Poraďte ako vypočítať plodné dni

luckajakub
18. sep 2018

Ahojte. Viete mi niekto priblizne poradit kedy mam plodne dni. Cyklus mavam 25-28 dnovy.

zuzinapipina
18. sep 2018

@luckajakub skus si stiahnut aplikaciu menstruacny kalendar, ak mas android, je to taka ruzova knizocka s 🌸, ukazuje ti tam snad asi všetko, plodbe dni, kedy mas menštruáciu dostat, kolko meska a vela dalsich super informácií

ukulela
18. sep 2018

@luckajakub plodne dni byvaju zvacsa v strede cyklu - vtedy by mala byt v idealnom pripade ovulacia. ALE nie kazda zena to tak ma, najma, ked je cyklus (ako v tvojom pripade) nepravidelny. takze ak chces mat istotu, pomozu ti len ovulacne testy, alebo dalsie metody zistovania plodnych dni. (meranoe bazalnej teploty, sledovanie hlienu, ...)
Pocas plodnych dni by si mohla napr citit, ze pracuje/pobolieva vajecnik.

luckajakub
autor
18. sep 2018

@ukulela dakujem za odpoved. A ked som mala menzes 6.9- 10.9 a styk 15ho a 16ho je mozne ze by sa zadarilo? Ci?

miadi
19. sep 2018

@luckajakub ja som mala appku ale na to sa nespoliehaj..malu sme pocali tyzden pred menzesom a druhe 4dni po ked mala byt ovulka podla kalendara citila som uhniezdenie..takze kasli na to jednoducho staci kazdy druhy den plodit alebo ked neni muz lenivy tak aj kazdy den :D

zorka88
19. sep 2018

Stiahnite si aplikáciu, a ešte existujú testy ktoré vám zistí aj ovuláciu 🙂

luckajakub
autor
19. sep 2018

@miadi a ako si citila uhniezdenie?

sasesoe
19. sep 2018

@luckajakub pozri stranku Liga par paru, maju detailne prirucky i kurzy. Vies ono je to casto tak, ze ked si len tak riskem, ze predsa na 1x pred ovu asi neotehotniem a just...a predtym sa s prvym clovek polrika snazi, prepocitava, planuje a akosi nic...

ukulela
19. sep 2018

@luckajakub ni cisto teoreticky 11 a 12 den po zacati ms mohli byt plodne dni, ak mas ovulaciu ozaj v strede cyklu.
za mna ale radu - ak chces seriozne dieta, zbehni k lekarovi, aj kvoli tomu nepravidelnemu cyklu, a teda skus si par cyklov odsledovat ovulaciu - aspon ovulacnymi testami. ak ju budes mat 2-3 mesiace pravidelne v strede, mozes sa potom spolahnut aj na aplikacie, a mozno si uvedomis aj to, ze ovulaciu citis. (ja som to dokazala identifikovat az po porode a navrate menzesu, dovtedy som to nejako nevnimala)

miadi
19. sep 2018

@luckajakub to je take štipkanie dole v strede maternice akoby sa zavrtaval mravcek take pichnutie viac x za den dva.

malemimi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre