Ragada, cez ktorú ide mlieko

venividivikinka
13. júl 2016

Ahojte,
mam mesacneho synceka a tolko aj kojim. zatial vylucne a snazim sa na poziadanie. zlou technikou sa mi celkom na zaciatku vyrobila rana na jednej bradavke a o cosi mensia rovnaka rana na druhej. rany su zvrchu bradavky a v podstate sa bradavka "odlupla" od dvorca (mala som super ploche bradavky a takto si ich maly "vytiahol", teraz uz bradavkove kyptiky fakt trcia do priestoru :D ). mala som laktacnu, upravili sme prisatie, dostala som univerzalnu masticku, kojenie ma boli uz len na zaciatku pri prisati, pocas pitia vobec, mam odkontrolovane dobre pitie a dobru polohu a prisatie, toto je myslim pokryte, ze to robim dobre. ale zistila som, ze cez tie rany na bradavkach mi tecie mlieko. obavam sa preto, ze zahojenie je viac ako nerealne - ako, ked pri kazdom kojeni (cca kazdu hodku, hodku a pol) sa "rozjatria" a zvnutra uplne otvoria a tecie cez nich mlieko?

Hladam rady vsade mozne, tak uz skusam aj tu. Co som doteraz vyskusala: univerzalna mast od laktacnej (pomohla od bolesti, inak ziadny pokrok), lanolin, unigel, multimam naplaste, ciste kolagenove serum, dnes som nakvapkala pamycon a gynekolog odporucal cicatrinidu, ale nie som si ista, ci to nie je pre maleho nebezpecne jest... laktacna na rany povedala len tolko, ze dalej kojit, pouzivat mast a ze to sa moze hojit mesiace. ja sa obavam, ze tolko nevydrzim.

Kojit len na jednom prsniku a zatial hojit druhy je zatial pre mna nerealne, len nedavno som doriesila problem s malo mliekom (brala som costi, uz som na nizuckej davke a vysadzam, mliecko zatial ostalo) a odsavanie ranu rovnako nici, ked nie este viac. odstriekavanie je o cosi setrnejsie, ale vela neodstriekam. ak by som sa dala na vysadenie jedneho prsnika co i len na den, chcela by som mat istotu, ze sa to zacne hojit - potrebujem vidiet nejaky ucinok, posun a musi byt do par hodin, lebo tolko je najdlhsi interval medzi kojeniami (v noci max 4), potom musim pripravok aj tak zmyt alebo utriet. chcem kojit co najdlhsie, ale tak zatial mam ciel do konca sestonedelia. nie som nadsena z toho, co vsetko sa do maleho dostava mojimi pokusmi o zahojenie rany, ale vydrzat pravidelne opakujucu sa silnu bolest pri kazdom kojeni je tiez pomerne nerealne... neviem uz velmi ako dalej.

mate niekto skusenost s podobnym zranenim, ze cez rany islo mlieko, resp. ze sa vam odlupovala bradavka a cucanie babatka znemoznovalo ranu hojit? co vam zabralo? ako dlho to trvalo, kym nastalo aspon minimalne zlepsenie? ja som deprimovana z toho, ze rana vyzera uz tri tyzdne rovnako...

wanda123
13. júl 2016

ja som take mala a pouzivala som ochranne klobuciky tak sa mi to zhojilo.