Progesterón

chuchu86
30. jan 2017

Ahojte,
Hľadala som takú tému,no nenasla som.
V januári som bola i dokiho lebo som v decembri nedostala menzes.
Pozrel sa cez sono, a povedali že vajíčka mi nedorastaju.
Vypisal mi progesterón.
Začala som to brať na 16 DC , 10 dní po 2 tabletkách.
Ma s tím niekto skúsenosti?
Strašne som unavená, ospala nervózna odkedy to beriem.
Minulú týždeň som robila ovu testy ale všetky boli negatívne.
Kedy mám čakať,že budem mať ovu?
A menzes kedy dôjde?
Pomohol vám pri otehotni ten progesterón?
Ďakujem

alexa1983
30. jan 2017

@chuchu86 ahoj, ja ti viem iba povedat, ze ta unava a vsetko je vedlajsi ucinok tohto lieku, ja ho beriem pri umelom , po kazdom vklade, na udrzanie tehotenstva a vytvorenie vhodneho prostredia v maternici. Takze viem sa vyjadrit iba k tym vedlajsim a bude este horsie 😂 Je to hormon 🙈

catherinah
30. jan 2017

Ak nedochadza k ovulacii, tak progesteron nepomoze.

beam13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chuchu86
autor
30. jan 2017

Ďakujem pekne za príspevky, no v každom prípade zajtra volám dokimu.
Tomu potom nerozumiem mne prečo dal progesterón?!

chuchu86
autor
30. jan 2017

@alexa1983 - poznám tie pocity, prsia bolia aj mňa.
Po troch mesiacoch mám ísť na kontrolu.

chuchu86
autor
31. jan 2017

Ahojte Babi,
Dnes som volala s dokim.
Povedal že spinenie v prvom mesiaci pri užívaní progesterónu je normálne.
Som mu spomenula aj tie ovu testy že boli negatívne, povedal,že môžem mať zas anovulacny cyklus.
Že ten progesterón mi vypísal na úpravu ms, ze po troch mesiacoch mi potom vypíše clostibelgit.
Ja nerozumiem teraz už vôbec ničomu.
Ako môžem dostať ms keď mám anovulacny cyklus?
Ani otehotnieť neviem, zbytočne beriem tie hlúpe tabletky 😭

catherinah
31. jan 2017

@chuchu86 akoTi kazal uzivat ten progesteron?

chuchu86
autor
31. jan 2017

@catherinah - na 16 dc 10 dni po 2 tabletkách

catherinah
31. jan 2017

@chuchu86 to je OK, pokracuj ako Ti kazal, nech sa Ti to upravi a potom Clostilbegyt je na ovulaciu.

lenkaaa22
31. jan 2017

chuchu86 ahoj, ja som brala progesteron. Predosla gynekologicka mi ho zle nasadila. Nasadzuje sa vzdy az po prebehnuti ovulacie, inak ti ju vraj stopne....Mne tak predosla gynda nasadila progesteron priskoro a zbytocne som to brala tri mesiace. Terajsia gynekologicka mi nikolkokrat spravila folikulometriu, aby presne vedela kedy mam ovulaciu. A ked sa utvrdila v tom, ze uz ovulacia prebehla, tak mi nasadila progesteron....Na dozrievanie vajicok sa tusim predpisuje clostilbegyt

chuchu86
autor
31. jan 2017

@catherinah - ale ja nerozumiem tomu, že keď mám teraz anovulacny cyklus, dostanem menzes?

catherinah
31. jan 2017

@chuchu86 ano, aj v anovulacnych cykloch je MS.

beam13
1. feb 2017

@lenkaaa22 ahoj a progesteron ti pomohol ?? 🙂)ja ho beriem kvoli mierne znizených hodnotam progesteronu ....ovu mam kazdy mesiac , tak len by som chela vediet teda ci mam velmi problem alebo sa to s progesteronom zrobi ???🙂))))dakujem

lenkaaa22
1. feb 2017

beam13 Ahoj, Ja som ho brala na oddialenie menstruacie, lebo som mala kratku lutealnu fazu a kvoli tomu mi neslo otehotniet. Potom ked som otehotnela, tak som ho brala na udrzanie babatka do konca tretieho mesiaca. Myslim, ze ak mas znizene hodnoty a nasadili ti toto, tak ti to upravi. Akurat pozor s tym uzivanim ked budes chciett otehotniet, lebo ak to uzijes pred ovulkou, tak ti ju moze uplne stopnut. Ale to by som potom uz riesila s doktorom, ked budete planovat babatko

beam13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkaaa22
1. feb 2017

beam13 drzim palce....ovu testy vsak nemusia byt stopercentne. Ak by si chcela mat istotu, odporucam u gynekologa absolvovat folikulometriu. Zistis v akom case mavas ovu a doki ti dokaze povedat skoro presne, kedy dojde k ovulacii. My sme tak dvakrat otehotneli vzdy po folikulometrii. Predtym sme rok skusali a nic

sidon
12. feb 2017

mam na predaj zvyšný Progesterone LadeePharma 200mg kapsuly, exp. 11/2017, (36 kapsul), ak by niekto mal zaujem

catherinah
12. feb 2017

@sidon poprosim cenu do IP.

chuchu86
autor
6. mar 2017

Ahojte Babi,
Pridávam ďalšiu skúsenosť s tabletkami progesterón.
Vo februári som mala normálnu ms na 27 dc.
Teraz v marci som dostala n 28 DC, v sobotu s v nedeľu, čiže prvé 2 dni iba spinenie a neskutočne bolesti v podbrušku.
Závraty, bolestí pŕs, podpazušia, nervozita, agresivita, únava.
Po ms idem k dokimu aby vymenil tabletky.
Nikdy viac.

rushcca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
catherinah
5. dec 2017

@rushcca progesteron za kolko?

tobiaskababo
13. dec 2017

@chuchu86 ahoj mozem sa opytat ohladom progesteronu ?

chuchu86
autor
14. dec 2017

@tobiaskababo - ahoj, áno , samozrejme

lorry
10. jan 2018

Ahojte, chcem sa s vami poradit tiez sa citite zvlastne po uzivani progesterone ? Zo zaciatku som uzivala 200 mg od 16dc na 10 dni. Nebolo mi dobre vkladala som ale mala som problem potom s posvou, maternica ma strasne bolela, a narazovo som krvacala pocas menzesu jeden den, az mi bolo na vracanie a odpadnutie strasne, ked som skusala uzivat oralne som bola ako napita vsetko sa mi tocilo po pol hodine uzitia tabletky. Doktorka mi zmensila davku 100 mg od 20 dc na 5 dni, krvacam len 2 dni ale mam problem, ked vkladam mam potom zapal dole, ja mam aj problemy aj bez toho s vulvou takze to asi ani nie je vhodne vkladat, len mne sa pit oralne nedaju boli ma zaludok a aj hnacku mam po nich. Skusala som aj ine lieky dufaston 2 tablteky som musela, ale mna v kuse po pol hodine prehanal. Mam pco a sama menzes nedostanem. Tak isto zle znasate progesterone,da sa aj nieco ine uzivat na vyvolanie menzesu. ? Agolutin u mna nezabera.

catherinah
11. jan 2018

Utrogestan si neskusala?
@lorry

lorry
11. jan 2018

davnejsie a stipalo ma to dole

lorry
11. jan 2018

teraz ich skusam pit oralne ten progesterone ale ma boli neskutocne zaludok a prehana

buba08
17. jan 2018

@lorry nechceš radšej vymeniť utrogestan za crinone gel, aplikuje sa zospodu iba 1x denne, nehrozí zavedenie infekcie, je to pohodlnejšie (mam 1 balenie, ak by si chcela, napis IP)

majkabr
17. jan 2018

@beam13 Mne pomohol pri druhom otehotnela som presne na 3 mesiac po užívaní . Teraz by sme chceli 3 a už sa snažíme pol roka a zatial nič ale je pravda že ho mám stále nizky ešte

lorry
17. jan 2018

buba08 porozmyslam, ale dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre