Ovulačné testy - farba čiarok

viky_21
10. feb 2021

Ahojte baby 🙂 s priateľom sa snažíme o bábo ale keďže mám nepravidelný cyklus tak "fičím" na ovulačných testoch. Raz sa nám to už podarilo no žiaľ skončilo to ako MA. Teraz si opäť robím testy ale zaráža ma jedná vec. Test si robím každý deň cca o 12:30 a ďalší k večeru. Ten na obed ukáže 2 čiarky (testovacia silnejšia) ale večer sa mi ukáže len ta testovacia a občas aj ta druhá ale je úplne slabučká. Čím to môže byť ? Pred prvým otehotnením som si testy robila stále len večer a bolo to v poriadku. Ďakujem za vaše odpovede

lauritka
10. feb 2021

@viky_21 kazdy den mas pozitivny? Kolko dni uz ?

millky
13. feb 2021

@viky_21 tri krát som si prečítala čo píšeš 😂 pojmy testovacia čiarka...
1) No testovacia je doobeda silnejšia (silnejšia ako čo? Ako kontrolná či len viditeľnejšia ako večer)
2) večer sa ti ukáže len testovacia... Občas aj druha....??????
Takto, testovacia čiarka je ta na ľavo, bližšie k miestu na omočenie. Tá na pravo je kontrolná, nie testovacia. Takže.... Pokiaľ ti ukazuje len pravú a teda kontrolnú čiarku, tak je to OK a normálne, ovulacia ešte neprebieha. Je normálne že LH hodnoty sú počas dňa rôzne.
Lenže pokiaľ je to tak, ako píšeš, že ti len ľavú - testovaciu ukazuje a kontrolnú nie, tak sú testy naprd a odporúčam ich vyhodiť 😂
Kontrolná čiarka musí byť vždy a je vždy veľmi silná a s ňou resp. s jej intenzitou sa porovnáva ľavá testovacia čiarka. Ak je rovnako silná alebo ešte silnejšia, vieš že ovulka prebieha.

konulka20
3. mar 2021

ahojte, prosim vas , mate niektora skusenosti? par dni rovnaka farba, vlastne ani neviem ci podla tychto bola ovu ci nie🧐

lauritka
3. mar 2021

@konulka20 mne sa praveže zdal ten 19 DC pozitivny. nemeriaš BT?

konulka20
3. mar 2021

@lauritka BT veru nie😕 niektore dni mam rozdiely v case vstavania, som myslela, ze tato metoda bude dostacujuca🙄 tak 19 mohol byt? dakujem

lauritka
3. mar 2021

@konulka20 ano mohol, badala si aj nejaky hlien ? priesvitny, vodovy pripadne natahovaci v tom obdobi ? resp. pobolievanie podbruška ?

konulka20
3. mar 2021

@lauritka ani nie🙄

konulka20
3. mar 2021

ten 19 dc len takmer celodennu bolest hlavy

lauritka
3. mar 2021

@konulka20 tak uvidis aky bude koniec😜 pocitaj cca od 21 dc 1 dpo a okolo 11-12dpo mozes akusit testik. 👍

konulka20
3. mar 2021

@lauritka dakujem pekne

feketka
3. mar 2021

Nieco podobne riesim aj ja, ale mam uz v tom chaos asi. Doteraz som si myslela, ze presne viem, kedy mam ovulaciu- hlien aj bolesti v podbrusku som mala, ale ovulacny test mi dva krat ukazal, ze ovulacia neprebieha. Popravde, nezvyknem ich robit a mozno som nieco zle pochopila.. Robila som si ich vcera a dnes v rovnakom case. Vcera som mala mat presne 14.den cyklu, hlien bol, bolesti boli, ale test negativny :D Vie mi to niekto vysvetlit? :D

lauritka
4. mar 2021

@feketka hlien a bolesti mozes mat aj par dni pred ovulaciou. Najlepsie je to kombinovat s meranim bazalky. Niekedy sa ale moze stat,ze nevystihnes testami vrchol LH a teda nebudu tie dve ciarky uplne rovnake. Zalezi aj kedy si tie testy robis a cipredtym vela nepijes.Pripadne ajcirlivost a zn. testu. Potom mozes mat vsetky priznaky a ovulacia napriek tomu neprebehne. V domacich podmienkach je preto dobre si to potvrdit teplotou,ktora spatne potvrdi,ci k ovulacii doslo.

summersunny94
2. jún 2021

@lauritka ahoj mám takú otázočku na teba, lebo vidím že sa naozaj vyznaš do testov a ja som v Tom zatiaľ len nováčik. Ak nevystihnem testom vrchol ovulácie tak test mi nemusí ukázať 2 silné čiarky? Testujem každý deň a zatiaľ som 16DC , ovulka ešte prebehnúť môže lebo mám dosť nepravidelny cyklus , väčšinou mi mešká týždeň aj viac. Ale pred 3 dňami má pobolievalo trošku podbrusie a mala som aj taký hlien (ako pri ovulácii) len test mi nevyšiel pozitívny, nevravím že druhá čiarka bola najbledsia , ale ona predsa musí byť rovnako silná alebo aj silnejšia. Neviem no možno to teda nebola ovulka, uvidím skúsim testovať až dokým nepríde MS ( čo dúfam, že nepríde) lebo sa snažíme s manželom o dieťatko už niekoľko mesiacov. Ďakujem Ti vopred za odpoveď. 🙂

lauritka
3. jún 2021

@summersunny94 ahoj a nemas nahodou foto. a testujes spravne ? nie z ranneho mocu a pred testovanim obmedzis tekutiny ?? priznaky na ovu mozu byt, napriek tomu nemusi prebehnut. najlepsia metoda je kombinacia ovu testov plus meranie bazalnej teploty, ona ti potom spätne potvrdi, ci ovulacia prebehla, nepriek nie uplne rovnako silnym ciarkam. Avsak moze byt pripad , ked ten vrchol nezachytis a LH rychlo klesne- kedze testujeme vacsinou len raz denne.

summersunny94
4. jún 2021

@lauritka áno testujem správne, mala som včera aj bolesti v podbruší vo vaječníkoch má pichalo a aj dnes trošku , a tiež aj taký hlien mám neviem či som mohla premeškať ten vrchol testovania alebo to ešte len príde , alebo nepríde neviem 😔 toto sú testy dnes mám 18DC, ale MS mávam tak že mi fakt aj týždeň aj 2 niekedy mešká...

lauritka
4. jún 2021

@summersunny94 no chcelo by to meriat aj BT,takto je to len o hadani ci fakt bola alebo nie, co si presvihla vrchol,alebo len bude.

summersunny94
4. jún 2021

@lauritka uvidím skúsim ešte pokračovať s testami a budúci mesiac skúsim aj merať ak sa tento mesiac zase nič nepodarí 😔 a ako to je s bazalkou teplotou má sa merať v ústach alebo?

lauritka
4. jún 2021

@summersunny94 nie. Tam su presnejsie pravidla. Lepsie merat dole. Ozvi sa mi do ss ked to bude aktualne. Poradim

summersunny94
4. jún 2021

@lauritka oki moc Ti zatiaľ ďakujem. 😊

summersunny94
8. jún 2021

@lauritka ahoj čo myslíš? Vrchný včera a dnešný je ten spodný. 😊 Myslíš že mu veľa chýba?

lauritka
8. jún 2021

@summersunny94 cauko
No este trochu urcite. Skus zajtra okolo obeda.

ivkam29
24. feb 2022

Neviete poradit ci to bola ovulacia? Robila som po dnoch spodny dnes predposleny vcera. Myslite ze ten vcerajsi bola ovu? 😓 prvy krat testujem a akosi v tom neviem chodit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre