Môžem otehotnieť dva týždne po potrate?

drm21
2. feb 2023

Dobrý deň želám, Rada by som sa informovala následnej situácii keď by ste mi vedeli poradiť:
bol mi zistený zamĺknutý potrat a Chcela som pekne počkať na prírodu či to pôjde samé alebo budem musieť podstúpiť zákrok, chvalabohu sa krvácanie spustilo samé a doktor potvrdil že sa všetko Samo pekne vyčistilo, krvácala som asi tak 8 dní... približne po 10 dňoch sme mali nechránený pohlavný styk lebo lekár mi tvrdil že je malá pravdepodobnosť že by som mohla otehotnieť len teda pozerám že dosť veľa žien otehotnelo Aj napriek tomu že sa ešte prvá menštruácia nedostavil, čo som samozrejme netušila kým mi nezačalo bývať tak zvláštne od žalúdka cez deň, test je zatiaľ negatívny, je možné že by som mohla otehotnieť aj dva týždne po potrate? To bol Zdá sa mi to také zvláštne že by to bolo možné takto skoro lebo Popravde by som nečakala ani že by som mohla mať ovuláciu.
A ak by som aj náhodou ostala tehotná mám mať nejaké obavy že sa to môže zopakovať a skončiť to znova potratom? stretli ste sa prosím s takýmto prípadom?

nikavuk
2. feb 2023

@drm21 v ktorom tyzdni si mala zamkli potrat? V ktorom si dní svojho cyklu?

drm21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e1i
2. feb 2023

@drm21 mne po MA kazali dodrzat sestonedelie,predsalen urcitu dobu si tehotna bola. A dalsie tehotenstvo najskor po 3m odporucali,moj dr dokonca az 6m chcel. Otehotnela som 3m po MA po ivf. Tiez som sa vycistila sama asi za 10 dni dokopy

veselo_neveselo
2. feb 2023

No, asi nie lebo vajko by nemalo cas dozriet, oplodnit a zahniezdit za tak kratku dobu, ze by si uz bola tehu.
Nezabudaj, ze hormonalny mix zazivas aj teraz, tak sa mozes citit divne.
Skor by som hlasovala za nie, ale nikdy nevies. Ak ms nepride do 6 tyzdnov, bez spat na gyndu.

drm21
autor
2. feb 2023

@e1i no mne povedal aj môj lekar a aj v nemocnici že môžme kľudne aj hneď 🙄

e1i
2. feb 2023

@drm21 nuz tak ok, mne jeden 3m a druhy 6m povedal
Ale 6t som cakala aj po mimomaternicovom,az potom sme mali sex a s otehotnenim sme vtedy mali cakat 3-4cykly

drm21
autor
2. feb 2023

@e1i fúú, musí ma veru zaskočila lebo mne povedal že len cez krvácanie neodporúča kvôli infekcii ale tak to by ma ani nenapadlo keďže človek bol prvé dni ubolený, ale teda minimálne Dobre vedieť Len ma to docela vystrašilo že povedal že si nemusíme dávať nejak pozor že Nemalo by sa nič stať A naraz tu čítam rôzne príbehy kde ženy bez problémov otehotneli tesne po potrate

drm21
autor
2. feb 2023

@veselo_neveselo A myslíš si že môžem napríklad mať už ovuláciu približne po dvoch týždňov od potratu? Lebo mne sa to zdá nejaké divné bez toho aby som mala menzes Veď len predsa je to strašné krátka doba

banalu
2. feb 2023

@drm21 menzes je nasledok ovulacie. Nie opacne.

drm21
autor
2. feb 2023

@veselo_neveselo len neviem lebo teda hovorím Povedal mi že podľa neho nie je žiadna šanca aby som otehotnela ešte pred prvým menzesom že skôr sa chrániť len počas krvácania Ak by sme nemohli vydržat🤦‍♀️ tak aby sa nezaniesla infekcia tak teraz neviem čo mám urobiť či to nechať tak že príroda si zariadiť alebo byť radšej opatrna... jediné čoho mám obavy aby nebolo nejaké problémy v tom danom v tehotenstve určite by som sa z neho tešil len teda Bojím sa aby sa niečo podobné nestalo zas

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drm21
autor
2. feb 2023

@banalu Aha tak to ti Ďakujem krásne za informáciu poviem pravdu že som toto netušila Myslela som si to totižto úplne naopak a je možné že by sa po dvoch týždňoch od potratu už mohla dostaviť ovulácia? Ako samozrejme by sme sa veľmi tešili keby sa zadarí len proste sa bojím aby sa niečo zlé nestalo keď tak skoro

drm21
autor
2. feb 2023

@jabadabadu si Veď robila aj test ale teda už mi čiarku neukazuje že by som bola tehotná tak pravdepodobné mi hcg už kleslo viac ako je test schopný zachytiť ale tak ťažko povedať kedy Kúpim iný druh testu

drm21
autor
2. feb 2023

@jabadabadu Veď práve že aj mamina mi povedala že nech normálne fungujeme neriešime že keď by telo nebolo pripravené na tehotenstvo tak sa to vraj neudeje No lenže keď je to ták krátko po potrate tak má človek strach

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
banalu
2. feb 2023

@drm21 to, kedy ma ktora z nas ovulaciu je otazne, niekto ma na zaciatku cyklu, niekto v strede. Kamoska mala 3 dni pred ocakavanou Ms. po potrate to mas este k tomu aj rozhadzane v tele... Takze na to ti s urcitostou neodpovie nik. Vsetko je mozne aj nemozne.

drm21
autor
2. feb 2023

@banalu Takže sa môžem spoľahnúť iba na to že snáď doktor vie čo teda hovoril len ma to dosť vystrašil Ja som si aj najprv myslela že sú to len rozhádzané hormóny, tak hádam

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drm21
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drm21
autor
2. feb 2023

@elizabet173 pre niekoho nutný pre niekoho Nie,niekto chce a niekto nie ja na tom nevidím žiaden problém pokiaľ lekár povie že je človek v poriadku a aj ja sama sa cítim v poriadku inak by som asi intímny styk nemála, Pokiaľ by som hlavne mala krvácanie alebo nejaké bolesti, ide len proste o to že človek myslel že môže otehotnieť najskôr po prvom menzese Vzhľadom k tomu že mi to bolo tak povedané... a podľa toho čo viem čo sa týka žije v mojom okolí potrat sa nedeje Podľa toho či je skôr alebo neskôr je úplne jedno či niekto otehotnie po prvom cykle alebo až po 6. Veľakrát sa stane nešťastie aj tak a nemyslím si že aj ja som predtým Robila niečo s čím som si potreboval privodil Aspoň si nie som toho vedomá že by som si to úmyselne zavinila... zadarilo sa nám na prvú šupu nikdy predtým som tehotná Nebola A aj napriek tomu to skončilo nešťastie

monika259200
3. feb 2023

@drm21 tiež som potratila v 6tt a dostavilo sa krvácanie a vyčistila som sa sama. Ale na sex sme s priateľom čakali určite minimálne dva cykli. O ďalšie bábätko sme sa posnažili o 4 mesiace. Doktorka povedala, že minimálne 3 mesiace by sme mali počkať ale lepšie je čakať dlhšie. No podarilo sa nám o 4 mesiace a momentálne som v 9tt+2 a tehotenstvo som mala zo začiatku s komplikáciami. Teraz už je dobre. Doktorka povedala, že sme mali dlhšie počkať ale už je to na dobrej ceste. Podla mňa treba v tomto trošku zodpovednosti. Je veľká šanca, že tvoje telo tak skoro po potrate neudrží ani toto tehotenstvo. Mne pani doktorka povedala, že skúšať treba až keď sa telo a duša zahojí.

milota123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre