Môže dieťa nemať rado svoju mamu?

bonnie29
3. jún 2016

Ahojte, uz ozaj neviem co si mysliet...podla mna ma moje dieta nema rado...ked place a chcem ho utisit tak proste neprestava,cicikam ho, nosim ho, spievam mu, ked uz sa v rukach meta tak ho cicikam v kociku a stale je nespokojne...ked si ho zoberie popestovat moja mama alebo muz tak sa zachvilku uklidni aj zaspi...ja uz som z toho na nervy ☹ on ma asi nema rad a ja netusim preco, ved ho lubim a som predsa jeho mama a on ma akoby nechce ☹ nechapem to

pehavcek
3. jún 2016

To nie je tým, že ťa nemá rád.prides mi práveže veľmi milujúca a starostlivá.podla mňa si uzkostnejsia, nervóznejšia, unavená, vycerpana (niečo z toho, alebo kombinácia viacerých) a to tvoje dieťa vnima.v tomto ich netreba podcenovat.deti sú vnjmave.preto tak reaguje.potrebujes získať vnútorný pokoj a hned sa to zmení.zavrhni myšlienku, že ťa nemá rád.

katinam
3. jún 2016

@bonnie29 ukludni sa, deti sú veľmi citlivé na našu nervozitu alebo obavy a potom plačú. Nemá to nič spoločné s tým, že by ťa nemalo rado, pre každé dieťa je mama tá najdôležitejšia osoba na svete. A buď rada, že ti mama môže pomôcť, zatiaľ si oddychni a bude lepšie.

gir
3. jún 2016

Hlavne pokoj, bábo to cíti. Ak plače a ty ho berieš na ruky a už dopredu vieš, že ho neutíšiš, tak ho neutíšiš. Pre svoje bábo budeš stále prím ... 🙂

wicka5
3. jún 2016

také som ešte nestretla 🙂 hlavne nie v malom veku - okolo puberty to už môže byť celkom reálne :D ale teraz vážne - dieťa môže byť nepokojné, lebo cíti tvojú úzkosť, určite si veľmi starostlivá maminka. Neboj, tvoje dieťa cíti aj tvoju lásku ;)

maminkynafazulka
3. jún 2016

Toto ako keby som písala ja xD aj u nas to je podobne 🙂 preto sa uz snazim byt kludna a nevzdávat to ked place 🙂

bonnie29
autor
3. jún 2016

@pehavcek nervozna som to urcite...a cim dalej tym viac..ked zaspi tak normalne uz trpnem kedy sa zobudi a bude plakat a nepojde ho utisit:( a ako to on moze vlastne citit? Na to som nikdy neverila ked som to citala

henikav
3. jún 2016

@bonnie29 no veru citi dietatko velmi dobre kazdu neistotu ci nervozitu. Mam to odskusane, moja malicka funguje ako hodinky, neskutocne poslusne dieta, ale ked som nervozna,( pozor na oko sa ovladam,) ona to aj tak vyciti a tak sa aj chova, prieky a plac...

timea7
3. jún 2016

@bonnie29 ubezpečujem ťa, že deti majú nesmierne citlivé senzory, vycítia veľmi dobre obavy, strach svojej matky. Písala som tu viac krát, že najťažšie si na škôlku zvykajú deti, ktorých matky nie sú celkom presvedčené o tom, že urobili dobre, keď ich do škôlky dali, že sa zožierajú tým, že mali s nimi ostať radšej doma. Deti to perfektne vycítia, vycítia ja neistotu matky, keď prichádzajú k škôlke, preto ranné cirkusy vymiznú, ak ich do škôlky nosí otec, babka, susedka. U teba tvoje dieťa tú neistotu cíti tiež. Neviem, aké je staré, ale to je v podstate jedno. Ty musíš byť presvedčená sama o sebe, že si tou najlepšou mamou na svete. Žiadna z nás nie je dokonalá a všetky robíme chyby, to ale neznamená, že svoje deti nemilujeme. Podstatné je ešte, aby ti nikto z rodiny nepodrážal nohy - manžel, mama, svokra, najmä rečami - daj ho sem, aj tak ho neutíšíš a pod. Nebuď nervózna, byť mamou sa všetky učíme za pochodu, neboj sa, bude to stále lepšie a lepšie, naučíš sa postupne svojmu dieťaťu viac a viac rozumieť. Nedaj sa vyviezť z miery tým, že plače, niektoré deti sú skrátka uplakané viac ako iné. Držím palce, aby si našla vnútorné presvedčenie, že si pre tvoje dieťatko tým najdôležitejším a najlepším človekom na svete.

jana_eyre
3. jún 2016

deti maju rady tych, ktori ich maju radi..

takze je nezmysel, zeby ta tvoje dieta nemalo rado.. je to asi proste uplakanejsie a nespokojnejsie dieta.. ja som bola taka uplakana az do veku, ze si to sama pamatam a to bola moja mama uplny kludas, flegmatik odkosti.. ale svoju mamu som milovala..

viem, ze to musi byt narocne..

ale suhlasim s tym, ze deti citia a odrazaju naladu rodica.. aj moje su nervozne vtedy, ked som ja.. bohuzial mam teraz take nahnevane hormony v sebe, ze som podrazdena casto.. 😔

pehavcek
3. jún 2016

@pehavcek Vidis. Neverila si ked si to citala a predsa je to teraz tak. Predstav si, ze ste boli prepojeni 9 mesiacov. Puto, ktore ma s tebou je silnejsie ako s kymkolvek iným. Prave preto, ze je na teba maly tak naviazany a ze ta tak lubi , tak na tvoje nastavenie aj citlivo reaguje. Skus zmenit postoj k placu. Skus mu povedat plackolko chces, je to normalne, mas na to pravo. On ti mozno prave hovori: mama nebud taka vystresovana. to je jeho sposob ako ti to povedat. Asi si zo zaciatku brala plac ako nieco negativne, ale to je len sposob jeho komunikacie. Hovori ti tym: mama som hore, mama som hladny, mama pokakal som sa, mama pohlad ma, mama venuj sa mi ... je to prirodzene. Reaguj na plac s pokojom, prihovaraj sa mu slovami: Kludne plac; povedz mi co si myslis; ano, aj si to myslim, mas pravdu. Neviem aký je malý veľký. Kludne mi napis spravu. Poradim ti nejake drobnosti na zrelaxovanie teba aj malého. Pojde to, neboj sa 😉

pehavcek
3. jún 2016

@bonnie29 chcela som napísať tebe a reagovala som na seba :D

sabina1975
3. jún 2016

@bonnie29 moja babka mi vsdy hovorila ze nervozna matka ma nervozne dieta takze nadych vydych pocitaj do 10 a klud

katkakovac
3. jún 2016

Presne si pamätám moment, keď som bola po narodení prvého syna unavená, vyflusnutá, nervózna a on plakal a plakal a ja som si hovorila, že som zlá matka a že ma nemá rád, lebo som s ním hneď po pôrode nebola. Potom prišiel muž, zobral ho na ruky a malý za chvíľu zaspal. Potom prišiel muž za mnou, povedal mi, že je na mňa hrdý, že som starostlivá mama, ale že si mám oddýchnuť, lebo on potrebuje, aby som bola pokojná. Vtedy som sa rozhodla, že budem kľudnejšia a začala som rozmýšľať, čo mi to moje dietko chce plačom povedať. Napr. teraz sa nechcem kúpať, chcem spať. Chcem spať v postieľke a nie v kočári. Ten čaj na kojenie nepi, mliečko mi potom nechutí.... Tvoje dieťa ťa ľúbi, uvidíš ako ti to časom bude dokazovať. Mama je len jedna. Začni tým, že si oddýchneš. Pusti si hudbu, prečítaj si knihu, choď sa prejsť, využi pomoc okolia. A začni ho počúvať. Možno ti chce celý čas povedať, že ťa ľúbi a že sa nemáš toľko stresovať.... 😉

bianca
3. jún 2016

@bonnie29 mna napadlo , ci mu nemoze nieco vadit,Napr vonavka,Mozno je to hlupost,mozno nie.

sense
3. jún 2016

necitala som prispevky nado mnou len tvoj... urcite to nie je tak ze ta ddieta nema raddo, skor citi tvoju nervozitu a preto je aj ono nervozne.....

filory
3. jún 2016

@bonnie29 v prvom rade musíš takéto myšlienky zahodiť do koša. A myslieť inak. Dieťa svoju mamu miluje, tým som si istá. Rovnako ako aj ty miluješ svoje dieťa. Ale je možné že dieťa cíti tvoje pochybnosti o sebe. Cíti, že si nesvoja nervózna. A preto aj ono je také..

katarinamarkova
3. jún 2016

@bonnie29 presne to, ze si z toho na nervy - presne to tvoje dietatko z teba cíti......deti vycítia, ak je niekto kludný, silný a vycítia ak je niekto nervozny.....ked ich drzí a čičíka.
neboj, lúbi ta, len sa ukludni ked chces aby sa skludnilo pri tebe aj tvoje dieta.

monikaparson
3. jún 2016

Koľko má dieťa rokov, mesiacov? Zo začiatku sa nám to občas stalo, malá vedela, že som neskutočne nervná, lebo mi ju nešlo utíšiť a najhoršie to bolo asi keď mala koliky. Doteraz si pamätám ako mi mama povedala, aby som šla von so psami a malú jej dala. Vrátila som sa asi po 10 minutách a ona ju dokonca uspala. To malé stvorenie proste vedelo, že ja som nervózna, nepokojná, lebo ona plače a plakala ešte viac, lebo to bolo pre ňu neznesiteľné. Deti sú veľmi empatické, až by tomu človek často neveril. Takže nie, tvoje dieťa ťa určite má rado, len by možno bolo treba menej stresovať a viac si to užívať. Takéto myšlienky zavri niekam do skrine a aj ich tam nechaj, nikomu tým nepomáhaš. 😉

bonnie29
autor
4. jún 2016

Dakujem za vase reakcie, asi to ozaj bude v tej nervozite a vystresovanosti...maly ma problemy s bruskom tak ten plac je dost casto..a ma 6t

bonnie29
autor
20. jún 2016

Ja uz ozaj neviem ako dalej...niekedy uz rozmyslam, ze by im bezo mna bolo lepsie..moje dieta ma proste neznasa a netusim preco...drzim ho na rukach a strasne place...stale viac a viac vobec sa mi neda utisit a zobere ho manzel v sekunde prestane...zoberem ho naspat a zas rev...ved toto nie je normalne..fakt neviem ako to riesit...uz ma veru napada vselico

natalym
20. jún 2016

@bonnie29 Cíti Tvoje nervy. Skús sa na všetko vykašľať, ukľudni sa, daj si magnezko, vyspi sa ak je to možné a zober ho na ruky.

Musíš sa Ty max. ukľudniť.

linduska86
20. jún 2016

@bonnie29 kolko ma syn rokov?

bonnie29
autor
20. jún 2016

@linduska86 ma 2 mesiace

linduska86
20. jún 2016

@bonnie29 tak to je somarina potom, dieta ta ma rado si jeho mama a bude ta mat rado na vecne veky - neboj nic-- :🙂 ja mam 4 r. syna a on mi uz povie "nemam ta rad" , ale to neznamena, ze ma nelubi - deti vycitia nervozitu , unavu, podrazdenost- neber si to v zlom, ale skus si urobit pohodlie, napust vanu, pusti hudbu relaxuj a uzivaj si maleho 🙂 vsetko bude dobre neboj nic 🙂

natalym
20. jún 2016

Inak oni vedia aj, že Ty ho zoberieš na ruky a v hlave Ti ide, len nech nereve a oni revúúúúúúúúúúúúú. 😉

bonnie29
autor
20. jún 2016

@linduska86 urcite nema...ved preco by u mna plakal a u manzel alebo babky nie? Keby si ho nezoberu tak sa u mna asi ureve k smrti

natalym
20. jún 2016

@bonnie29 Hlava, hlava, hlava. Vypni si hlavu............. Hudba, les, nájdi si niečo čo ťa vypne.

bonnie29
autor
20. jún 2016

@natalym ako to moze vediet...toto proste nikdy nepochopim...keby je to tal ze citi moju nervozitu alebo co tak by potom musel citit aj to ze som jeho mama a chcel by byt u mna ale ono to tak nie je

csikike
20. jún 2016

@linduska86 pisala , ze 4.6 mal 6tyzdnov

linduska86
20. jún 2016

@bonnie29 prilis stresujes podla mna - nestresuj - vie , ze si jeho mama