Štrajk 9 mesačného dieťatka v dojčení

jankajanka81
25. okt 2014

Mile mamy, chela by som sa opytat na vase skusenosti so strajkom dietatka v dojceni. Nas takmer 9 mesacny syn sa uz treti den odmieta prisat. Skusam ho prikladat casto, snazim sa o kontakt koza na kozu, no zaroven ho do toho nechcem prilis nutit. Odmieta pit mlieko aj z pohara (co zvycajne bez problemov takto pil), vypije ho iba z flase. Zaroven mu mlieko z flase nechcem ponukat, aby si na to nezvykol a neprisaje sa uz vobec. Mate podobnu skusenost? Ako dlho u vas taketo odmietanie trvalo? Bude zasa pit materske mlieko z prsnika? Mlieko si odsavam, no obavam sa, ze ho stratim, alebo sa mi znizi jeho tvorba. Neviem si ani vysvetlit, co moze byt pricinou takehoto odmietania. Prsnik som mu vzdy ponukala na poziadanie, velakrat za den, doteraz pri nom aj zaspaval. Dakujem za kazdy prispevok.

adka31
25. okt 2014

Nebudu v tom zubky? Aj ja mam 9 mesacneho, kojime sa casto, vlastne prevazne sa kojime, no neviem si to predstavit, lebo mam vela mlieka a on flasu vobec nechyti. Mozno je to ozaj len ten dojcensky strajk a o par dni pominie. Mozno ho bolia dasienka, ja som tuto noc uz nevedela co, stale poplakaval, napapany, prebaleny a stale mrnkot. Tak som natrela Dentinoxom a prestal. Pritom zuby este nemame, ale asi ho to uz boli.

ajka79
25. okt 2014

Moja dcerka zacala odmietat tiez mliecko z prsnika ked mala 8 mesiacov, vecer sa pekne napapla ako vzdy a rano uz nechcela a celkovo nechcela mlieko ani y poharika ani z flase, nech som robila cokolvek uz sa k nemu nevratila.... niektore deti to ze vraj mavaju okolo 9 mesiaca, niektore sa vratia k materskemu mliecku, niektore nie... Zato syn by bol na nom od rana do vecera 🙂, a este aj teraz poobede a vecer pije mliecko z cici 🙂)) a to bude mat 2 roky

govinda
25. okt 2014

@jankajanka81 No môže sa jednať aj o štrajk. Moja takto štrajkovala, keď mala 3-4 mesiace a potom asi keď mala 7 mesiacov. Ale vždy ju to po cca 3-4 dňoch prešlo. Fľašu nikdy nechcela, odmietala, takže po čase vyhladla a potom sa musela prisať, lebo ju hlad donútil 😀

jankajanka81
autor
25. okt 2014

Strajk zacal vtedy ked ho trapila bolest osmeho zubka, ale bolest pominula, len mliecko stale nepije. Paradox je v tom, ze kym ho pil, odmietal papat prikrmy, teraz pocas tychto troch dni papa prikrmy ako nikdy predtym. Krasne otvara pusinku a sam si pyta, co sa doteraz nikdy nestalo.
Flasu tiez donedavna nepoznal, len som mu teraz zacala davat cez nu vodicku. Tak rozmyslam, ci som v tomto neurobila chybu, ze som mu ukazala flasu.

jankajanka81
autor
25. okt 2014

Tak ja verim, ze to rychlo pominie. Dojcenie som si prvy mesiac tvrdo vybojovala, nechcem sa toho tak rychlo vzdat. Na ciciku sme doteraz zaspavali, vedel sa pri nom krasne upokojit. Proste to miloval, tak mi to je teraz trosku luto....

jankajanka81
autor
25. okt 2014

este ma napada....mali sme podobnu skusenost pred cca 3 mesiacmi, ze chvilu nepapal. problem bol ale v tom, ze mal v puse aft sposobeny horuckou. vtedy nevzal do pusy vobec nic, ani flasu, ani prikrm, lebo ho to bolelo....teraz to je iny pripad, ziadny aft tam mie je.

luba41
26. okt 2014

@jankajanka81 nedávať fľašu, neriešiť hned problem s dojčením flašou..ak si dávala vodu fľašou, je možné že aj to je príčina..cumlík? ..zavolaj si laktačnú poradkynu.. skús sa riadiť zatial podla tohto.. http://www.mamila.sk/pre-zdravotnikov/materialy...