aj v momente ked sa mu to nepaci.. help mamky

pribinak
31. júl 2022

@honey666 separacna úzkosť. To chvíľu trvá, ale prejde

dusankomoj
31. júl 2022

@honey666 keď začne plakať,tak ho nezodvihni hneď na ruky,ale sadni si k nemu na zem. Aby ste boli na rovnakej úrovni. Možno to pomôže😊

viestta
31. júl 2022

Prestaň ho vodiť za ruky. Nie je to dobré pre jeho vývoj. Keď chce obzerať svet z vertikálnej polohy, musí sa naučiť sam postaviť a chodiť.
No a jasne, ze sa mu v postieľke nepáči, však okolo je toľko zaujímavých vecí čo nevidí. Je rozdiel ci sa jeduje alebo zalostne plače lebo mu niečo vadí, chyba, boli ho. Trosku jedovania mu neublizi

tiika
31. júl 2022

@dusankomoj ja som to riešila podobne. Sadla som si na zem i ja, mala na kolena, chvíľu pomrnkala, chvíľu sme sa hrali spolu, až kým sa išla hrať sama. Alebo som si s ňou sadla do hojdacky a hojdala sme sa, až kým sa nevypytala dole. Takto systematicky a postupne. No zas som ju aj brala dosť na ruky, keď som jej cosi ukazovala, chcela sa dojčiť (vtedy pustiť ani za svet).

dusankomoj
31. júl 2022

@tiika prosím Ťa,môj má skoro 5r,20kg a ešte aj teraz sa chce popestovať🥰

monicka976
1. aug 2022

@honey666 este som ho nezvladla stale trva 😅 maly ma 6 mesiacov a chce byt non stop iba pri mne a na rukach, ked ho polozim alebo dam na ruky niekomu inemu (muz, babky, dedkovia) reve akoby ho rezali a neukludni sa sam, reve, reve, reve kym ho nevezmem, vtedy v sekunde prestane. Skusali sme vsetko, tak len cakam kedy to prejde, ved do 15tich to robit nebude 😁😁😁

krasolienka1
16. apr 2024

@honey666 ja som mala obdivne deti také nepomohlo nič len prezit tu dobu bol to extrém
A k nikomu inému ísť nechceli