Polyp a otehotnenie.

rp123
24. jan 2020

Ahojte, snažíme sa o dieťatko skoro 3 roky, v marci mi potvrdili biochemické tehotenstvo a bude tomu skoro rok, čo sa nedarí. Dnes som bola u lekára, ktorý mi potvrdil, že som po ovulácii, čiže prebehla včera. Ale pri kontrole mi našiel 6mm polyp. Prosím vás bráni to k otehotneniu? Lekár mi povedal, že netreba to zatiaľ vyberať keď má len 6mm a počkáme, či do pol roka neotehotniem. Ale ja už po pravde nemám silu čakať? Ďakujem za rady

eliska13
24. jan 2020

@rp123 nemyslím, že to má niečo s tým spoločne.Uz To robili laparoskopiu, hormónalny profil?

katka2505
24. jan 2020

Polyb by ti tehotenstvo nemal ovplyvniť.Tiez mi našli a otehotnela som normálne na 1.raz

rp123
autor
24. jan 2020

@eliska13 robili jedno aj druhe, akurát som mala vysoký prolaktín, tak mi dal hormóny, ktoré som už dobrala a stále nič:(

rp123
autor
24. jan 2020

@katka2505 oki, ďakujem za odpoveď

iwcars
24. jan 2020

Mne doktorka v marci na preventívke povedala, že mám polyp, že sa máme snažiť, a ak sa do októbra nepodarí, tak bude musieť ísť von. V septembri som otehotnela 🙂

rp123
autor
24. jan 2020

@iwcars vďaka 🙂 bodaj by to bol už konečne aj môj prípad

little84
24. jan 2020

Mne moj dr tiez nasiel polyp a ked som sa ho pytala ci to neohrozi tehotenstvo tak vraj nie,nemam mat obavy.Kratko na to som otehotnela a prelezala som v nemocnici niekolko mesiacov s krvacanim ked mi hrozil predcasny porod kvoli polypu,primar bol velmi nahnevany ma mojho dr,vraj mi to mal odtstranit este pred tehotenstvom.

stanus81
24. jan 2020

Tak mne napriklad odstranenie polypu pomohlo otehotniet. Snazili sme sa o babatko asi 3/4 roka. Isla som na preventivku, kde mi gynekologicka nasla polyp na maternici a na krcku maternice. Isla som na odstranenie (v narkoze cca 15 min zakrok). Mali sme cakat 6 tyzdnov a znova sme sa zacali snazit. A hned pocas prvej ovulacie som otehotnela.

rp123
autor
24. jan 2020

@little84 sama tomu nerozumiem, prečo čakať. Ale ja s mojim lekárom nepohnem, hneď sa nahnevá. Sama som sa ho opýtala, či by nebolo dobre ho dať preč, keďže vie brániť k otehotneniu a keď sa tak dlho snažíme a hneď reagoval podráždene, že nie najskôr o pol roka:( rozmýšľam čoraz viac, či nemám seba aj manžela objednať do Martina na sanatórium Helios.

rp123
autor
24. jan 2020

@stanus81 myslím si tiež, že odstránenie by bolo určite lepší prípad, ako ho tam mať a ktovie, či sa nebude rýchlo zväčšovať:(

eliska13
24. jan 2020

@rp123 nestracaj čas a choď sa aj inde poradit

stanus81
24. jan 2020

Nerozumiem, na co cakat pol roka. U mna - preventivka koncom februara, odstranenie v strede marca a koncom maja som otehotnela.
S takym pristupom dr by som ho uz vymenila.

rp123
autor
24. jan 2020

@stanus81 asi to bude jediná možnosť,vymeniť ho,dakujem

engel76
24. jan 2020

Mne sa polyp urobil po prvom ivf. Hned mi ho vybrali a po jeho odstraneni dalsi cyklusb ivf vyslo. Bola som v Brne.

klcova238
9. mar 2020

@engel76
Koľko si musela čakať ? 6 týždňov odkedy ti ho vybrali ?

engel76
14. mar 2020

@klcova238 polyp sa tusim vybera najlepsie na konci menzesu a na dalsi cyklus som hned stimulovala. Ziadne cakanie 6 tyzdnov.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre