Nízky testosterón, Nebido a azoospermia

7eliska7
8. okt 2021

Ahojte žienky, môjmu priateľovi bol diagnostikovaný nízky testosterón ( príznaky žiadna chuť na sex, slabá erekcia, mrzutosť...) Nepomohlo ani dlhodobé branie kotvicnika, macy, primulusu... Androlog mu hneď navrhol dodať hormón umelo - Nebido, žiadne iné riešenie. Povedal, že sa zníži kvalita spermií ale nie že bude neplodný aj keď dočasne. Druhý krát si to už pichnúť nedal, ani to nepomohlo. Teraz bol na spermiograme a nemá ani jednu spermiu. Chcem sa opýtať, koho muž bral Nebido ako dlho trvalo kým sa spermie obnovili, plus, čo po pomohlo na zvýšenie testosterónu. Priateľ je športovec, nefajci, nepije, má 30 rokov.Je objednaný k endokrinologičke, ktorá snáď zisti viac ale vôbec sa jej nepáčilo, že mu bolo podané Nebido. Ďakujem za odpoveď 🙂

simona1994
9. okt 2021

@7eliska7 Ahojky, môj priateľ berie od 18 rokov Nebido ma Kartagenerov syndróm a malo testosterónu.. Sledovaní je u endokrinológia nikdy mu nikto nič poriadne nevysvetlil. Sme spolu 15 mesiacov a pol roka sme sa snažili o bábätko vedela som,že bude niečo zlé tak sme začali chodiť na vyšetrenia
Boli sme na Spermiograme v CAR a zistili mu azospermiu. Teraz v Októbri ideme druhý krát na spermiogram po 3 mesiacoch a vysadení Nebida a ak tam nič nebude ideme do darcovskych spermií.. Žiaľ u nás iná možnosť nieje.. Ani Mača nepomohla

simona1994
9. okt 2021

Len ešte doplním, že priateľ má 30rokov takže to berie už 12 rokov. Tiež nepije a nefajčí

7eliska7
autor
9. okt 2021

@simona1994 ahoj tak to mi je ľúto. Nebido zastavuje tvorbu spermií. Čítala som, že sa obnovia tak po pol roku. Ale nevedela som, že už po prvej injekcii mu zmiznú všetky aj keď teda neviem či vlastne pred podaním nejaké mal... Takže my na spermiogram pôjdeme asi až najskôr o 4 mesiace. Zatiaľ navštívime endokrinologičku, dúfam, že niečo zistí a pomôže. My sme spolu 10 rokov, začalo to keď sme začali riešiť "dospelácke" veci ako spoločne bývanie, hypotéka, práca, stresy atď. Plus priateľ vtedy veľmi schudol nárazovo aj 20 kíl. Daj pot vedieť ako ste dopadli na spermiograme.

simona1994
9. okt 2021

@7eliska7 dám určite vedieť 😊 ja som si začala o tom zisťovať, keď mi povedal, že berie Nebido a v tom čase sme zacali riešiť bábätko a nikto mu nepovedal, že to zabíja spermie 😪 až v CAR nám všetko vysvetlili a začal sa kolotoč vyšetrení a plus ma ten syndróm a ak by mal aj nejakej spermie, tak musíme čakať na výsledok z genetiky lebo nezoberu si na zodpovednosť, že by malo bábätko tiež ten syndrom

mamammm
28. apr 2022

@7eliska7 ahoj, na Slovensku su moznosti hormonálnej terapie pri mužských problémoch značne obmedzene. Preparát nebido obsahuje testosterón undecanoat, ktory ma dlhy cas rozpadu. To znamena, ze su pri nom priam zaručene nežiadúce účinky ako napriklad výkyvy nálad, problemy s chuťou na sex a samozrejme znížený pocet spermií. My sme tento problem vyriešili kombináciou testosterónu cypionatu (kratsi polčas rozpadu) a pregnylu (hormón hcg) a formou microdosingu. Denne si muž picha male inzulínove injekcie do brucha. Zhruba po mesiaci sa obnovila chut do sexu a celkovo aj jeho nalada je uplne niekde inde. Tu je dolezita prave ta kombinácia testosterónu a hcg. Hcg v mužskom tele simuluje luteinizancy hormón. To znamena, zvýšená tvorba a kvalita spermií. Terapia nas stoji rocne cca 1500€. Nie je to malo, ale za prinavrátenie normálneho života to stoji. Drzte sa

7eliska7
autor
28. apr 2022

@mamammm no nakoniec sa nám podarilo v decembri otehotnieť nejakým zázrakom, lebo stále všetko pretrváva. Navštevuje endokrinologicka, ktorá hľadá príčinu. Ma zvýšený kortizol a nízke hodnoty pohlavných hormónov. Už bol na magnetickej rezonancii hlavy, CT brucha a hrude. Teraz ešte pôjde niekde na nejaké genetické … aj keď ja si myslím, že je to psychického charakteru. Uvidíme. Ale som rada, že sa nám podarilo otehotnieť, lebo som si myslela, že nie je šanca pri takých výsledkoch.

mamammm
28. apr 2022

@7eliska7 moj muž podniká a je pod stresom dost často. Dal si zobrat krv kde si dal vyšetriť krvný obraz plus Testosteron, volny testosteron, SHBG, E2, LH, FSH, PRL a poslal to do tej kliniky. Odpovedali mu a dohodol si termin, vycestoval do anglicka a uz vyse roka je u nich pacient. Odvtedy je z neho novy clovek. Raz rocne musi ist na kontrolu osobne a inak vsetko telefonicky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre