Dieťa, ktoré nechce stáť s pomocu maminy

livia1986
6. dec 2012

Mam takmer 12 mesacnu dcerku, ktora sa sama stavia, chodi v postielke (cca 4 kroky), chodi okolo nabytku, gauča. Dokonca sama stoji bez opory. Nechce sa však postaviť, keď ju chytím za ruky. Nechce so mnou urobiť ani krok, horkoťažko sa so mnou postaví. Samej to ide skvele, so mnou takmer vobec. Dokonca sa so mnou nechce postaviť ani zo sedu. Neviete mi niekto poradit, preco??? Prosim o radu. Vopred vdaka za kazdu odpoved.

gubcikova
6. dec 2012

@livia1986 poradím.nenúť ju.ja mám takého syna doma.dcérka tá chcela chodiť za ruky.no syn všetko bez pomoci.teraz sa trošku zachytí ked mu podám ruku,ale aj tak sám

sirinka
6. dec 2012

@livia1986 lebo sa jej zrejme nepaci, ze s no chces manipulovat a robit s nou nieco, v com s nie je ista. Ked robi sama iba to c zladne, tak jej to vyhovuje a tak je to aj uplne v poriadku.

danadany
6. dec 2012

mne to malý robí tiež, nejako to neriešim naučí sa sám chodiť tak ako sa naučil sám všetko doteraz 😉

jaduska
6. dec 2012

@livia1986 naša najstaršie dcéra tiež nechcela chodiť za ruky. Ja by som na tvojom mieste bola rada, že je samostatná a ber to tak, že si ty šetríš chrbát a čas. Nenúť ju, lebo sa ti môže nakoniec stať, že na chodenie rezignuje. Nemusí presne v deň svojich prvých narodenín behať ako srnka. Niektoré deti začnú chodiť ako 15-mesačné....

vampgirl
6. dec 2012

A preco to riesis? Nie je lepsie, ked si tempo udava sama a robi na co sa ona sama citi? Vodit deti za ruky je blbost, nutime ich tym robit nieco, na co este nie su zrele. Nechaj ju nech sa sama stavia, chodi okolo nabytku, casom urobi aj sama prve samostatne kroky. Mimo ine tym ty predides bolestiam chrbta 😎

Inak bola to jedna z veci coi zdoraznovala pediatricka, ze nemam malu vodit za ruky 🙂

cerez
6. dec 2012

@livia1986 Dcérka vie proste čo chce a čo nechce. Nenúť ju. Príde čas, keď tvoju pomoc bude potrebovať. Niečo otvoriť, k niečomu sa dostať.

sissy27
6. dec 2012

@livia1986 presne preto, prečo ešte nerobí saltá vzad a nevie čítať ani písať - všetko má svoj čas a deti sú v tomto silno inteligentnejšie ako ich rodičia. bude chodiť, keď sa bude na to sama cítiť, niektoré deti začnú skôr a niektoré neskôr, podstatné je, že skúša, robí pokroky, takže je zdravá a to je dôležité 😉

mummy01
6. dec 2012

@livia1986 no mudre dievcatko mas...A preco ju pre panajana chces vodit za ruky? Ja som ani jedno dieta za ruky nevodila a obaja sa naucili chodit uplne sami 😝

katren
6. dec 2012

@livia1986 tiez nechapem, preco to riesis.....nas Michal zacal chodit teraz od stvrtku, takze v roku a pol.....za ruky chodil cca. posledny mesiac.....stvornozkoval, dr. neriesila a ani ja...naco???pokial nema nejake svalove postihnutie, tak naco ju tlacis do niecoho, co jej nie je po voli 😅 😉

cillikat
6. dec 2012

suhlasim s mummy01 aj s katren, je to mudre dievcatko, netreba to riesit, tak to ma byt, ona vie kedy co chce a ako to chce, je lepsie ked ju nevodis a nauci sa to uplne sama, tak je to spravne 🙂

hradnapani
6. dec 2012

@livia1986 hladas problem tam, kde nie je 😉 Je to uplne normalne a vlastne, bud tomu rada! dcera vie instinktivne, co je pre nu dobre, tak jej nevtlacaj svoje predstavy. Je kopec deti, ktore neznesu vodenie za ruky, dobre to poznam, ale nikdy ma nenapadlo povazovat to za problem.

euka210
6. dec 2012

sama sa naučí, švagrinin bol taký že nechcel pomoc, len sám a sám. Začal chodit neskor ako nas, ale rychlejsie potom uz sam chodil.

livia1986
autor
6. dec 2012

dakujem velmi pekne za vsetky komentare 🙂 velmi som sa potesila, ze je vsetko v poriadku 🙂

lujza123
7. dec 2012

@livia1986 aj moja bola a aj je taka...sama sama sama vsetko len sama chce robit