Problém s materským mliekom

nanka3
3. dec 2014

Ahoj mamicky, mam dcerku (3,5 mesiaca), zatial plne dojcena, problem je vsak v tom, ze v jednom prsniku mi poklesla tvorba mlieka a mala sa nechce prisat, a ked sa aj prisaje, tak hned prsnik pusta..... viem, ze rozbehnut laktaciu mozem castym prikladanim, ale ako, ked dieta prsnik odmieta? po kojeni sa preto snazim aspon 10 minut odsavat... beriem moringu (uz viac ako 1,5 mesiaca) 3x3 tablety denne, uz neviem, ako zvysit laktaciu, s druhym prsnikom problem nie je, tam je mlieka dost, ale obavam sa, ze pit z jedneho jej stacit nebude, tento problem mam tak 3 dni a nelepsi sa to. Boli ste v podobnej situacii? ako laktaciu opat zvysit? Denne vypijem 2-3 l vody alebo cajov, skusala som aj vineu, ale nemam pocit, ze by zabrala..... mam doma este aj liek costi, ale zatial som ho neuzivala, citala som, ze u potkanov (u zien sa to nepotvrdilo) sa pri uzivani lieku objavila rakovina prsnej zlazy, a kedze v rodine rakovinu prsnika mame, tak mam pred tymto liekom respekt, ale zaroven sa chcem spytat, ci ho niektora z vas uzivala a ci zabral? dakujem za vsetky rady 😉

evittam
3. dec 2014

@nanka3 Ahoj, okrem moringy skús ešte Senovku grécku a Benedikt lekársky, ja som ich brala a veľmi mi pomohli, moringu som nebrala. 😉

rybka1985
3. dec 2014

Homeopatika Riccinus communis 5, mne pomohli.

nanka3
autor
3. dec 2014

@evittam aj to som uz skusala a nic 😒

jul11
3. dec 2014

@nanka3 ahoj.ja som tiez mala menej v jednom prsniku tak jednoducho pila viac z toho oblubeneho.kamoska vravela ze jej teta dve deti odchovala na jednom prsniku.viem ze je to frustrujuce ale da sa aj len z jedneho ked sa to nepodari rozbehnut

lenach
3. dec 2014

ja kojim z jedneho prsnika v podstate. ten na ktory mibprilozili po porode maleho, v tom mam mlieko normalne ale ten druhy to je jak za trest. vzdy som tam mala menej mlieka a teraz uz skoro vobec a tiez sa syn nechce prisat. takze to neriesim. uz to trva asi tri styri mesiace a maly ma 11.

andrejta
3. dec 2014

@nanka3 ja som užívala costi 6 mesiacov a mne to pomohlo. zo začiatku som brala 3x3 a potom som pomaly znižovala. keď sa mi zdalo, že sa mi tvorba znížila, tak som dávku opäť zvýšila. mne tie bylinné preparáty nepomáhali a to som brala aj senovku aj benedikt aj moringu... tak držím palce

nanka3
autor
3. dec 2014

@lenach ale ty uz dokrmujes predpokladam, ja len kojim a niekedy mam pocit, ze jej to nestaci.....vzdy sa najprv snazim dat z toho kde je menej, kym ma hlad, tak nech taha, ale par krat potiahne a uz nechce.. potom place, tak prelozim na druhy, kde pije o dusu.... predtym som nakojila z jedneho a potom este z druheho, tak preto sa bojim, aby jej nebolo malo papat len z jedneho....
@jul11 a staci drobcovi len z toho jedneho, kolko mate mesiacov?

nanka3
autor
3. dec 2014

@andrejta dakujem za odpoved,a za kolko dni ti asi zabrali?

evitka83
3. dec 2014

@nanka3 ja som tiez brala costi, nic ine mi nepomohlo, zabralo behom asi 5-7 dni, tak postupne sa mi zvysovalo mlieko.

marjuk
3. dec 2014

Ahoj, ja som kojila od 3.mesiaca len z jedneho prsnika do 13.mesiaca a kojila by som dalej no kvoli zdravotnym problemom som musela malu odstavit. V pohode jej to stacilo, v druhom som mala mlieko ale bolo ho malo, kedze ho odmietala tak som si ho odsavala. Po polroku sa mi podarilo kojit aj z toho druheho ale tvorba mliecka ostala taka ista, tak som to nechala tak. Je pravda ze ten produktivnejsi prsnik bol o cislo vacsi ale po odstaveni mam obe prsia rovnake 🙂

nanka3
autor
3. dec 2014

@marjuk tiez mam ten prsnik z ktoreho kojim o trochu vacsi, dakujem za odpoved, budem skusat este prikladat aj na ten druhy a aked nic, tak aspon z toho jedneho 😉

siska53
3. dec 2014

@nanka3 moja hadam aj viac ako pol roka jeden prsnik takmer odmietala,este tak v spanku,inak len chvilku a sup na druhy. Nebrala som to tragicky,lebo v druhom bolo dost a ten horsi som si(ked sa dalo,lebo som mala este 2r.stupla k tomu),odsavala. Pila som len dost tekutin a caje na podporu dojcenia,vybublinkovanu vineu. Po tom vyse pol roku zrazu mala zacala normalne striedat oba prsniky a bez tyzdna 2roky sme sa dojcili normalne z oboch.
Este napisem,ze vynimocne si ziadala ten problemovy,lebo dakedy jej vadil silny tok mliexka z toho lepsieho prsnika. A pocas dojcenia z neho som si ho masirovala. V tom problemovom sa mi robievali aj hrcky,dakedy som si musela spravit teply kupel,aby sa mi zadrzane mlieko spustilo (to som aj pri synovi 2xmusela spravit).
A ked som si potrebovala odsat mlieko kvoli operacii do zasoby,tak ku podivu z toho "zleho" sa mi odsavalo lepsie a odsala som viac ako z toho "dobreho". Tak som to robila tak,ze z lepsieho dojcila dceru a na horsom som mala odsavacku.
Ale su zeny,ktore dojcia a dlhodobo len z 1prsnika a je to v poriadku.

lenach
3. dec 2014

@nanka3 myslim, ze ked budes kojit castejsie, tak sa ti v nom zacne tvorit viac mlieka. a inak!!! teraz ma napadlo, ked kojis z toho jedneho, tak ten kde mas menej mlieka odsavaj. pocas toho ako kojis. oni su oba vtedy stimulovane a pojde ti viac mlieka. takto ho "rozbehaj"

lenach
3. dec 2014

@nanka3 a este mi neda, ale pomohli mi homeopatika na tnorbu mlieka myslim sa volali ricinus (tak nejak) ale pozor treba dodrziavat davkovanie, nieze viac gulocok si davat ako povie lekarnicka, lebo potom to ma opacny uconok. popri tom som pila caj z benedikta lekarskeho (vacsi hnus som nikdy nepila) ale zabralo. 🙂a samozrejme pit vela tekutin to vies urcite, len fakt to dodrziavat. je super ze kojis a ze sa snazis spravit vsetko pretp aby si kojila dalej. ja mam teraz velmi malo mlieka a snazim.sa ako sa da aby ho zas bolo vela a to uz ma drobec skoro rok.

marjuk
3. dec 2014

@nanka3 ja som bola vdacna za to ze som mohla vobec kojit i ked len z jedneho 😉 asi v tom druhom nemam taku mliecnu zlazu lebo po porode som mala takmer rovnake naliate prsniky a po dvoch mesiacoch sa ukazalo ktory je lepsi. Pri prvom tahala jak o dusu a pri druhom pocuckala a hned zaspala. Drzim palce nech kojis co najdlhsie 🙂

nanka3
autor
3. dec 2014

@lenach dakujem 😉

andrejta
3. dec 2014

@nanka3 nepamätám presne, možno tak za 3-4, ale to som fakt brala 3krát denné po 3 tablety. a tiež mu chutilo len z jedného prsníka, druhý nemal rád, lebo z toho mi mlieko doslova striekalo a mu pravidelne zabiehalo tak, že sa nevedel nadýchnuť, tak som to vzdala (nestálo mi to za tie stresy, hlavne v noci, keď vidíš jak ti decko lapá po dychu 🙄 ) a kojila som takmer výlučne z ľavého. a ja som začala vo štvrtom mesiaci dokrmovať a umelé mlieko som nedávala nikdy. kravské dávam cca 2 mesiace, aj to len ráno, keď mi vypije asi deci a pol kakaa a večer mu robím z 2 deci krupicu.

teta1
3. dec 2014

ahoj, ak mozem pridam aj moju story. 🙂 Mam 2 deti, prveho som kojila cez rok, nemala som vela info, takze ked mi zahlasili stare mamy, kamosky, ze staci kojit rok tak som to tak spravila a postupne ho odstavila...problemy som mala len na zaciatku cca 2 mesiace, som musela aj odsavat, mala som zapaly, zablokovane mliekovody no des, ale potom som to s laktacnou doriesila a kojili sme sa bez problemov cez rok. Pri druhom synovi som si myslela, ze uz som preskakala viacmenej vsetko ze to bude v pohode, ale nebolo. Zase som mala horucky, upchate mliekovody, zapal, a k tomu vsetkemu som este aj prisla o mlieko 2 x...najprv som skusila senovku a benedikt, zabrali az na 3 den ale pomohli ( 1 x ) ale ked sa to zopakovalo tak uz nezabrali, musela som si dat costi a to bolo jedna basen...🙂 mlieko sa mi spustilo do druheho dna, a odvtedy ked som chcela mat mlieko musela som len to uzivat, lebo ked som to zacala vysadzovat, zase mi klesla produkcia....je pravda ze maly sa mi nechcel prisavat, len ked spal, cize bol problem ho nakojit, vsetko ho rusilo, takze aj to bol problem, a ked bol vacsi ( na zac. 5 mes. ) som zacala prikrmovat kasickami....a postupne som pridavala aj inu tuhu stravu...Teraz ma 12 mes. a je kojeny, lieky som vysadila po nejakych 2 ci 3 mesiacoch ale nedam na ne dopustit, mne naozaj pomohli. Brala som 3x3 tabl. a mala som zlatu aj pediatricku lebo mi ich bezproblemov predpisala a aj obvodnu lekarku aj ked teda ona nebola nadsena...🙂 a skor ma odhovarala, ale ja som sa nedala 🙂 teraz viem ze chcem maleho kojit dokedy sa bude dat 🙂 tak drzim palce, je to boj ale ked chceme tak ho zvladneme 🙂

teta1
3. dec 2014

inak este k tekutinam, vinei a pivu a neviem comu vsetkemu, vyskusala som caje na tvorbu mlieka, vineu, jacmennu kavu, vela vody ale to nemalo ziaden efekt, myslim ze je to o tom ako dieta taha, ked dobre, tak sa vytvori viac mlieka, ked menej tak menej...☹

xfenix
3. dec 2014

senovka a benedikt, od swansonu za par eur a postovne je myslim 5 eur, co je nic.
http://swansoneurope.com/en/swanson-fenugreek-s...
http://swansoneurope.com/en/full-spectrum-bless...
u nas ich bud nemaju alebo maju alternativy zbytocne drahe (more milk). poznam j viac inych pripadov, dokonale funguje.
🙂

jul11
4. dec 2014

@nanka3 juj,mala uz ma 2,5roka.ale mam v cerstvej pamati nase problemy s kojenim.ono ked mas v jednom dost a v druhom menej,tak to bude tym,ze tam entaha poriadne. ja som nemala ani v jednom poriadne,tak som musela dokrmovat,ani senovka a benedikt nezabrali. drzim palce

lucinka4
4. dec 2014

Ked pije z toho horšieho tak si ho skus mackat aby mlieko viac tieklo. Niekedy az strieka tak sleduj reakciu malej a podľa toho prisposob stlacanie. My sme mali opacny problem, ja som mala nadprodukciu a mala mala koliky lebo pila len predne mlieko

avonka84
11. dec 2014

Poprosim vas o radu.Prestala som kojit v 2mesiaci, stratila som mliecko.mala ma 18mesiacov a vyskusala somvsetky druhy umelych nahrad ale moc nnechuti.Moze Costi navratit mlieko aj po takej dlhej dobe? Rada by som ju kojila.ma niekto skusenost? Dakujem