Snažilky 42+

ivankalaco
25. aug 2016

Snažilky 42+? Poďte sem, nech si povymieňame skúsenosti s lekármi, ako sa dlho snažíte, čo všetko robíte preto, aby ste otehotneli? Ak už ste tehotné, ako prebieha tehotenstvo, aké vyšetrenia vám odporučili lekári a čo všetko robíte pre zdravý priebeh tehotenstva..Žienky, ktoré chcete moralizovať a narážať na náš vek..prosím, zdržte sa komentárov..vek je len číslo 😉

bleblu
25. aug 2016

Nie som sice snazilka, ale drzim palce, teda aby ste to zvladli toto narocne obdobie v takom veku. Klobuk dolu, ze ste sa odhodlali.

miriamn76
25. aug 2016

@ivankalaco ja som snazilka no mam iba 40☺po lekaroch nechodim aby mi nahodou nepovedal ze to uz nepojde neviem ci by som sa vedela zmierit s takym definitivom☺. Snazime sa tak intenzivne rok beriem matersku kasicku inofolic a caj na podporu plodnosti pre zeny nad 35 rokov . A robim si ovulacne testy teda uz len tento cyklus potom to uz necham tak bud sa zadari alebo nie☺drzim palce

ivankalaco
autor
25. aug 2016

@miriamn76 Ja som 16.8. 2016 prišla o dieťatko v 11 týždni..som po kyrete..beriem Femibion, čítala som, že pôsobí "zázračne" tak sa nechám prekvapiť..pijem 3 x denne alchemilkový čaj, nechutí mi, ale vraj pomáha pri obnove sliznice v maternici.Ja som otehotnela na druhý mesiac ako sme sa začali snažiť..Keď sme sa rozhodli pre bábätko, tak som začala užívať kyselinu listovú..Ja som si nikdy ovulačné testy nerobila..ak sa mám priznať ani neviem, ako fungujú, skôr si myslím, že pomáha snaženie každý druhý deň.Prvý mesiac som stavila na plodné dni, vtedy som neotehotnela..ale na ten druhý mesiac, čo som otehotnela sme mali sex každý druhý deň a podarilo sa. Neboj 40 rokov ešte nie je taký vek, aby to nešlo..držím ti palce, nech sa ti to podarí .Prečítala som veľa odborných článkov, kde ženy porodili zdravé deti staršie od nás..a otehotneli prirodzene..Tu na MK si píšem s tromi mamičkami..jedna rodila v 41, druhá v 44 rokoch a tretia bude čoskoro a má 47 rokov..Moja babka mala moju tetu v 44 rokoch a až do pôrodu ťažko pracovala a nemala žiadne zdravotné problémy..tak že si myslím, že nič nie je stratené 😉

nivea777
25. aug 2016

@ivankalaco ano mas pravdu,vek je len cislo ale uprimne si neviem predstavit,ze ja by som mala 20 a moja mama 62..Treba sa zamysliet aj z pohladu toho dietata..velky dvojgeneracny vekovy rozdiel.v takom veku to je uz aj riziko pre zenu aj pre babo. Ja mam 63 rocnu babku a 42 rocnu mamu a o chvilu bude babka.ak vsetko pojde dobre..Je to moj nazor.neodsudzujem, naopak prajem ked ste sa tak rozhodli

nivea777
25. aug 2016

ked sa to podari a vsetko ide bez problemov,tak to je super a proste to tak ma byt .ale ak sa nedari alebo nedajboze pride potrat,tak podla mna to je uz pre telo zataz...Kludne sa do mna pustite,ja znesiem :D

ivankalaco
autor
25. aug 2016

@nivea777 Ja si to predstaviť viem 😉 Môj partner má starších rodičov a majú veľmi pekný vzťah..Ďakujem za názor a želám všetko len to naj 😉

vydrnik
25. aug 2016

@nivea777 mozu byt aj zeny co sa odeti dlho snazili alebo viackrat o dieta prisli,a ze som mala deti v pozdejsom veku zial nechcela som totak ale som rada ze mam deti adpon dve a su zdrave,mam aj spoluziacky z ucilista ktore su o rok mladsie ako ja uz su aj babkami jedna dokonco 4x,a sama ma este male dieta to posledne,a mne vravi ze keby sa dal cas vratit nerodili by tak mlade,ja som pred tehunic neuzivala a podarilo sa,dnes je syncek milacik celej rodiny,

vydrnik
25. aug 2016

@ivankalaco Tebe prajem trocha oddychu a drzim palce nech sa opet zadari z uspesnym koncom

ivankalaco
autor
25. aug 2016

@vydrnik Ďakujem, si veľmi milá a ďakujem aj za tvoj komentár.. 🙂

miriamn76
25. aug 2016

@nivea777 neviem ci je potrat o veku prve MA som mala v 30 a druhe v 34 rokoch. Aj tu je vela mladych bab a nemozu donosit. A k tomu veku fyzicky som na tom dobre a skusam prirodzene ak ma byt bude ak nie 5ak nie. Nechodim po lekaroch ani nic podobne ani na umele by som nesla uz jednu dceru mam. Budem skusat do konca roka ak sa zadari budem ta najstastnejsia ak nie zivot pojde dalej ☺ no mat dve deti bol vzdy moj sen

vydrnik
25. aug 2016

@nivea777 mlada baba co lahko otehotnie nikdy nepochopi cim presli ine zeny nez mali babatko a viem a znam osobne takych co cakali dlhych 11 rokou nez mali deti a co jim to bolo platne ze on je lekar v nemocnici a ona sestricka,dnes maju kolem 40r.a su radi ze maju 3 deti,prve su dvojicki chlapci v Aprili mali ,2 roky a dievcatko ma 8 mesiacou tu pocali prirodzene,a dcera mojho muza co vychoval ako vlastnu ma 26 rokou zije z priatelom 4 roky a babo sa jim nedari

dollyzv
25. aug 2016

@vydrnik ak je baba mlada, neznamena ze lahko otehotnie..ja mam 21 my sa snazime dva roky a a ani to nevyzera ze sa blizku dobu podari kvoli mojim zdravotnym problemom....taktiez poznam vela snaziliek v mojom veku a tiez nemozu otehotniet....cize ani mlade to nemaju take lahke....kolegyna sa zacala snazit v 20ke a otehotnela az po 8 rokoch,,,a to ma jej syn uz 15 rokov....cize nie je to ani tak o veku, ani o dobe v ktorej zijeme....samozrejme vravi sa ze zena je najplodnejsia do 30.roku ale poznam zeny ktore v pohode na prvy sup otehotneli aj 35-45 rocne 🙂

simaminka
25. aug 2016

@miriamn76 drzim palceky aby sa zadarilo ;)

nevesta1974
25. aug 2016

Tak ja do tejto skupinky uz sice nepatrim, ale mozno na povzbudenie ;) toho roku som mala 42r, mam 2 velke deti( 19 a 16r.), 3r.dcerku a velmi sme si k nej zelali rovesnika, tak mame este 5mesacneho drobca. Otehotnela som lahko aj vo vyssom veku a vsetky 4porody boli rychle a bez komplikacii. Posl.tehu mi bolo ale velmi zle a mali sme aj zle vysledky....riziko na Dawn.syndrom 1:12 :( nastastie mame zdraveho synceka, kt.sa narodil v termine a mal cez 4ri kg. Brala som kys.listovu dlhsiu dobu pred otehotnenim a pri predch.otehotneniach mne velmi pomohol Gynex, je to na prirodnej baze. Co sa tyka starostlivosti o deti som vyrazne unavenejsia a pomalsia ako pred 20timi rokmi, ale aj trpezlivejsia a predvidavejsia 🙂 drzim palce vsetkym, kt.to nevzdavate 🙂
...a este na margo toho, ze budeme "stari rodicia", ano myslim na to ci mi bude dopriate dozit sa vnucat, ze uz detom nebudem vladat tak pomoct vo vyssom veku, ale ani mladsi nevie dna ani hodiny, tak je asi marne sa tymto zatazovat

celasapremenim
26. aug 2016

@nevesta1974 no z duse mi hovoris :D a zelam vsetko dobre
a vsetkym mamickam, bodaj by sa vam hned podarilo
vek je presne ten, na ktory sa clovek citi a kolko ma energie

miriamn76
26. aug 2016

@simaminka dakujem ☺

dada7701
26. aug 2016

ja sa pripajam....40 budem mat az v januari, ale to je uz coby dub 🙂 tiez by sme chceli pre dcerku este surodenca...nam sa pred rokom aj zadarilo na druhy pokus,ale 5 tyzdni anjelik odisiel....cakali sme 3mesiace (robili mi cistenie) a skusame dalej..zatial sa nedari,ale nevzdávam sa 🙂 , beriem len kyselinu listovu....prajem skore dve ciarocky na teste....

miriamn76
26. aug 2016

@dada7701 ja v januari 41☺ drzim vsetky prsteky aby sa nam zadarilo a do uspesneho konca☺

lelia
26. aug 2016

@ivankalaco ja som prve rodila 2 mesiace pred 41 a druhe 42,5 rocne. Otehotnela som prirodzene a brala som tiez femibion pred prvym tehu.Druhe prislo necakane. 🙂 Pocas tehu problemy ziadne,vlastne ku koncu tehu trosku vyssi tlak,ale inac vsetko OK. Porody tiez prirodzene, bezproblemove.Vobec pri porode neriesili vek,ze by som mala rodit cisarskym.Keby nerastlo brusko,ani by som nevedela ze som tehotna,ani pri jednom. Prajem Ti tolko stasticka ako som mala ja.

ivankalaco
autor
26. aug 2016

@lelia Veľmi pekne ti ďakujem za prianie 😉

peppermint
26. aug 2016

ja tiez do tejto skupiny nepatrim, ale velmi vam drzim palce, aby sa vam sen o babatku splnil 🙂 Nerozumiem, preco sem chodia a komentuju zeny s negativnym postojom.

ivankalaco
autor
26. aug 2016

@peppermint Ďakujeme za milé prianie 😉

miriamn76
26. aug 2016

@peppermint vies preco? Lebo sa im podarilo mozno hned a bez problemov. Tiez som mala dceru v 19 a hned ked sme si povedali ze chceme svet bol gombicka no uz stym druhym to take jednoduche neni a nebolo😐. Neprajem ziadnej aby sa musela takto trapit ale pravda je ze nikto nevie co mu zivot prinesie.

lucinka511
26. aug 2016

@ivankalaco ahoj.ja ti len poradim.ze materska kasicka sa moze brat nie dlhodobo ale par mesiavov potom pauza a zasa a ked uz budes tehu nebrata vobec.alchemylkovy caj le do ovulacie.potom uz nie. o bylinkachbtreba citat ako sa maju uzivat aby neublizili.

namiesto femibionu.ten ti netreba si kup inofolik.ten obsahuje latku kt podporuje vaajicka. drzim palce

miriamn76
26. aug 2016

@lucinka511 ja mam matersku kasicku v tabletach aj ta sa moze iba urcitu dobu?

lucinka511
26. aug 2016

@miriamn76 lepsia je ta orivinal. no mozes ju dojest ale potom si daj pauzu a ked zistis ze si tehotna uz ju neber...lebo v tehu sa brat nema.med ano..

miriamn76
26. aug 2016

@lucinka511 ok dakujem pekne☺

vydrnik
26. aug 2016

@dollyzv bolo to mysle ne pre tie co podryvaju do starsich ze chcu mat este deti,a same maju 20+ a tehu hned zena ktora nikdy nezaxila snazilkovanie nekolkorocne nikdy nepochopi

ivankalaco
autor
26. aug 2016

@lucinka511 Ďakujem za rady 😉 ..ten Inofolik nepoznám..to kúpim tiež v lekárni? A ako sa užíva?

miriamn76
26. aug 2016

@ivankalaco ja som si ho objednala z netu uzivam ho raz denne ale dievcata co pisu tu na koniku ho uzivaju dva krat denne. Na internete najdes aj akciu 60 sackov za 33 inak stoji 20 sacko okolo 13 15 euro podla toho kde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre