Snažíme sa o baby, poradíte mi ohľadom grafu bazálnej teploty?

lussynka7
20. aug 2019

Ahojte, som tu nova a neviem ako to tu funguje, vedeli by ste mi poradiť s mojim grafom bazalnej teploty,? Mala som ovu a prečo sú tie teploty také nízke? Meriam si ju len druhý mesiac tak som mimo z toho, poraďte mi prosím

marinecka95
20. aug 2019

@lussynka7 ovulácia nastáva ak po sebe nasledujú 6dni s nízkou teplotou a následne stúpne teplota a teplota sa drží 3 dni vyššie než pred ovuláciou

marinecka95
20. aug 2019

@lussynka7 mne sa zdá ten tvoj graf čudný.. akoby ovulácia ani nebola .. vzrast teploty musí byt výraznejší

marinecka95
20. aug 2019

@lussynka7 prikladám graf na ktorom to vidno .. po ovulácii idu teploty hore (ovulaciu som mala neskôr)

lussynka7
autor
20. aug 2019

@marinecka95 mne sa zdá tiež čudný preto som sa obrátila na vás 😉 mam ešte 11 dní do ďalšej ms tak uvidím ako to pôjde ďalej 🤔

marinecka95
20. aug 2019

@lussynka7 je dôležité veľmi sa nesledovať. Ver mi že aj mne to trvalo veeeeeeeľmi dlho kým som to pochopila a nebrala každý výkyv môjho tela za tehotenské príznaky. Žiaľ do dnešného dňa sa nám to ešte nepodarilo aj keď sme obaja z lekárskeho hľadiska v poriadku. Momentálne sa riadime heslom: čo má prísť, príde. Podľa lekárov doba, ktorú sa snažíme o babo je normálna a ešte si nevyžaduje žiadne zásahy lekárov. Odporúčam sledovať si len ovulaciu, bez kombinovania, porovnávania grafov s inými babami, vypytovania sa ostatných či to je v poriadku ;) (hovorím z vlastnej skúsenosti) - cely deň som visela na internete a hľadala a hľadala čosi, čoho by som sa chytila. Dôležité je všímať si svoje telo a časom sa naučíš vnímať a budeš poznať všetko čo sa týka tvojho tela, ovulácie a podobne i bez aplikácii, bazalnej teploty i menstruacneho kalendára. 🙂

h_petra
20. aug 2019

Skus si stiahnut aplikaciu fertility friend. Ta to vyznacuje sama, v tejto co mas ty sa zle orientuje. Ale podla grafu sa aj mne zda, ze ovulacia neprebehla.

h_petra
20. aug 2019

Ale musim uznat, ze frekvencia pohl.styku je vymakana 😁🤗

ivca88
20. aug 2019

Pocuj, mne sa tato metoda nepaci.
Mozes si viac uskodit. Ako pomoct.
Hlavne je, ze mate sex. Nič ine vam realne k tomu netreba.
S teplomerom si tam vies zaviest vela bakterii a to by v pripade tehotenstva nemuselo byt ziadane.
Taktiež ak v noci behas na wc, alebo merias v inu dobu, tak to moze byt skreslene.
Ak silno chces, kup si ovulacne testy. Ale myslím ze je to zbytočné. Snazite sa pekne, mozno aj casto. Kazdy druhy den staci 😄😂 ( nech sa bojovnici stihnu aj dotvorit )

marinecka95
20. aug 2019

@lussynka7 super aplikácia je aj na womenzone.cz
Tam ti ovulaciu samé vyhodnotí podľa tvojich zadaných teplôt.

lussynka7
autor
21. aug 2019

@marinecka95 ďakujem za názor ale ja si robím len taky prehlad, ako som spomenula mam doma dve deti tak nie ze silou mocou chcem byť tehotná proste len sledujem a zapisujem zo zábavky, z nudy,...... 😁

lussynka7
autor
21. aug 2019

@h_petra hahah ďakujem inak pohl. Styk u nás prebieha každý mesiac tak isto nielen teraz keď sa snažíme, no čo ti poviem sme mladý chuti nám to ešte 😁😁😁😉😉

lussynka7
autor
21. aug 2019

@ivca88 no je pravda ze v noci idem na WC alebo ku synovi do druhej izby keď plače ale to je tak raz za noc a potom spím ďalej a nie každý deň, a ako som spomínala robím si to len tak neskúšala som to ešte a tie nízke hodnoty ma zarazili, inak dneska mam teplotu vyššiu 36,6 😁😉✅

era777
21. aug 2019

@lussynka7 a ako dlho sa už snažíte ? či len tie 2 mesiace, co si to sledujes ?

h_petra
21. aug 2019

@ivca88 teplomer staci umyvat a bakterie nehrozia 🙂 pri pohlavnom styku sa do posvy dostava rozhodne viac bakterii ako z teplomeru

lussynka7
autor
21. aug 2019

@era777 len dva mesiace 😉

lussynka7
autor
21. aug 2019

@marinecka95 skúšala som si to teda vložiť na to fertility a ovulaciu mi ukázalo na 16.8 to je 19 deň cyklu

era777
21. aug 2019

@lussynka7 to je kratucka doba 🙂 ale moja rada znie nesleduj si ziadnu bazalnu teplotu , lebo cim viac sa budes sledovat (bazalna teplota, ovilacne testy atd.) tym budes dlhsie cakat 🙂 len sa miluj z radosti a s cistou hlavou ...ver mi mam to 3x oskusane .... a ak mas dlhsi cyklus 32-34-36 dni tak 19 den ovu je okej ....

lussynka7
autor
21. aug 2019

@era777 no ved toto že ja mám tak 30-33 dňový cyklus a ja to mam 2x odskúšané ako vravím toto je len zo,, zábavy,, aby som mala prehľad 😉😁

era777
21. aug 2019

@lussynka7 tak to pust z hlavy taketo prehlady lebo sa nad tym aj tak zamyslas ci chces ci nie 🙂 ak mas taky dlhsi cyklus tak si vies vyratat cca kedy mas ovulku tak sa snazte viac v tom obdobi a je to 🙂 ale najlepsie je proste sa milovat len tak z radosti hocikedy , a vtedy je to najednoduchsia a najrychlejsia cesta 🙂 čim viac sa nato clovek bude zameriavat, a sledovat sa tak tym to dlhsie bude trvat 🙂

ivca88
21. aug 2019

@lussynka7 mami. Zo zabavy si tam nepchaj teplomer 🙈
Vazne.
Toto je metoda po ktorej treba siahat ked sa vam nedari roky, a aj to to nie je presne.
Nerob blbosti. Nekontroluj ani krcok, proste nič čo by babatku prinieslo bakterie.

lussynka7
autor
21. aug 2019

Ďakujem všetkým za názory 😉

erikapiloxing
10. sep 2020

@marinecka95 a bolo to tehotenstvo?

niikee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radussska1
15. feb 2021

Ahojte baby potrebovala by som trošku poradiť! Keďže sa vtom velmi nevyznam skúšam druhý mesiac.Chcela by som vedieť či už bola ovulacia lebo teploty mi skáču.Dakujem za každú radu ♥️

roxana61
27. feb 2021

Ahoj, meriam štvrtý mesiac a prvý krát mi apká vyhodila ovuláciu. Čo myslíte? Mohla byť?

roxana61
27. feb 2021
monffiny
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaholiova
12. apr 2021

@patusss podla teba ktore testy su tom.zvykla som manatest objednavat

ilovepizza
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre