Rozličný RH faktor a otehotnenie

matus7030
19. apr 2020

Ahojte. Môže byť rozličný rh faktor krvnej skupiny partnerov problémom pri otehotneni? Viem, že počas tehotenstva sa to už potom rieši podávaním injekcií. Zaujíma ma ale, či to môže ovplyvniť nejakým spôsobom aj to počatie. Ja mám 0Rh neg. manžel 0Rh poz. Samozrejme sa spýtam pri najbližšej príležitostí aj gynekologičky, len chcem vedieť, či má niekto s tým skúsenosť. Vďaka

nika3136
19. apr 2020

@matus7030
Pri prvom tehotenstve nie.
Ak bol uz ale potrat, najma UPT a injekcia nebola podana, moze sa stat, ze problem nastane.

hradnapani
19. apr 2020

nie, pri oboch som nemala problem

anega79
19. apr 2020

Pri prvom mi to problem nerobilo, pri druhom sme cakali styri roky kym som ostala tehotna. Mali sme tie iste krvne skupiny a faktory ako vy.

albertka1980
20. apr 2020

Nie, rh faktor nema vplyv na otehotnenie. Problem moze nastat pri druhom a dalsom tehotenstve, aj to v pripade, ze babo ma rh faktor pozitivny a neboli Ti podane protilatky. Tie sa v tehu sleduju. My mame tiez take rh faktory a problem s otehotnenim sme nemali.

selest
20. apr 2020

Pri otehotneni asi nie skor uz potom v tehotenstve. U mna to bol problem aj pri prvom tehotensve takze by som sa na to nespoliehala. Staci ze trosku krvacas a mozu sa tvorit protilatky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre