Snažíme sa 3 roky

kellysss
3. jan 2022

Ahojte žienky, takže s priateľom sme spolu 6 rokov 3 roky sa snažíme o babetko a nedarí sa nám tak sme sa zapreli že už tento rok stym budeme niečo robiť.. V minulosti pred 10 rokmi som bola na interupcii. Kiež by sa to dalo vrátiť..
No takže zajtra idem ku gynekologicke tak som zvedavá co mi predpíše poradí. Baby zabralo vám niečo na otehotnenie? Nechceme sa hrnut hned na umele oplodnenie len ked to bude potrebne

janetinka27
3. jan 2022

@kellysss ahoj, najprv skus obehnut doktorov, lebo je dolezite zistit, v com je problem. moze to byt len drobnost, ktora sa da odstranit uzivanim hormonov a mozno je to nieco, co bude potrebovat komplexnejsiu liecbu. ked budes vediet v com je problem, tak sa ti lahsie budu ziskavat info zo skusenosti inych. mas nejake problemy s cyklom?

emalka
3. jan 2022

Posli aj priatela na spermiogram

kellysss
autor
3. jan 2022

@janetinka27 chodím po doktoroch dosť často mam vysoke pecenove testy a vyšší tlak občasne inak všetko v poriadku je pravda ze prave gynekologa som zanedbala ale zajtra už pôjdem. Cyklus mavam pravidelný no je pravda ze asi try krat do roka mi neprisla menstruacia vôbec. Zatial od oktobra mam pravidelne menzes presne na deň

kellysss
autor
3. jan 2022

@emalka pôjde nemá stým problém 🙂 to mu spraví urológ?

janetinka27
3. jan 2022

@kellysss ano, prave ten gynekolog. zoberu ti krv a z krvi zistia aj to, ci treba ist napriklad na endokrinologiu atd. mozno nebude treba vela zasahov, drzim palce

kellysss
autor
3. jan 2022

@janetinka27 ďakujem 🙂 no som zvedavá 🤗

emalka
3. jan 2022

@kellysss ano, ale bolo tu vela postov o tom, ze vysledky od urologa ani zdaleka niesu take presne ako z centra pre asistovanu reprodukciu. Tam sa moze objednat aj ked neriesite IVF. Mozte si vybrat bud zakladny cca okolo 30-50€ to vychadza, alebo robia aj rozsiahlejsie vysetrenia ktore byvaju spolu okolo 150€ a je tam aj DNA fragmentacia a ine testy (je to uzitocne, lebo moze mat spermii dost ale dna maju poskodenu, čo sa pri normalnom spermiograme nezisti)

kiki234
3. jan 2022

Roky sme sa snazili a nic. Pomohlo nam absolutne na to prestat mysliet. Sli sme na dovolenku, kupili dom zacali prerabat, prestali sme pocitat dni, robit ovulacne testy. A zrazu po 3 mesiacoch meskali a bola som tehotna. Porodila som a o mesiac a pol na prvy sup som otehotnela znova. Takze aktualne mam doma 14 mesacnu a 2 mesacneho 🙂. A to sa nam roky nedarilo. Naozaj upustit a treba zaplnit mysel niecim inym.

kellysss
autor
4. jan 2022

@emalka no už som prišla od gynekologicky poradila mi kliniku gin fiv v nitre tam sa ma muž objednať na spermiogram a ja 4 den cyklu idem na hormonalnu liečbu. Vsetko mam v poriadku len vajecniky mam zväčšené

kellysss
autor
4. jan 2022

@janetinka27 už mam kontrolu za sebou ale ani krv mi nebrali nic zistila mi ze mam zväčšené vajecniky a muz ma ist do gin fiv na spermiogram. Od 4 dna cyklu mi nasadi hormonalnu liečbu a uvidime ako budeme pokračovať ďalej

kellysss
autor
4. jan 2022

@kiki234 super 🙂 ako ani my sme doteraz nesledovali ovulaciu teplotu som si nemerala lensa do teraz nezadarilo. Uvidime co bude

radussska999
4. jan 2022

Skúšali ste Inofolic a Folandrol ? Nám pomohol za mesiac 🙂

kellysss
autor
4. jan 2022

@radussska999 ešte som neskúšala nič dnes som bola este len u gynekologicky

radussska999
4. jan 2022

@kellysss sú to vitamíny, tým nič neskazite 🙂 spýtajte sa NATO vašej dr.....e je to voľnopredajne v lekárni , kopec zienkam pomohol ,poznám aj také ktoré nevedeli otehotnieť 6 rokov a po inofolicu sa stal zázrak 🙂

akire58
5. jan 2022

@kellysss ahoj, možno ti to pomôže, možno nie. Treba skúsiť všetko. My sme sa pokúšali 4 roky. Boli sme obaja na základnom vyšetrení. Tam bolo všetko ok a aj tak sa nedarilo. Boli sme u jednej pani bylinkarky a ta mi dala nejaké rady. Odporučila nám tzv špinavý sex. Čiže pred sexom si neumyvat intímne partie ani ja ani manžel. Po sexe sa manžel umyť môže, ale ja aspoň 2 dni nie. Po sexe treba ostať ležať aspoň 2 hodiny. Pi ženský čaj gynastan a kúp si v lekárni kyselinu listovú a vitamín E ( podľa mňa mi toto pomohlo) Treba byť aj v psychickej pohode netreba tlačiť na pílu. Ja som sa úplne nastavila, že možno bábätko nikdy nebude, plánovali sme si plniť cestovateľské sny, začali sme s cyklistikou. Vo februári 2021 som začala toto dodržiavať a v júli som otehotnela. Za desať týždňov rodím 🙏

luccija
5. jan 2022

@kellysss tak bolo by fajn aspoň zistiť kedy máš ovuláciu, lebo, keď sa uvoľní vajíčko máš cca 12 hodín vhodný čas na oplodnenie plus spermie žijú dlhšie.Mozes mať polycysticke vaječníky, keď občas nemáš menzes ..3 r je už dosť dobre, že ste išli lekarke

30kvietok30
5. jan 2022

@kellysss ahoj, ja mam pco. Za sebou trištvrte roka strávených každú chvíľu v CAR. Neúspešne stimulácie clostilbegytom, hormonálne stimulácie injekciami, dve IUI, z čoho jedna bola neúspešná a z druhej bolo biochemické. Uz som to cez leto vzdala, lebo už odmietli stimulovať a robiť IUI, ze uz jedine IVF. Brala som kyselinu listovú, inositol a ďalšie vitamíny. Potom som kúpila materskú kašičku, lebo už som chcela skúsiť všetko možné. Brala som druhý mesiac a otehotnela som. Ešte som síce nebola u dr, som na začiatku a kto vie ako to môže dopadnúť, ale už aspoň viem, ze mi pomohla. Do toho som brala ešte čistý inositol.

kellysss
autor
7. jan 2022

@30kvietok30 prosim vas a aku matersku kašičku ste brala? Ja som si zatial kupila kys listovu tak tu beriem chcem aj tu kasicku ape priamo od vcelara. Vy ste mala aku? V tabletach alebo?

kellysss
autor
7. jan 2022

@30kvietok30 o uz pen cakam na memstruaciu a 4 den cyklu mi nasadi tu hormonalnu liecbu tak som zvedava. Bola by som stastna keby sme to nemusely riešiť v centre... Uvidíme co bude, aky bude spermiogram a ked sa nic nebude dat robit tak pojdeme do toho gin fivu

30kvietok30
7. jan 2022

@kellysss ja som mala v kapsulach bee well bee fertile. Ale čítala som dobre ohlasy aj na čerstvú a v ZA je nejaký obchod včelí svet alebo dačo také. To mi tu tiež raz jedna kocka písala, ze si odtiaľ objednala a vďaka nej otehotnela. Skus pozrieť. Veľmi držím palce🍀🙏✊

butterfly333
9. jan 2022

@kellysss gyn five v NR nie určite by som odtiaľ odišla a išla do gyncare v NR.

kellysss
autor
9. jan 2022

@butterfly333 dakujem za radu. Dnes som sa o tom bavila aj s kamaratkov a tiez mi poradila radsej gincare aj ona tam bola a uz ma doma dvojmesačné dievčatko 🙂 ginfiv mi zase odpirucila moja gyn, v utorok uz k nej idem na hormonalnu liecbu tak som zvedavá..

butterfly333
9. jan 2022

@kellysss tiež mi gyn five odporučil môj gyn Breštansky keďže tam robí teda neviem či tam ešte je. No nič moc ani ako obvodný gyn.

kellysss
autor
10. jan 2022

@butterfly333 no skusime teda skor to gin car viac ľudí mi to poradilo.. Zatial tam pojdeme len na spermiogram neviete kolko sa zato platí?

butterfly333
10. jan 2022

@kellysss gyncare sme platili 15e

kellysss
autor
17. jan 2022

No dievčatá dnes mi prišli vysledky z krvy a všetko mám v poriadku doktorka mi nedala ziadne lieky nič len mi to oznamila po telefóne . Na spermiogram sme sa ešte nedostali keďže drahý stále pracuje ale čas si nájde. Som šťastná že som zdravá ale z druhej strany mi je smutno ze mi neodporucila nic aspon vo forme vitamínov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre