Farbenie Hennou

9. apr 2023

Ahojte baby, je tu niekto, kto si pravidelne farbí čisto prírodnou hennou vlasy? Snažím sa dosiahnuť čiernu farbou s Indigo a bezfarebnou hennou, farbila som už tretí krát, lenže farebný odtieň čiernej mi vydrží len do nasledujúceho mytia. Mám tmavo hnedé vlasy. Postup dodržujem, na vlasoch si to nechávam pôsobiť aj cez noc, neskúšala som pridávať žiadne iné prímesi, ktoré by farbu podporili. Čítala som, že každým používaním farba tmavne, avšak u mňa to nie je vidieť. Už som z toho zúfalá, toľko roboty s tým a výsledok po pár dni nie je vidieť. Nechcem prejsť na chemické farby, z dôvodu zničenia si vlasov pred niekoľkými rokmi. Má niekto podobné skúsenosti, poprípade vedel by mi niekto pomôcť?

luchab
9. apr 2023

A sampon mate prirodny bez chemie ?

autor
9. apr 2023

@luchab používam čisto prírodnú kozmetiku

kocurikpupcek
9. apr 2023

a cca asi ako dlho nechávaš hennu pôsobiť na vlasoch?

autor
9. apr 2023

@kocurikpupcek cca 8-12 hodín, záleží koľko mám času

luchab
9. apr 2023

aky je vas postup farbenia a umytia vlasov?

kocurikpupcek
9. apr 2023

ešte ma napadá,že skús si namiesto vody do hennoveho prášku pridať silnú čiernu kávu (silný čierny čaj)
Možno tvoje vlasy sú kvalitovo rovné a "hrubšie", tak ťažšie preniká henna. Naprilad moje sú jemné, točia sa,tak mne to chytí už po 5 hodinách🤷‍♀️

0silvia0
9. apr 2023

Nerozumiem tomu miesaniu ciernej farby s bezfarebnou. Preco tam pridavas tu bezfarebnu ked chces farbu?
A ano, farbim roky hennou, ale cervenou.

autor
9. apr 2023

@luchab farbív dvojfázovo, prvú použijem čistú hennu Cassiu, ktorú zalejem 50 stupňovou vodou a nechám pôsobiť niekoľko hodín. Potom zmijem čistou vodou, trochu usuším vlasy a následne nanesiem Indigo tiež s vodou, ktorá ma 50 stupňov. Nechám pôsobiť cez noc, obe farbenia mám zabalené igelitovou fóliou a prikryté uterákom. Umývam taktiež čistou vodou. Píšu, že by som mala docieliť intenzívnu čiernu farbu, ale tú po ďalšom umytý nevidím a stratí sa. Inak po farbení sú krásne lesklé a čierne len 3 dni. Tak ja neviem, kde robím chybu.

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 akú červenú jemnú používaš? Ako ti to chytá?

autor
9. apr 2023

@0silvia0 tú nemiešam, farbím 2x, je to tak napísané na obale

autor
9. apr 2023

@kocurikpupcek ja mám naopak dost huste a kučeravé vlasy 🤷‍♀️, mozno to bude spôsobené tým. Ako dlho ti vydrží farba na vlasoch?

0silvia0
9. apr 2023
0silvia0
9. apr 2023

Dvojfazove farbenie sa robi s bezfarebnou hennou? Som presvedcena, ze dvojfazove farbenie sa robi s pure hennou, cize cervenou a treba pouzit 90 stupnovu vodu, aby ti to poriadne chytilo.
Podla mna si si zle vylozila navod. Pure henna je hena, ktoru som prilozila na obrazku, nie bezfarebna henna.

kubkovamama
9. apr 2023

Samotné indigo sa vymyva veľmi rýchlo, odporúča sa pridať citrónovú šťavu a trochu soli.Alebo miesat odtieň Noir s Indigom.Citronova šťava pôsobí ako ustalovač.A minimálne 3 dni po farbení neumyvat a nebehat po slnku

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 ďakujem. Krásne vlasy máš

0silvia0
9. apr 2023

@summer23456 dakujem, pouzivam len tuto cistu hennu na presedivele vlasy, chyta velmi dobre. Celkovo u henny najlepsie chytaju cervene odtiene. Ked chce clovek iny odtien ako cerveny, idealne farbit dvojfazovo.

autor
9. apr 2023

@0silvia0 pozrela som si postup na obale a píšu len Henna, myslela som si, že je to bezfarebná 🤦‍♀️. Ďakujem, nabudúce skúsim s tou červenou.

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 prosím ťa ako je to dvojfázovo? Ja farbim hennou buď gaštanový alebo medenou, niekedy pridám kávu alebo čierny čaj a nechám pôsobiť min.hodinu. dvojfázovo je ako?

0silvia0
9. apr 2023

Urcite v tomto bola chyba, daj cervenu, ale zalej 90 stupnovou vodou. Budes mat cervene vlasy, ale druhe farbenie ti chyti podla tvojich predstav. A nebudes musiet ani spavat s hennou. Staci posobit 2 hodiny s cervenou, potom hodinku-dve s ciernou.
Ja mam polovicu vlasov uz sedivych a nechavam posobit 2 hodiny a drzi mesiace, nevymyva sa. Dofarbujem len odrasty.

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 a to presne meriate tie stupne?

0silvia0
9. apr 2023

@summer23456 dvojfazovo je vtedy, ak nechces cervene odtiene. Cize najprv zafarbis s cervenou hennou, ktora ti da pigment do vlasovej struktury. Zmyjes, a potom nafarbis napriklad hnedou, ciernou. Ta prekryje cervene odtiene a zostane ti odtien farby z druheho farbenia.
Ja farbim len jednofazovo, lebo chcem cervene odtiene.

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 aha, ja tiež tak jednorázovo. Ja dám prevrieť vodu,nechám trochu ochladnúť,zalejem. Nemeriam či to má presne toľko stupňov,ako je v navode

0silvia0
9. apr 2023

@summer23456 nie, nemeriam stupne teplomerom. Necham vodu zovriet a po minutke zalejem hennu. Ta cervena chyta najlepsie zaliata horucou vodou. Ak das len 60 stupnovu vodu, nechyti dobre hlavne na sediny.

summer23456
9. apr 2023

@0silvia0 diky, tiež to tak robím už roky.

ketrint
9. apr 2023

@0silvia0 NÁDHERNE VLASY 😍😍😍😍

0silvia0
9. apr 2023

@ketrint vdaka❤️

nekonecna_katastrofa
9. apr 2023

Skús pozrieť túto stránku, je tam galéria a postup ako sa baby farbili a čo primiešavali do henny, možno nájdeš riešenie aj pre svoje vlasy
https://www.bionatural.sk/henna-galeria

hradnapani
9. apr 2023

podla mna si to tou Cassiou komplikujes. Ja viem len o dvojfazovom farbeni (pricom prva faza je klasickou cervenou hennou), ktore sa pouziva aj pri sedivych vlasoch. Ved daj si len indigo a uvidis, ako to bude drzat. Ale treba pocitat s tym, ze indigo sa vymyva vseobecne rychlejsie ako henna, no urcite by tam malo vydrzat dlhsie ako jedno ci dve umytia.