Ovulačný test - zafarbenie

18. aug 2021

Ahojte ženy poprosila by som od vás menšiu radu ohľadom ovulačných testov nakoľko testovala som sa nimi už naozaj veľakrát pár mesiacov a všetky tie testy mi vychádzajú tak ako na tejto fotke nikdy nie je tá čiarka silnejšia a preto ma zaujíma či to nutne nemusí znamenať že neprebehla ovulácia alebo skrátka môžu mať také slabšie farbivo naozaj nikdy mi neukázalo testovaciu silnejšiu ako kontrolnú ďakujem pekne

beata95
18. aug 2021

Tiež som vyskúšala xy ovu testov a ani jeden nikdy neukázal ani len rovnaké sfarbenie vždy bola tá jedna čiarka slabá aj keď som ovu mala ..u kamošiek to bolo rovnako ... podľa mňa zbytočne vyhodené peniaze

dijka123
18. aug 2021

ale ta jedna ma bit slabsia ako ta druha

beata95
18. aug 2021

Ano má byť slabšia ale tá napravo má byť slabšia ak má byť ovulácia... ľavá čiarka by mala byť silnejšia... mne to nikdy neukázalo ale mala som príznaky ovulačné takže som vedela kedy presne ju budem mať a preto je podľa mňa tento test blud

surama
18. aug 2021

Skus testovat kazdy den cely mesiac v rovnakom case a uvidis ci sa meni intenzita. A ten den (dni) ked bude najsilnejsia skuste ist na vec. Ak nepomoze, tak potom vysetrenie u lekara, ktory ti potvrdi ci mas ovulaciu. Drzim prsty 💪

michaela789
18. aug 2021

@beata95 mne zas ukazovali kraviny. Test pozitívny ale od doktora a pomocou BT bola ovulácia potvrdená úplne inokedy.... Tiež ovulačným testom neverím, ani keby mi tam vyskočili rovno tri čiarky.

beata95
18. aug 2021

@michaela789 to je len biznis len aby si ich kupovala viac keďže aspoň 5 dní sa majú robiť aby si videla zmenu aj keď žiadna nepríde ako aj tie na určenie pohlavia 😀

michaela789
18. aug 2021

@beata95 úplne súhlasím. Radšej jednorazovo investovať do bazálneho teplomera ako 10 dní v mesiaci každodenne ocikavať jeden test za euro. 🙄

autor
18. aug 2021

@surama robila som 15 dní po sebe a nikdy nebol ani jedenkrát silnejší fakt ako cez kopírku rovnaké tak som sa na to vykašľala až som dnes našla posledný tak reku spravím ale vidím že žiadna zmena od minula🤷🤷

autor
18. aug 2021

@michaela789 no veru pravda asi vyskúšam tu bt kedy ste zvykli meravat? O koľkej?

michaela789
18. aug 2021

BT sa meria okamžite po zobudeni, takže čas merania závisí kedy ráno vstávate.
Ja vstávam o piatej, takže hneď ako mi zazvonil budík, tipla som ho, na nočnom stolíku som mala nachystany teplomer a okamžite bez zbytočných pohybov navyše treba hneď merať. Vtedy je bazalna teplota najpresnejšie odmeraná. Nameranu teplotu treba zaznačiť, sú na to aplikácie. A je to hotovo.

janka_266
18. aug 2021

Ja som si merala ovulacnymi testami jeden mesiac, pekne ukázalo čiarku a výsledok tu leží vedľa mna 😃

autor
18. aug 2021

@michaela789 vyskúšam určite ďakujem

autor
18. aug 2021

@janka_266 tak to tíško v dobrom závidím no ja moc nemám toľko šťastia s nimi tak hádam bazalka...

janka_266
18. aug 2021

Skúste merať hneď od konca ms, ja som tam robila a pekne ukázali, mne sa ta bazalna raz nedarila merať v rovnakom čase 😃 držím palce, nech to vyjde

autor
18. aug 2021

@janka_266 ja som to tiež už raz skúšala ale asi som v tom mala zmätok a nerobila som to správne tiež nie v rovnaký čas nedarilo sa mi proste ráno vždy v presný čas merať a tak som to potom nechala tak nemala som ešte ani teplomer na bazálnu ale skúsim sa do toho pustiť na plno keďže testy zlyhali na plnej čiare 😂

surama
18. aug 2021

Jaaj, tak to je divne. Potom fakt len skus ist na vysetrenie k lekarovi a nech ti potvrdi ovulaciu. Drzim silno prsty 🙂

janka_266
18. aug 2021

A v obávaný deň ovulácie ste robili testy aj viackrát? Lebo napr. Nemusel byt pozitívny ráno o 6, ale o 10 už mohol byt

autor
18. aug 2021

@surama mám ísť na preventívnu takže budem asi žiadať kompletné vyšetrenia aby som mala istotu a zbytočne sa nestresovala avšak ešte jedna vec ma zaujíma...s priateľom sa snažíme o bábo pochopiteľne z príspevku no napr teraz mám cca 2 dni pre ovu nemám potvrdené bavím sa zatiaľ v teoretickej rovine len podľa cyklu zhruba v polovici no a počula som vraj nie je dobré mať sex každý deň pretože potom nestíhajú mužovi dozrievať spermie lenže môj partner je v posteli náruživý a keď sme spolu teraz konkrétne celý týždeň keď mám zrovna čas ovulácie tak on by proste stále sexoval niekedy aj 2x denne a ja sa bojím že zrovna pre toto sa nám už nedarí takmer rok....môže to mať nejaký súvis? 👀

autor
18. aug 2021

@janka_266 skúšala som 2x denne ale neviem možno je to tými testami

surama
18. aug 2021

Hovori sa, ze spermie potrebuju dozriet, ale ja s tym konkretne nemam skusenost. Ja pravda, ze my sme s manzelom par dni pred predpokladanou ovulaciou nesexovali. No a potom sa mi zdalo, ze asi mam plodne dni, test mi to potvrdil a isli sme na vec. Ale neviem ci to bolo prave tym, ze sme mali trochu pauzu. Tam moze byt viacero faktorov.

autor
18. aug 2021

@surama hej tomu rozumiem len ja som si to doteraz ani neuvedomila bola som proste v tom že tým že ho máme často tak zvyšujeme šance na to aby sa to podarilo a tak ma toto zistenie dnes troška prekvapilo a zároveň som si uvedomila že naozaj to môže byť spôsobené aj tým tak treba jedine len vyskúšať ďakujem za rady

nevenka
18. aug 2021

To su tie cinske testy. To su vyhodene peniaze podla mna. Ani jeden mi neukazal silnejsiu druhu ciarku, iba Pepino a teraz prekvapivo zo 101-ky Intimed ci ako sa vola. Na zaciatok asi staci testovat lacnejsimi a dalsi mesiac skusit 4-5 dni okolo predpokladanej ovulacie a najlepsie este si merat BT. Pozitivny som mala pred 2 dnami a este teplota nestupla, teda este ovu neprebehla. Snad dnes. Ale ja sa nesnazim o babatko, len si sledujem cykly, lebo mam nepravidelne, uz som 23 DC a ovu este nebola.

autor
18. aug 2021

@nevenka hej čínske sú podľa mňa asi všetky veď vo veľkých baleniach sa dajú kúpiť aj na Aliexpresse a vyzerajú totožné s tými ktoré sú predávané pod inými značkami v menšom počte a za o dosť viac peňazí fakt vyhodené peniaze

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre