Pôsobenie Utrogestanu

anicka001
23. máj 2020

Rada by som vedela ako na vás pôsobil utrogestan keď ste si ho dávali vag. ak sa chcete pozdieľať o tom 😌.Beriem ho preventívne aj keď tehu asi nie som ale mám ho brať do odberu hcg 4 tabletky denne a už mám druhé balenie ale som hotová 😝 ako pre bábätko a tehotenstvo by som brala aj 100tych tabliet ale keď viem že zbytočne zrejme tak už to trochu nedávam...Ako neviem či z toho alebo že mám mať za pár dní ms ale začínam trpieť silnou migrénou,stres,hrča v krku, kŕče v bruchu občas,zimnica a je mi dosť nevoľno a závraty detto ak je to tým hormónom v lieku tak ok kašlem na to a nejako to zmáknem ešte.Zajtra ráno 12den od iui idem urobiť ešte clearblue test a uvidím z čoho to je ale zatiaľ testy iné negatívne.Ako na vás pôsobil utrogestan?

suezuzu
23. máj 2020

Ja som ho brala od začiatku až do polovice tehotenstva a na mňa teda nepôsobil nijako 🤷‍♀️. Teda 1. trimester som mala nevoľnosti a spavosť, ale to bolo najskôr z tehotenstva 😁. A ty ho berieš na podporu otehotnenia??? 🤔

kiki68
23. máj 2020

Ja som ho brala dlhsie v tehu a ano je to po mesiaci pekna rozsekavacka. Prestala som napr soferovat auto, bo s magnezkom ako kombi som bola total na srot. Vyzerala som asi ako Ozzy Osborne ked ma lepsi den 😂 uplne reseto. Ked som to vysadila tak si hovorim, ze jeej aj viem vstat z postele bez tocakov

anicka001
autor
23. máj 2020

@suezuzu aha tak v každom prípade gratulujem k dieťatku 🙂 a beriem ho áno preventívne po druhej iui ako vždy vraj ho tak dávajú my máme v spg. problém už pár rokov to riešime tak neviem ako dopadneme 😌

anicka001
autor
23. máj 2020

@kiki68 čiže magnézium ti nepomáhalo ? Tiež ho beriem už radšej dvakrát denne ale zatiaľ úľavu necítim 😝 a rozumiem tak do akého času od vysadenia sa mi to asi dá do normálu ? Ďakujem 😀

kiki68
23. máj 2020

@anicka001 no to magnezko dava cloveka tiez do kludu az moc. V kombi s utrogestanom to bolo asi ako kladivom po hlave 😂 ale tehu to udrzat pomohlo, dieta oki, proste nieco za nieco.

anicka001
autor
23. máj 2020

@kiki68 to som rada že ti pomohlo 🙂🙏

evik159
23. máj 2020

ja som mala bez vedlajsich ucinkov, istu dobu aj 3x2 globuly denne... nemas privysoku davku?

anicka001
autor
23. máj 2020

@evik159 kto vie lebo horm.profil mávam ok a keď toto mi dali že preventivne po zákroku tak asi mohli veru nižšie dať :/ keď mi clearblue nevyjde ráno tak už nevezmem radšej asi 🙈

evik159
23. máj 2020

@anicka001 ja som bola niekolkokrat na krvi len kvoli hladine progesteronu a podla toho mi to upravovali. kazdopadne davku treba znizovat postipne, napr. o jednu globulu rano, potom po troch dnoch vynechat aj jednu vecer a tak

anicka001
autor
23. máj 2020

@evik159 aha no ja som zas niekde čítala že nemusím postupne ach jaj 😝

anicka001
autor
23. máj 2020

@evik159 dám teda radšej po jednej tabletky ešte ráno a večer a potom už sa spýtam na kontrole v Heliose ako . Ďakujem za info 🙂

avalora
3. jún 2021

@kiki68 ja to iste, soferovanie nehrozi, zhorsuju sa mi zavraty, brala som ho tyzden, po 2 hodinach od uzitia ma slahne doslova o zem, som ako so 4 promile alkoholu, neviem sediet, rozpravat, desive to je, trva to hodinu, fuj hormony, neberte to radsej. V letaku to aj je, ze nesoferovat a zavraty, no ale takyto level, ved ma zo zeme museli zbierat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre