Ragády na bradavkách

tatiana234
24. okt 2023

Ahojte ešte v porodnici sa mi spravili dnes cca 3 deň čo ich mam viete mi povedať koľko sa to cca vie hojit? Natieram medela krémom mam tam trosku podliatinky lebo aj mala niekedy trhne kusne nechcem prestať dojčiť
Radili mi skúsiť dojčiť cez klobucik neviem ci niekomu pomohlo
Ďakujem za radu

anavixy
24. okt 2023

Hned kontaktovat dobru laktacnu konzultantku a vyriesit zle prisatie, inak sa nevyliecia nikdy. Lanolin na ragady radsej nie, nech sa tam nezacne mnozit kvasinka. Vyborne su strieborne klobuciky silver nurse, naplaste MAM, nechat MM zaschnut na bradavke a vela vetrat. Zaklad je ale spravne prisatie! Klobuciky na dojcenie mozu a nemusia pomoct, mozu posobit ako taky ochranny stit ale riesenie to urcite nie je. Odporucam laktacnu z institutu pre podporu dojcenia, tu si najdite podla bydliska https://institutdojcenia.eu/najst-laktacnu-konz...
Pokial chcete niekoho z mamily, tak si dajte zalezat na najdeni recenzii a podla nich vyberat.

asdfka
24. okt 2023

skus cerstve aloe vera. ja som mesiac kojila v nenormalnych bolestiach, ze som musela kusat do vankusa. laktacna ku mne chodila ako na klavir, radila mi vselijake maste, lekarsky med atd, az nakoniec mi pomohlo aloe vera a za 2 dni sa zahojili

nin12345
24. okt 2023

@tatiana234 tak mne sa tiez urobili este v porodnici.. cca tyzden som dojcila s klobucikmi (aj s nimi to bolelo ale bez nich sa to nedalo zniest) po tyzdni to prestalo byt tak hrozne. Ja som mastila lanolinom potom len vecer po sprche. Bradavky cez den neumyvaj ani nic specialne mozes pouzivat cicadermu to je na hojenie bradaviek vraj dobre velmi. A teda asi ta nepotesim ale kym sa to uplne dokonale zahoji trva velmi velmi dlho aj ked ta to uz nebude boliet. Moje dieta ma 3 mesiace a po tej najvacsej ragade z porodnice mam stopu este stale..

lamonita
24. okt 2023

Mne pomohlo aj nosiť mušle od medely

andreakotesova
24. okt 2023

@anavixy nemusí to byt hneď zlým prisatim. Aj ja som ich mala, laktacnu som nekontaktovala a dojčiace som syna cez 3 roky. Aj keď si kúpiš nové topanky, tak si musíš na ne zvyknúť, nie? Niekedy sa ti urobi na nohe pluzgier a po jeho vylieceni môžeš v topánkach aj tancovať 😉

anavixy
24. okt 2023

@andreakotesova ano, bradavky si musia zvyknut a mozu byt bolave a citlive na zaciatku, ale ragada je nieco ine. A ano, niekto si prisatie dokaze aj sam upravit ani nevie ako, dieta sa nauci lepsie prisavat atd., niekto na to potrebuje pomoc. Nespravne prisatie je najcastejsou pricinou ragad a podliatinky sa pri spravnom prisati nespravia.

andreakotesova
24. okt 2023

@anavixy ja viem, čo sú regály. Mala som tu česť 🙂

anavixy
24. okt 2023

@andreakotesova ja netvrdim, ze nevies co su ragady… myslela som to tak, ze to co opisujes ze bradavka si musi zvyknut ako noha na topanku, je nieco ine ako ked ma zena ragadu, ze tam uz treba hladat pricinu. A chapem ze ty mas skusenost ze sa ti zahojila bez pomoci a kopec zien ma taku istu skusenost, ale to podla mna neznamena, ze u teba tiez neslo o nespravne prisatie… proste to treba odborne posudit.

andreakotesova
24. okt 2023

@anavixy poradila som si sama, bez odbornej pomoci.