Zlý spermiogram - čo ďalej?

pipina476
13. júl 2021

Manželovy prišli zle výsledky zo spermiogramu nevieme že čo ďalej poraďte nejaku radu .

kvetinka1797
13. júl 2021

tribulus a caj z kotvicnika

jasminka22
13. júl 2021

@pipina476 uzivat vitaminy napr. Folandrol, zdrava zivotosprava, mozno sa to upravi, ale treba pockat aspon 3 mesiace, ak nie tak navstivit centrum asistovanej reprodukcie

justify
13. júl 2021

Moj muz mal zle vysledky o 8tyzdnov sme sa z 30% pohyblivosti dopracovali na 60%. Bral iba zinkosel. Potom som otehotnela. Zinkosel nam dopomohol aj k druhemu babatku. Ale neviem v čom je problem u vas. Moj muz mal zaver astenozoospermia

misik1234
13. júl 2021

@pipina476 aj moj manžel ma zle výsledky. 2 roky sa snazime o babetko ja som absolvovala vysetrenia u mna je všetko ok a manžel sa rozhodol ist ma spermiogram a bohuzial zle ma niejaku bakteriu v spermiach a spomalené spermie dal mu atb tak uvidíme po 3 mes znova ma spermio. Kúpila som mu aj vitamíny florondol
Drzim palce 🙏

nafka0483
13. júl 2021

@pipina476 Ten, kto vam dal vysledky vam k tomu nic nepovedal? Lekar, CAR...?
Co znamenaju zle vysledky, ake parametre a ake hodnoty ma?

pipina476
autor
13. júl 2021

@justify v zaverečnej správe ma že oligoteratozoospermia to znamena nizky počet mala pohyblivost a deformovane

justify
13. júl 2021

@pipina476 no neviem, myslim ze zinkoselom nic nepokazite. Par eurove vitaminy z lekarne a mozno k tomu nieco. A nepredpisal muzovi dr nejake lieky?

pipina476
autor
13. júl 2021

@justify skúsime vitamíny a poslal nás ešte na nejake vyšetrenie

pipina476
autor
13. júl 2021

@justify poslal nás na andrologicke vyšetrenie

justify
13. júl 2021

@pipina476 uvidite co povedia po vysetreni. Drzim palce ✊

milka1988
13. júl 2021

Na tu teratozoospermiu si kupte pycnogenol a brať 200mg denne je to drahsie ale je to na morfologicky zle spermie. A ubiqiunol ešte. Aspoň 3 mesiace bez pauzy

mariannasazvala
25. júl 2021

@pipina476 Tiež máme spermiogram s takým istým výsledkom, zatiaľ sme nasadili Profertil, Macu, čaj z Kotvičníka a vitamín C 1000mg, kontrolný spermiogram máme 16. augusta, dám určite vedieť či to pomohlo 😉👍

pipina476
autor
29. júl 2021

@mariannasazvala manžel začal brat folandor uvidime

luccija
29. júl 2021

@pipina476 koľko má rokov?

mariannasazvala
29. júl 2021

@pipina476 ten môj bral asi pred pol rokom 😉👍

pipina476
autor
29. júl 2021
pipina476
autor
29. júl 2021

@mariannasazvala a pomohlo daco

mariannasazvala
29. júl 2021

@pipina476 neviem, to sme vtedy ešte netušili, že aj manžel má problém 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

levandulienka
26. okt 2021

@mariannasazvala Tak ako? Zlepšil sa výsledok spermiogramu po tých doplnkoch?

mariannasazvala
27. okt 2021

@levandulienka to sa po pravde dozvieme až v decembri, lebo mu v medzičase vyoperovali mandle (celková anastéza je zabiják na spermie) no a andrológ mu našiel z výteru močovej trubice nejakú baktériu, na ktorú musel brať 3 týždne antibiotiká, no a teraz už má výsledky dobré tak mu nasadil nejaké hormóny na 3 mesiace, ktoré by mali zvýšiť početnosť a pohyblivosť 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

levandulienka
28. okt 2021

@mariannasazvala ach, tak to sa vám teda pekne skomplikovalo. ale dakujem za odpoved a držím palce, nech sa darí

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre