Opakované CT malej panvy a plánované tehotenstvo

26. jan 2023

Ahojte, pred nejakým časom som musela 3krát podstúpiť CT brucha a malej panvy (bola som vo veľmi vážnom stave, lekári mi v hodine dvanástej zachránili život). S manželom plánujeme bábätko, ale ja sa bojím či taká dávka žiarenia nezvýšila enormne šancu, že budem mať postihnuté dieťa. 😪 Máte niekto s tým skúsenosť? Vďaka

ivana3111
26. jan 2023

Keď už si tehotná, tak sa porad s lekárom, ak tehotná nie si ,tiež sa porad s lekárom, čo ďalej, či to má vplyv alebo nemá a možno podporiť kvalitu vajíčok

autor
26. jan 2023

@ivana3111 tehotná ešte nie som, pýtala som sa. Iba pokrútil ramenami, že nevie ...

anavixy
26. jan 2023

Postihnute dieta ktore este ani neexistuje? Prosim ta…
Nie, nehrozi ti ziadne postihnutie ani tvoje ani potencionalneho dietata, CT vysetrenie je bezpecne, dokonca aj v tehotenstve nie je uplne zakazane… bud v klude, vela stastia pri snazeni 🍀

stellarstar
26. jan 2023

To žiarenie je už mimo teba, nerob stres. Je iné keby si bola tehotná a by si šla na rtg, ct či mrt

joesvk
26. jan 2023

Počkala by som aspoň mesiac so snažením,aby vajíčko,ktoré možno práve dozrieva, nebolo ovplyvnené žiarením.

taktotedanie
26. jan 2023

Blbost,budte v klude netreba cakat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre