Nechcem dojčiť 14-mesačné bábo

1. máj 2024

Už ma vobec nebaví kojenie, je mi z neho zle. Neodsudzujte ma prosím. Syn sa chce kojit celú noc a uz to nedávam a ako náhle mu vyberiem cecok z úst pustí rev. Toto je uz na nervy strašn. ja chápem, ze to je najlepšie preňho ale celú noc byt na boku uz viac ako jeden rok. Pomôžte mi prosím, ako odnaučiť dieta od tohto . Inak ho ukľudniť neviem, iba keby ho hojdam na rukách ale aj tak akonáhle ho položím , zobudí sa 😔😔😔😔😔 zaspáva mi počas kojenia aj cez den aj večer

nikpa
1. máj 2024

Neviem co je na tomto pre neho najlepšie. Dieťa nemá čo zaspávať zavesene na prse, v jeho veku už vôbec nie. Žiadna špeciálna rada neexistuje, bolo proste pohodlné ho takto ukludnovat, chápem. Ale dostala si sa do situácie, že už je to neúnosné, čiže len seknut s tým a vydržať plač. Bude plakať deň, dva a zvykne si na iné zaspavanie. Pokiaľ nechceš prísť o nervy a chrbticu tak vydrž zopár dní plaču a kriku, stojí to za to. Poprípade skus dat zaspávať s otcom.

ivangeline
1. máj 2024

Nech to vyrieši otec.

loliki
1. máj 2024

Veď na noc mu daj UM z fľaše, lepšie sa nasýti a budete lepšie spať obaja. Nikto ťa za to nebude odsudzovať. Prípadne cumel. Treba si vedieť pomôcť.

maminkadeticiek
1. máj 2024

Uplne ta chapem.Nebude to jednoduche ale je to potrebne.Tento typ potrieb dietata by nemal byt nad potrebami matky,lebo na to doplatia obaja.Dieta potrebue viac ako prsnik na zuzlanie apokojnu vyspatu matku.
Oducanie bude narocne.Ale mozno nie je zly napad to s otcom co vysie padlo.Kebybti pomohol a uspaval ho a ukladal do postele 2 tyzdne on tak bybto bola velka.pomoc.Mam skusenosti ze zmena navykov vacsinou naozaj trva u deti 2 tyzdne-kojenie,cumel,zaspavanie.

maminkadeticiek
1. máj 2024

@loliki To vobec tak nefunguje ze daj UM,zasyti sa a spi.Dojcene deti,obzvlqst take ako toto to uz nemaju ako formu stravy,ale zvyk.Nebude sa budit na to ze je hladne ale na to,ze mu "nieco chyba".Prechod na UM s velkou pravdepidobnostou dieta zasyti ale iba dovtedy ako ma nastaveny organizmus na dojcenie.Proste tam je zvyk ktory ho prebudi a bude pytat prsnik lebo to patri k jeho rutine zaspavania,pohody.

loliki
1. máj 2024

@maminkadeticiek Ale keď to bude skúšať 2 týždne, ako spomínaš, tak šanca tu je, že si odvykne. Nie každý otec je ochotný uspávať dieťa 2 týždne, keď to doteraz nerobil. Ten otec si na takúto novinku horšie zvykne ako to dieťa. 🙂

petruldo
1. máj 2024

Sestra syna "odstavila od nočného kojenia" tak, že na 2 noci a deň odišla z domu. O malého sa staral švagor, na počudovanie to dali bez problémov. Koji syna už iba cez deň tak to obom vyhovuje.

orangiiina
1. máj 2024

Ukonči nočné dojčenie. Urobila som tak pri oboch deťoch a hneď začali lepšie spať

dzejsik
1. máj 2024

ak nic nepomoze, prestahuj sa na tyzden spat do obyvacky a syn bude len s otcom … zide z oci, zide z mysle … nas sa tiez v 11 mesiaci budil uz len aby sa pohral, po tyzdni spal celu noc bez budenia … do postele mozes skusit svietiacu flasu na vodu z DMky

jana_eyre_2
1. máj 2024

Všetky moje deti si prešli takýmto obdobím, každé v inom veku, ale každé.. keď už mne samej to bolo nepríjemne, tak jedného dňa bez nejakej prípravy som proste nedala a dieťaťu opakovala že proste už nemám mlieko.. trvalo to asi deň, Max dva kým zabudli a už potom neriešili.. nie žeby potom lepšie spávali, v noci si pýtali vodu z fľaše.. (len vodu som im dávala) na zaspanie večer som dávala umelé mlieko prvým dvom - lebo ti boli takí malički ešte - prvý myslím v 15m a druhá v 13m.. tretí sa kojil az do 20m, ale on bol mimoriadne náročné a urevane dieťa, tam boli iné problémy..

larena
1. máj 2024

Neviem kto by ta odsudzoval..tiež mám 14m dcéru a teda absolutne si neviem predstaviť takto fungovať🙃Proste to treba stopnúť..lahke to urcite nebude určite tam bude plač treba sa na to pripraviť bez toho to nepojde ani teraz ale to isté by to bolo keby si to odkladala na neskôr.A to že je to to najlepšie zas netreba robiť z MM svätenú vodu veď už jedáva normalne plnohodnotné jedlo a myslím si že si mu dala až až veď si kojila 14 mesiacov

beata_k
1. máj 2024

Napisem ti moju skusenost. Tiez sa mi dieta budilo x krat za noc. Vzdy mal take vlazne rucicky. Vyhodila som spacak a dala hrubu deku, rucky mal teplucke. V tu noc prespal celu. Odvtedy ako mu je ozaj teplo, tak sa budi 1-3 krat za noc.

autor
1. máj 2024

@orangiiina ako dlho im to trvalo , kým si zvykli ?

pukina
1. máj 2024

Ak je takyto zavislak, je lepsie to ukoncit, aspon na noc. Ale nenahradzat ziadnou vodou, ani UM, lebo budete na tom istom. U nas trvalo 3 noci kym si zvykol, ze uz prso nedostane, ale nebol zavislak. Akurat, ze nam to noci velmi nezlepsilo, tak aby si sa nespoliehala, ze sa hned vyspite 😀

matullienka
1. máj 2024

Ak dieťa nemôže uspávat otec alebo k nemu v noci vstávať. Skús si na noc obviazat prsníky s tým, že dieťatku ukážeš , že nie je, povieš že, máš boliestku a musíš mať schované. Bude to ťažké ale treba vydržať, takto sa naozaj nedá fungovať dlhodobo

svetlonos
1. máj 2024

Neodchádza od maleho z domu, to by mal dvojitý sok.
Ja som kojila cez 2 roky a keď už upínacie kojenie trvalo 40 minut, chytala som amor. Už to nebolo poskytujúce útechu ale super kontraproduktívne!
Keď som sa konečne rozhodla skončiť, nedala sim na noc. Uspavanie pr e 3 sní katastrofa. Spievala som, hladkala obijmala. Maly plakal, nevadilo a keď som už chytala nervy aj ja, zavolala som muza akebo dala mu maleho.
Ja som isla do inej izby skludnit sa. Povedala som, ze cez den všetko už vypil. Potom som ho vzala a z unavy zaspal. Na 4 deň to už bolo lepšie, raz dva krát sa pýtal- mliečko? Není. Hotovo. V noci sa budil ešte 3x.
Najskôr som odzlucila kojit pri obecnom spánku, potom pri zastavaná. Ale mala som hruzu z toho nočného oducania.
Teda muz by sa nevyspal. Uvažovali sme, že pôjde do hotela na ten čas.
Asi po necelých 2 týždňoch maly prespal noc, zobudil sa až ráno. Potom ešte raz v noci a Po 3 týždňoch už spával až do rána.
Teraz mame druhe dieta a nemienim to nechať zajst tak ďaleko. Ak je cez den ôk pre teba, zrus len nocne kojenie. Ak nie, tak postupne, najskôr vynechať 1-2 denne kojenia. A pokračuj takto.
Ten, kto by ti tu niečo vyčítal, nech si to vyskúša a hotovo! Neries. Pokial si ty nervna, je to horšie pre vás ako ukončenie kojenia. Ak chces, môžeš obcas mlieko odsat a dat mu z flasky ci pohára.
Držím palce, neboj bude fajn.

mabenn
1. máj 2024

to je faza, ktorou si prechadza kazda mama v tomto veku dietata, ktora koji....tiez som toho mala plne zuby, myslela som na rok, ze odstavim...aj som skusala vselico...nakoniec som odstavila v 3r, lebo nepomahalo nic...dietatu v tomto veku idu zuby, vyvija sa mozog, mava separacnu uzkost, vsetko naraz....uvidis sama, co bude najlepsie pre vas

som_realistka
1. máj 2024

Ma 14 mesiacov, dojčenie je preňho už oba príjem tekutín v noci a dobrý pocit, určite aj pocit tepla, ako píšu maminky vyššie, ja som tie, dojčiace dlho, ale určite neboli prisate celú noc, to nie je dobre pre dieťa a už vôbec nie pre teba. Odstaviť mi pomohla moja mama, tak ze prišla na týždeň ku nám a spala s malou v hosťovskej.. Prvú noc sa zobudila asi 3x, mama jej dala čajík, druhú noc iba raz, potom spala v pohode.

karolina2121
1. máj 2024

Ja som teraz odstavila 13 mesacne presne pre ten isty dovod. Prva noc plac druhu vypila um aj cumel zobrala a teraz sa zobudi 2 - 3 krat. 2x jen dam troskunum a hned zaspi. Ked sa zobudi skor ako po 4 hodinach len cumlik a konecne sa citim oddychnuta. Predtym sa budila aj kazdu pol hodninu na dojcenie. Nevladala som uz zit. Uz su to 2 tyzdne a ani si nespomenie. Ja som spokojna aj ona. A za mna lepsie odstavit teraz ako v troch rokoch ked sa dieta bude od nervov hadzat o zem pri odstavovani.

orangiiina
1. máj 2024

3-4 noci u oboch. Skús nájsť niečo, čo dieťa ukludni a uspi. Syna som vedela uspať na hrudi a pri spievaní o kukulienke, miloval ju 🫢 dcéru, teraz 11 mesačnú tiež uspavam na sebe a hladkaˇ ju po licku a chrbatiku. Ked sa zobudi v noci, zas len vezmem na seba a tak ju uspim a preložím do postieľky. Nadránom jej ponúknem vodu, tam už je trosku smädnáx Cez deň je to horšie, tam ma ešte dva spanky. Tam trosku uspavam na cici, ale tesne pred zaspatim vytiahnem a položím na seba. Tým, že je zvyknutá na takéto uspavanie večer, jej to už vôbec nevadi, zaspi na mne. Obe deti nemali cumel, nepijú UM, budili sa potom zvyčajne 1-2x.
Btw deti boli zavislaci, dcéra stále je, zvládneš to aj sama, netreb od dietata odchadzat 🙂 začni dnes, postupne oddaluj dojčenie, nedaj 10x, ale 9x. Dalsiu noc, daj 8 a potom prestat na cici večer uspavat.

mariazizakova
2. máj 2024

Ja som šla od 16 mesačnej dcéry stále kojenej (rozumej deň noc hocikedy pripadne aj stále ) do pôrodnice bez prípravy. Keď bol ocko s malou sam doma prso ani poriadne nepýtala. Keď som prišla už sa dáko kojenia nedozadovala.
Podľa mňa je najhorší scenár, že ty si doma ale nechceš jej dat. Bo babo reve lebo vie ze si doma a ze mu mozes dat a tebe je ľúto ze reve.

matkahelka
2. máj 2024

ziadna specialna rada neexistuje, dietatu prsnik nedat a vybavene. ano, par noci bude kritickych, bude plakat, nebude spat. a potom utne a bude dobre. obe dcery som takto odstavila a obe po tyzdni od odstavenia prespali celu noc, ziadne nocne budenie sa viac nekonalo.a ziadne uspavanie na rukach, len hladkat, upokojovat, ale neber na ruky, lebo od jedneho zlozvyku prejdete k inemu.

animus
2. máj 2024

Skús FB lepší spánok bábätiek. Podľa toho čo popisuješ problém bude zlá spankova asociácia. Je veľa metód ako naučiť spať dieťa bez dojčenia, v tomto veku to však bude chcieť pevné nervy.

angeli121212
2. máj 2024

@beata_k inak toto tiež môže byť dôvod, napr u nášho musím doslova odhadovať ako ho danú noc zakryjem lebo občas mu je teplo príliš to mu dávam tenku deku občas zas má chuť na teplejšie tak mu dávam detský paplón a ozaj to veľa robí čo sa spania týka

ewell13
2. máj 2024

Ja som tiez prestala kojit v 14.mesiacoch.
Uz sa budil len z nudy, lebo chcel mat prso v ustach, vobec nebol hladny, ja nevyspata.
Tak sme to zatrhli, vzdy ked zacal v noci revat, ja som sa mu neukazovala, manzel ho uspal na rukach. Takto to bolo 3 noci, a potom uz prespal celu noc az do rana

liliana8
2. máj 2024

@jana_eyre_2 ahoj a kolko ma tretie dieta dnes? Aky je? Moj bol tiez take babatko, tak ma to zaujima.

luc_k
2. máj 2024

U nas podobne. Jedneho dna ked sa na to uz muz nemohol pozerat si ho vzal do izby a spaval s nim on. Nielen ze rychlejsie zaspal ale v noci ak sa zobudil, zistil ze je tam on a spal dalej. Akonahle videl mna tak sa dozadoval takze vyse tyzdna spavali sami. Teraz je to uz vyse mesiaca, spava normalne pri nas a prespi celu noc. Alebo teda neviem o tom ze by bol hore 🙂 ziandu vodu ani UM nedavam v noci. Len pred spanim (ale ak ma dost ml.vyrobkov cez den, ani to nie je nevyhnutne).

zuzi0911
2. máj 2024

Dat um z fľaše...možno 2 dní bude nervózny,ale zvykne si ..

jana_eyre_2
2. máj 2024

@liliana8 ahoj, bude mať 8rokov.. je stále dosť impulzívny a vie sa veľmi nahnevat, ale len doma v spoločnosti blizkych.. v kolektíve je velmi chvaleny ako milý chlapec, čo rád rozpráva.. je šikovný a rozumný, celkom neposedný a pohyblivý.. už niekoľkokrát má napadlo či nemá adhd, ale teda nemá problémy v škole, aj keď tam nerád chodí, lebo veľmi prežíva že sa učiteľka hnevá na niektoré deti a bojí sa že sa bude aj na neho...

alex1212
2. máj 2024

Ja som kojila 4 roky neplánovane.. chcela som tak 2-3, no syna nie a nie odstaviť.. pomohlo zo dňa na deň to, že som zrazu dostala vecer strasne kŕče do rúk, ruky sa mi v zápästí ohli do dnu a ja som povedala, že sa mi už nedá, zavolala som pohotovosť.. vybavené cez telefón, ale teda nechápem.. proste videl, že som death a keď si potom pýtal, povedala som, že už sa nedá.. no ročnému sa nedá vysvetliť nič..