Viac ako 1,5 roka sa snažíme otehotnieť

pallaipalovak
18. jan 2022

Vyše rok a pol sa snažíme s manželom otehotnieť. Prvý krát sa nám to podarilo po pol roku snaženia. Žial v 2-3 týždni som potratila, príčina neznáma. Gynekologička povedala že sa to stáva. Tak sme sa snažili ďalšieho pol roka, neúspešne. Začali sme navštevovat reprodukčnú klinika Gyncare v Košiciach. Zistili že ja som vraj v poriadku, manžel ma zlý spermiogram. Manžel prešiel liečbou u andrológa ( 5 druhov ATB, ja 4 druhy ATB). Podarilo sa mi otehotnieť kde opäť som v 2-3 týždni potratila. Gynekologička navrhuje navštíviť hematologickú ambulancii, nakoľko má podozrenie že nedokázem udržať plod pre zle zrážanie krvi. Mal niekto podobný problém? Ak áno, ako ste ho riešili? Ďakujem

evica17
18. jan 2022

@pallaipalovak ahoj. Ak mas problem so zrazanim krvi, mali by ti dat fraxiparin, ktory si budes pocas tehotenstva pichat kazdy den (je to na riedenie krvi) . A potom by si uz nemala potratit a malo by byt vsetko ok a babatko na svete 🙂

dietatko2020
18. jan 2022

@pallaipalovak mala by si absolvovat okrem hematologie, aj vysetrenie u endokrinologia, reprodukcnu imunologiu a tiez aj genetiku paru. A ak ma manzel zly spermiogram, tiez by bolo dobre skontrolovat fragmentaciu dna spermii, lebo v niektorych pripadoch je pricinou rannych potratov prave zla morfologia a fragmentacia

dejna_
18. jan 2022

@pallaipalovak áno mala som rovnaký problém a teraz si picham injekcie clexan na riedenie krvi

petamich
18. jan 2022

@pallaipalovak ano ja, 2x potrat v 6-7tt, obehali sme endokrinologiu, repro imunologiu, hematologiu, mam lahsie hematologicke mutacie, v minulosti som mala aj trombozu, nasadili sme od pozitivneho testu progesteron a injekcie na riedenie krvi a vysledok sa prave snazim uspat a ma 6M 🙂

luci_ba
19. jan 2022

@pallaipalovak odporucam okrem hematologie aj štítnu zlazu a reprodukcnu imunologiu. Mne na imunologiu našli problém, prave vedľa mna odfukuje krpec. Drzim palce

sofia1979
19. jan 2022

@pallaipalovak ak by to bolo tým že máš zlé zrazanie krvy budeš si pichať fraxiparin hneď ako otehu a malo by to byt ôk držím prsty nech sa zadari a udrží ako má. Ty môžeš otehu možno tam bude problém

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre