Viazanie deti na široko

janullikle
29. júl 2012

zdravim vas maminy, mame doma 2 tyzdnovu dcerku a neviem ci jej viazat nozky na siroko alebo nie, ked sme boli v nemocnici kazali davat len pampersku, doma mi svagrina vravi ze mam viazat na siroko tak teraz neviem ze co... je to moje prve dietatko.... koli comu sa vlastne maju viazat nozky na siroko??? vdaka za vase prispevky 😉

katren
29. júl 2012

@janullikle ja som ani jedneho nebalila nasiroko.....a balia sa kvoli vyvinu bedrovych klbikov 😉 urcite vam dr. povedala, ze mate ist na sono klbikov a ten vam povie, ci treba alebo nie 😉

majtika
29. júl 2012

Neviazat, to prikaze ortoped. Mohla by si viac uskodit, ako urobit dobre. pocuvni to, co ti kazali lekari. Viazanie na siroko sa uz nenosi. Lekar posudi, ci je to nutne, alebo nie je. Takze, pockaj si na 4 tyzden, teda, ked bude mat tvoje male 1 mesiac, zajdi k ortopedovi, toti urcite kazali uz v nemocnici aj s papierom, ktory si urcite dostala od nich a lekar posudi. Potom by ta mal este pozvat na dalsiu kontrolu, asi tak v 4 mesiaci veku babatka, ale to je individualne, kazdy lekar to robi po svojom, co nechapem, lebo by sa mali v tomto vsetci zjednotit. No proste, urcite neviazat.

janullikle
autor
29. júl 2012

u detskej lekarky sme sa boli zapisat minuly tyzden, ta nam kazala viazat nasiroko, teraz mame isto k nej 10.8 ze nam da aj papier k ortopedovi, tak teraz neviem podla coho ona usudila ze viazat nasiroko ked nemame este sono, tak co viazat ci dat len pampersku ako v nemocnici?

petribela
29. júl 2012

detičkám to neublíži keď sa viažu na široko,,ja neviem o čo sú iné babatká teraz ako vtedy,,alebo mi niečo uniklo?ale tak ako doktor povie, tak budeme robiť.Zjednotení názor nemôžu mať, nakoľko každý problém je iný,,aj diskusie sú o rôznych názoroch,,,

katren
29. júl 2012

@janullikle ja by som davala len pampersku....a aj tomu babatku to nie je najprijemnejsie ked je zabalene nasiroko 😒

adulik23
29. júl 2012

ja som na odporucenie ortopeda nebalila ani jedneho. 😉
skus si precitat aj toto:
https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/balit-ci-nebalit-babatko-nasiroko/

danka483
29. júl 2012

Nám kázal ortopéd viazať na široko boli sme u neho keď mal drobec 2 týždne a aj som začala a aj som velmi skoro skončila nakoľko malý bol nespokojný a po 3 mesačnej kontrole u ortopéda bolo všetko ok. Vraj už nemusíte baliť na široko ( akože načo to je dobré len ako prevencia či čo ) ok beriem keď je nejaký problém ale v tomto teple aby bábo malo ešte na riťulke jednu plienku a poštolky nech si to dá dokyno 😝

keiko33
29. júl 2012

tak my ked sme boli pri ortopedovi na 3,5 tyzdna ma vykrical, ze preco nebalime na siroko, ze az on da prikaz ci balit, alebo nie. Mali sme papier z ultrazvuku z porodnice a tam sa ukazalo ze nesu obydve klby este vyvynute, tak kazal balit do 3,5 mesiaca a potom prist na ultrazvuk. Trochu ma to prekvapilo, lebo pri synovi sa este automaticky balilo do 3,5 mesiaca a pri dcere uz nie, ze uz su nove studie, ze uz netreba. Tak som ani teraz uz nebalila a doktor zase cosi vymyslal. Tak som balila na siroko ale nie vzdy, viac menej ked som si na to spomenula. Hlavne v noci, vtedy dieta spi a nevadi mu to tak a cez den som davala len malokedy. No a na kontrole na 3,5mesiaca bolo vsetko v poriadku. Niektore klby potrebuju cas aby sa vyvynuli. Vraj niekedy az do 9 mesiaca.

kvetinka211
29. júl 2012

@janullikle nam robili sono este v porodnici a povedali ze netreba balit nasiroko, potom aj ortoped na prvej kontrole povedal ze vsetko je v poriadku a ze staci pamperska. Uz sa balia nasiroko nastastie len tie deticky, co to potrebuju .. to sme tu boli taky svetovy unikat s tymi postolkami 🙂 Ale zasa vraj v tychto koncinach mame geneticky vacsi vyskyt problemov s klbikmi nez inde na svete ...

svetlusska
29. júl 2012

ahoj ja mam 9 tyz.chlaceka a balim ho nasiroko kedze nam doktor kazal....tak balim...kamoska co ma dievcatko 7 mes.tak nasiroko nebalila dostatocne a mala mala do 6 mesiaca remienky takze asi tak...az teraz nedavn jej ich dali dole...takze asi tak...

dejnas
29. júl 2012

dcérku som balila cca 2 mesiace... malého vôbec... pri prepúšťani z pôrodky mi povedali, že preventívne netreba až do prvej sono kontroly, tam určí lekár... doporučenie ortopéda po prvej kontrole - baliť netreba vôbec😉

lenka311
29. júl 2012

@janullikle Ortopéd Ti povie. Mne povedal na druhej a zároveň poslednej kontrole že už netreba. Mala tuším 4mes. Ale neviem či máš monitoring dychu - ja som mala Snuza go, ktorý sa dával na pampersku - no a keď som prestala dávať tie poštolkové nohavičky tak ma išlo poraziť - samé poplachy... tak nakoniec som dávala ešte do 8mes na noc pampers a na to len tie poštolkové nohavičky, pre pokojnú noc 🙂
Z kamošiek balili na široko väčšinou do toho 3mes... Pampers, jedna látková plienka, poštoľkové nohavičky. S tým že by to niektorá nerobila vôbec som sa ešte nestretla, ale vidím tu aj takéto príspevky.... 😉

popellka
29. júl 2012

My jsme dávali široké balení 3 měsíce, ale malá měla špatný nožičky, takže pokud ti to neřekl ortoped, tak bych nevázala 😉

xlucia
29. júl 2012

@petribela co by nemohlo ublizit. take dieta s refluxom, v pamerske a k tomu jedna ci dve latkove plus postolky, sa ide zblaznit ze ma ritulu vyssie nez hlavu, hlavne v kociku sa zle polohuje novorodenec. alebo take riadne kolikove dieta sa ti teda potesi postokam, ked sa nebude vediet vyprdiet alebo vykakat.
este nemas ziadne skusenosti, ale pises aj tu aj ockovani....
este si nepreskocila a uz kricis hop

mandarinkadarinka
29. júl 2012

ahoj, ja som nebalila vobec. na prvej navsteve u ortopeda mi povedal, ze ani netreba. Nebal ho zbytocne, pockaj, ci to vobec bude potrebne.

nikki28
29. júl 2012

@janullikle treba sa riadit tym, co povie lekar, mne vraveli v porodnici, ze balit, aj detska lekarka a po sone na ortopedii uz nebolo treba (maly mal 5 tyzdnov), ale v noci som mu nedavala, aby si kludne pospal 🙂

erikaflenderov
29. júl 2012

Ja by som odporúčala baliť. Aj mne v nemocnici povedali že netreba, tak som nebalila, malý má teraz 5 mesiacov a na noc mu stále musím dať ortopedické lebo ešte na jednej nôžke nemá dobre vyvinuté kĺbiky. Kebyže ho balím od začiatku možno by mal teraz nôžku v poriadku☹

katika901
29. júl 2012

moja skusenosť- syn má 7,5 roka, keď sa narodil povinne všetci viazať naširoko, dľa ortopéda sme viazali asi do 5 mes, minulý rok sa nám narodila dcérka a z porodnice sme odchádzali , že nebaliť- tak mala len pampersku. U ortopéda mala zlý nález, ale upozornil ma - nebaliť naširoko, že môžem ešte poškodiť. Dostali sme ortézu, ktorá sa dáva na oblečko, malá si rýchlo zvykla, nosili sme ju 1 mesiac stále a druhý len na noc a potom bolo všetko v poriadku. Časť rodiny ma sprdla, že som mala baliť, ale ja som radšej poslúchla ortopéda.
Odporúčam riadiť sa tým, čo povie ortopéd.

petribela
30. júl 2012

@xlucia
skúsenosti mám pracovala som v detskom domove,dokonca s postihnutými detičkami od malinka,,tak prosím nesúdiť...pracovala som aj v zahraničí s takými deťmi...nič o mne nevieš a súdiš prosím radšej mi ani nepíš,,ďakujem

xenicka13
30. júl 2012

takze mne kazali deti balit nasiroko do 4 mesiaca preventivne, sono sa u nas robi hned v porodnici a najmladsia dcera mala problem s jadierkom, takze sme balili nasiroko az do 6 mesiaca

enya00
30. júl 2012

urcite nie,ja som neviazala vobec aj ked mi povedal,ze mozem pridat jednu vrstvu na plienku....a bolo vsetko ok...niekde neviazu vobec a deticky su ok,len u nas na SVK to nejako preferuju...

xlucia
30. júl 2012

@petribela v detskom domove sa deti neviazu na siroko lebo su tam az od troch rokov. takze s takymi malymi si nepracovala podla tvojich odpovedi len teoretizujes. postihnute deti s tymto tiez nemaju nic spolocne

maznacik007
30. júl 2012

@xlucia
@petribela predpokladam ze petribela robila v DD v nitre a tam stale babenka malinke su a veru sa aj viazu na siroko chore deticky nejdu vzdy do profi a ani take malinke hned nemusia ist a potom sa do domova vracaju cez dovolenky profirodicov, PN ky a pod. takze su tam..

zewa11
30. júl 2012

ja som nebalila ani jedno dieta,pri prvom sa ešte v tom čase balilo a teraz pri druhom mi to nikto nekázal a aj keby proste -nebalila by som.Asi 3roky dozadu to bolo zrušné min.zdravotníctva.Ale zasa je pravda,že som na kontrole tŕpla či bude všetko OK a bolo 🙂 to isté želám aj Vám.

maznacik007
30. júl 2012

ja som malu nebalila.. a vsetko bolo ok.. ziaden problem

xlucia
30. júl 2012

@maznacik007 neberiem ze nie, neviem kde pracovala. neviem ale ake ma potom skusenosti ak je od fachu. pretoze hore pisala ze citujem" detičkám to neublíži keď sa viažu na široko,,ja neviem o čo sú iné babatká teraz ako vtedy,,alebo mi niečo uniklo?ale tak ako doktor povie, tak budeme robiť.Zjednotení názor nemôžu mať, nakoľko každý problém je iný,,aj diskusie sú o rôznych názoroch,,,"
co je blbost, lebo balenie na siroko moze ublizit, min v troch pripadoch, a ako odbornik by mala vediet preco su teraz deti "ine" ako volakedy a z akeho dovodu sa viaze na siroko a preco to bolo volakedy viac potrebne. nie?
kedze toto neviem tak fakt neviem, co sa @petribela ohana ze robila s detmi
tieto veci by teda mala vediet

janullikle
autor
30. júl 2012

k detskej lekarke ideme 10.8. ta nam da papier na ortopediu, zatial malu davam preventivne na sirkoko Pampers, jedna látková plienka, poštoľkové nohavičky ale nie na cely den ani na noc, na par hodin a potom uvidime co nam povie ortoped a podla toho sa yariadime, dakujem baby

maslenka47
30. júl 2012

@janullikle dieta je "nasiroko" aj ked ho polozis na brusko napriklad na seba alebo nosis v satke. Narozdiel od "balenia" v tej polohe nie je nasilu ale prirodzene. To balenie je je nevyhnutne 24h do dna. Ja by som tak dieta nikdy nebalila, pokial by mi to doktor velmi dobre nezdovodnil. Ze sa to tak "bezne robi" alebo ze sa to "musi" pre mna nie je dovod.

xlucia
30. júl 2012

@maslenka47 a vies preco sa to u nas tak bezne robilo?

maslenka47
30. júl 2012

@xlucia predstav si ze viem, kvoli "castym" vrodenym chybam klbikov u deti v nasej populacii. A vies preco sa tu uz u nas bezne nerobi?