Slabé krvácanie a potom menzes. Mohol to byť potrat?

safina541
18. máj 2018

Ahojte dievčata, chcela by som sa vas opytat, ci mala nejaka z vás podobný problém. Ja som mala dostat svoje dni az 25.4.2018 ale zacala som slabulinko krvácať už 21.4.2018 to bolo take iba obcasne a potom sa spustila uz normalna menstruacia. S priatelom sa snazime o babätko, uz od februára a stále nic 🙂 Pytala som sa aj kamaratiek a tie povedali, ze to môže byť aj potrat a zas ine mi vravia, ze pri potrate silno sa krvaca, tak neviem. Dakujem za kazdu radu

pininka
18. máj 2018

@safina541 je to individualne, kazdy moze inak krvacat. Mne vravela moja doki, ze mnozstvo menzesu ktory meskal, prisiel skor, je proste iny ako byva je vlastne potrat a ani sa na to nepride. Ale menzes ovolyvnuju aj ine veci a aj psychika, prechladenie, atb a pod.

janinah
18. máj 2018

a keby aj bol /čo nebol/ tak teraz riešiš spätne čo?nerozumiem....

safina541
autor
18. máj 2018

@janinah Neviem sa rozhodnut ci mam ist za lekarom a ci nemam, kedze na preventivke som uz bola. Riesim to preto, lebo ma vcera kamoska vystrasila, ze mozem mat daky problem s otehotnenim

janinah
18. máj 2018

@safina541 netreba ísť k dr,lebo kamoška povedala..zober si knihu biologie a niečo si o otehotnení a ženskom organizme naštuduj,problém s otehotnením môžeš mať ako každá druhá tu,ale aj vôbec nemusíš....osobne odporúčam najprv sobáš,bývanie a potom dieťa,snažíte sa dva mesiace a to je ozaj málo,je príliš skoro si namýšľať,že je nejaký problém...kolko máš rokov?

safina541
autor
18. máj 2018

@janinah Dakujem za radu. Mam po 30

deti95060810
18. máj 2018

snažíte sa od febr. tak to dlho nie je...ešte počkaj...na potrat to nevyzerá...to bývajú bolesti...

saska.t
18. máj 2018

3 mesiace snazenia sa je velmi malo, citala som ze ak sa to do roka nepodari vtedy treba zacat hladat pricinu .....

pininka
18. máj 2018

@deti95060810 ja som pri potrate nemala ziadne bolesti, len som zacala krvacat.

danyb
18. máj 2018

potrat je sprevádzaný silnými bolesťami a nastáva až keď je tehotenstvo potvrdené lekárom, teda je embrijko dobre uhniezdené 🙂 (cca 6 - 12 tt)
kamoška možno mala na mysli biochemické tehotenstvo (alebo sa hovorí aj chemické), vtedy dôjde k oplodneniu vajíčka a z nejakého dôvodu nepríde k jeho dostatočnému uhniezdeniu v sliznici maternice a s menštruáciou embrijko odchádza (väčšinou sa neuhniezdi z dôvodu, že nie je v poriadku a príroda sa s tým takto vysporiada), vtedy väčšina žien ani nevie že vajíčko sa oplodnilo (lebo o tehotenstve ako takom sa hovoriť ešte nedá), pretože krvácajú v čase menštruácie +- 3-4 dni..
to že si neotehotnela dva mesiace po sebe ešte neznamená, že by si mala mať nejaký zdravotný problém, nechápem načo ťa kamoška takto vystrašila, čo do teba vidí?? je úplne normálne, že sa otehotnie do roka aj pri zdravých partneroch 🙂 hlavne no stress a miluj sa so svojim mužom z lásky vždy keď budeš mať chuť a nemysli na to, že by mal byť nejaký problém 🙂 ak sa nebude dariť pol roka - rok, navštív lekára a daj si urobiť vyšetrenia a mužovi spermiogram 🙂
a mysli na to, že psychika robí veľké divy, takže sa nalaď pozitívne a netlač na pílu 🙂
držím palčeky aby sa čím skôr zadarilo 🙂

ikonica
18. máj 2018

V prvom rade neries somariny... Ak si na teste nemala ani len ducha, tak si tehu nebola... Len ti prisla skor ms... Cyklus sa moze trosku zmenit po tom ako sa zacnete snazit... O problemoch s otehotnenim mozes zacat hovorit najskor po polroku a aj to s pritiahnutymi usami, lebo lekari to zacinaju riesit najskor po roku... Aj uplne zdrave pary maju v mesiaci len tusim 20 % tnu sancu na otehotnenie... Ak velmi chces tak skus spoznat svoje telo, meraj bt, pozoruj hlien, rob ovutesty.. Ale aj tak si myslim, ze je na to skoro... Pozdrav kamosku a nech ta zbytocne nestresuje bludmi...

safina541
autor
18. máj 2018

@danyb Asi to chcem veľmi, tak psychika robí svoje. ďakujem za radu

safina541
autor
18. máj 2018

@ikonica test som si ani nerobila, čakala som na svoje dni, tak ma to iba zaskočilo, že čo to tak. kamošku pozdravim, asi urobila z komára somára a ja som sa jej dala ovplyvniť

mariannamk
18. máj 2018

@safina541 urcite netreba zo skorsej menstruacie stresovat. mohlo sa jednat o jednorazovu hormonalnu nerovnovahu. raz za rok potrebuje telo restart. zostan pokojna. skus spominane meranie bazalnej teploty ci ovulacne testy. a uzite si s polovickou este nadchadzajuce leto. s gynekologom to mozes riesit aj trosku neskor. hlavne sa nenechaj na zaciatku vystrasit potratom. drzim palce ❤

safina541
autor
18. máj 2018

@mariannamk Ďakujem

sandra000
21. máj 2018

Kup si Clostilbegyt 😊

mariannamk
21. máj 2018

@sandra000 na toto pozor. to nie su lentilky. treba uzivat iba pod dozorom lekara. Clostyl je iba na recept.

sandra000
21. máj 2018

😉 tak si ho daj predpisat

sandra000
21. máj 2018

@mariannamk ja som poslala 😊❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre