PCOS a problém s ovuláciou

adka998
29. apr 2020

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či má niektorá skúsenosti s riešením problému s ovulaciou. Doktor mi aj po hormonalnom obraze povedal, že je problém s ovulaciou a k tomu mám už dlhšie PCOS. Keďže je situácia aká je a on ordinuje v núdzovom režime mne neostáva nič len čakať a mám piť inofolic. A na svojom tele naozaj neviem spozorovať či tá ovulacia je alebo nie je. Snažíme sa už nejaký ten čas o bábätko a stále nič. Ako ste to riešili vy? Ďakujem za akékoľvek rady. 😊

karhu
29. apr 2020

riesila som to IVF, inofolic neublizi, aspon doplnis kyselinu listovu

adka998
autor
29. apr 2020

@karhu skúšali ste aj stimulaciu ovulacie? To mi povedal že spraví keď bude kľudnejsie obdobie

karhu
29. apr 2020

@adka998 ano, skusali sme vsetko mozne, po 5r pokusov IVF a vybavene...👶

adka998
autor
29. apr 2020

@karhu Takže pomohlo len IVF? A ako rýchlo sa vám to podarilo? 😊

janetinka27
29. apr 2020

@adka998 ovulaciu si sledujem pomocou merania bazalky a sledovanim hlienu atd.a podla toho viem,ze vajicko sa neuvolnilo.mam pco

adka998
autor
29. apr 2020

@janetinka27 to asi neviem či by som vedela lebo vytoky mám nonstop takže neviem či by som to nejako rozpoznala

macko1001
29. apr 2020

Mne inofolic nepomohol. Pomohla návšteva CAR a vyvolanie ovulácie liekmi plus plánovaný styk, lebo sme ešte mladí.

adka998
autor
29. apr 2020

@macko1001 takže sa zadarilo? Mne dal inofolic zatiaľ že aby sme vytvorili "podklad" na ktorom budeme pracovať. Tiež mi hovoril niečo o stimulovani ovulacie, injekcií a plánovanie styku. Aj my sme mladí máme ja 22, partner 23. Preto ma to viac zaujíma 😊

karhu
29. apr 2020

@adka998 s IVF to bolo uspesne na 1.x

adka998
autor
29. apr 2020

@karhu jeej tak to gratulujem. A čo To vlastne obsahuje? Nie som v tom moc sčítaná😁

karhu
29. apr 2020

@adka998 jaaj, to je na dlho, skus si to tu na konikovi najst..za mna v skratke (co si pamatam) - pocas 2 mesiacov si pichas denne injekcie do brucha, potom ti v narkoze vyberu vajicka, oplodnia ich a ked rastu, tak ti na cca 5. den vlozia embryo do maternice..

babyfrog
29. apr 2020

@adka998 ja som nemala ovuláciu a menštruáciu asi rok tiež PCO. Išli sme do.centra..nasadila.som.inofolic.combi...a doktorka ma nastimulovala hormonámi. Trvalo to.par cyklov ale teraz čakáme.babatko zachvilku mám termín....

adka998
autor
29. apr 2020

@karhu Takže vlastne umelé oplodnenie hej?

adka998
autor
29. apr 2020

@babyfrog tak som rada ze sa zadarilo, gratulujem 😊 my tak veľmi túžime po bábätku že sa nam už o tom sníva ale tak nič sa nedá robiť len byť trpezliví a čakať kým táto situácia neskončí

babyfrog
29. apr 2020

@adka998 my sme sa snažili 3 roky....potom som vzdala.isla.do.centra..spravili nám všelijaké vyšetrenia...nasadili.sme.vitaminy aj manželovi... A podarilo sa prirodzene.... Dakujem

karhu
29. apr 2020

@adka998 IVF pomohlo nam, kedze ste cca 10r mladsi, mate cas, mozete skusat menej invazivne sposoby..

adka998
autor
29. apr 2020

Asi je niečo pravdy na tom, že človek keď už nemá silu sa ďalej snažiť a pomaly to vzdáva tak sa to zrazu podarí a keď veľmi po ňom túži tak nič z toho...Som veľmi zvedavá ako nám to dopadne...😓

adka998
autor
29. apr 2020

@karhu no veď jasné samozrejme že budeme skúšať od čo najmenších a najmenej náročných spôsobov vyšetrení 😊

macko1001
29. apr 2020

@adka998 podarilo na prvý krát tak dúfam ze bude všetko ok 🙂

babyfrog
29. apr 2020

@adka998 aj my sme to už vzdávali....koncom septembra min. roku sme mali ísť už podpisovať papiere ohľadom IVF a začiatkom septembra som zistila že som tehotná... Odporúčam dať si spraviť spermiogram, hormonálnu profil, ja som bola aj na HYCOSY ( zistenie priechodu vajcovodou ), boli sme.2x na inseminacii ( vždy spravili rozbor spermií ) ... Manželovi som nasadila vitamín e, selén, zinok, kyselinu listovú, kotvičnik zemný, folandrol....ja som brala Inofolic combi ( vyššia váha ) a dali sme si spraviť aj genetiku, hematológiu ( zistili mi že mám mutáciu krvi Leiden V a teda si musím pichať fraxiparin od začiatku až do konca 600 nedelia ), reproimunologiu ( tam tiež zistili musela.som.chodit na infúzie ) a tak ..však uvidíš..držím palce ale toto určite všetko odporúčam vyšetriť

adka998
autor
29. apr 2020

@babyfrog ďakujem moc za rady😊 budem na to myslieť. Ten hormonalny obraz mi spravili min. piatok a tam mi povedal že tam ovulacia nie je a že mám piť inofolic aj mi sestrička vypísala listok na spermiogram a ak tato situácia ustúpi tak v auguste-septembri že prídem na folikulometriu a že potom sa uvidí čo ďalej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre