Dieťa na rukách a rady ohľadom detí

9. apr 2024

Ako reagujete na super rady od mamy a svokry ked dookola zakazdym ked sa stretnete pocuvate co by mali deti jest a pit?Mna to uz fakt nebavi..akoby sa svet tocil len okolo jedenia🙈
A dalsia vec co ma vie dozrat a to mi robi len moja mama- mam malu na rukach a idem ju napr dat z kocika na travu,alebo vyberam z kocika a chcem ju vyobimat,popripade jej ukazujem psika a ona zrazu naciahne ruky a povie DAJ. A normalne ju chyti a taha ju k sebe🤬Take nervy mam na toto...ja uz neviem co su toto za moresy. Pisem anonymne,mam tu svagrinu.

tiana080
9. apr 2024

Zrejme ti to ešte nikto nepovedal, ale môžeš kľudne odpovedať aj jednoduché 'nie'.

gribka1
9. apr 2024

Veď povedz, teraz nie.

saxana000
9. apr 2024

A.to si nechas.vytrhnut vlastne dieta z ruk? Ved poviem nedam a dodebatovane.

autor
9. apr 2024

@tiana080 asi si ma nepochopila..Ja vzdy poviem nie nechaj ju. Tu ide o to,ze ona uz ked ju taha mne z ruk tak potom povie daj😅 Aj s tym jedlom stale dookola opakujem,ze toto jej nechuti. A bude ma presviedcat,ze to jej chutit musi..

viestta
9. apr 2024

Kazdy si k tebe dovoli len tolko, kolko mu dovolis ty. Kedze mamu an svokru zmenit nempozes, mozes zmenit lan seba a miesto vyplakavania sa nauc povedat Nie, Teraz nie, Neskor alebo cokolvek ine, z coho pochopia, ze osoba zodpovedna za dieta si ty a ty rozhodujes co sa bude robit, jest...

autor
9. apr 2024

@saxana000 jasne,ze nie asi som to zle napisala. Ona sa len snazi mi ju vziat. Len o to ide,ze to riesime furt dokola uz rok,ze ked ju vezmem na ruky nech mi ju netrha. A je to ako bavit sa sama so sebou.

autor
9. apr 2024

@viestta ale ja nikde nepisem,ze nehovorim nie. Tak to je logicke,ze si poviem svoj názor..Ja chcem vediet tipy co na taketo osoby plati ked nerozumeju slovu nie a ani vetam typu Nechaj ju, Co zas robis, preco sa mi ju zas snazis vytrhnut atd atd. Asi som to fakt blbo napisala.

viestta
9. apr 2024

Opakovat slovo nie a vetu Nechaj ju. Co myslis, ze by akoze malo platit?

gribka1
9. apr 2024

Po stý raz pochopí.

tiana080
9. apr 2024

Ja so svojimi ľahko opotrebovanými nervami by som prerušila kontakty, kým by sa nespamätali 🙈

autor
9. apr 2024

@viestta nejaky heft😂

autor
9. apr 2024

@tiana080 ako ja som uz neraz zvysila hlas,som dost vybusny clovek cize ja uz mam sem tam aj taky tlak ako pred infarktom🙈

autor
9. apr 2024

@viestta Kazdy si k tebe dovoli len tolko, kolko mu dovolis ty...tuto vetu inak milujem. Vela ludi ju pouziva,ale nieje to pravda. Proste su ludia co nikdh nepochopia,neustupia a mozes sa aj na hlavu postavit.

gribka1
9. apr 2024

Tak ju ber takú aká je, ale udržuj svoje hranice. Asi si len zvyknúť, niektorí ľudia sú fakt takí ako tvoja mama, v kuse si idú svoje.

jaond19
9. apr 2024

No tak im tie neskutocne neprestavajuce rady vrát, a diktuj co by v ich veku mali jest / nejest, poúčaj o pití nevhodnych napojov, kave, sladkom, hocicom. A to branie na ruky je take extremne? Zrejme je to este male dieta do 1 roka, starsie uz sa tak nenecha popestovat a rozuteká sa prec, tak si to chce este uzit....

ivangeline
9. apr 2024

No nvm.. moje babky si nedovolia. ;D Ak sa mi niečo nepáči, akceptujú a je mi jedno čo si myslia.

sashenka26
16. apr 2024

autorka,pošli mi správu,ja to mám podobne...

culienka
17. apr 2024

Ja nechápem čo vedie tych príbuzných vytrhavat decko z rúk. Však nech si ju berie keď ju nikto nemá na rukách. Len také male zamyslenie. Ešte "rady" ohľadom jedla sa dajú pochopiť ale toto....

kikusenka1
18. apr 2024

@tiana080 paci sa mi vyraz ľahko opotrebovane nervy😂

kikusenka1
18. apr 2024

Ja som to mala podobne. Ale spravila som si s každým poriadok hneď na začiatku a nikto sa mi do ničoho nepletie. Samozrejme som im povedala ze keď budem chcieť radu, poprosím o ňu a ed mam dieta na rukách žiadne daj a sklbanie z rúk. To kde sme. .. treba to normálne povedať. Co sa jedla týka tak to ani nekomentujem pretože co sa jedla týkalo tak celá moja rodina si o mne mysli ze som čudná ale nikto mi to aspoň do očí nepovie. Nedovolia si.