Meranie teploty na zistenie plodných dní

valdovalda
11. okt 2020

Baby, viete mi povedat "postup" ako spravne merat teplotu (kedy, kde, cim) aby som vedela, kedy mam plodne dni a kedy naopak to vyuzit ako antikoncepciu? Dakujem

denkatn
12. okt 2020

treba na to taky teplomer, ktory aj desatiny meria, lebo pri teplote su tieto rozhodujuce. lenze teplota sa zvysi, az ked je ovulacia a styk mas mat tesne pred ovulaciou. ak chces dieta. takze je potrebne, aby si si par mesiacov robila zaznamy teploty rano po prebudeni, davala to da takeho grafu (na internete su take tabulky bazalnej teploty) a ono ti to ukaze ktory den cyklu mavas ovulaciu. napr. ja som mavala vtedy 13. den, zalezi od tvojho veku, ja som mala vtedy 37 rokov, lebo cyklus sa skracuje. teplotu si musis merat hned po prebudeni, predtym ako vstanes z postele, teplomer treba mat na nocnom stoliku a je to prvy ukon po prebudeni. ja som si merala v ustach. robila som to pred siestimi rokmi, takze teraz su urcite uz novsie metody, ale mna to strasne zacalo bavit, dala som hodnotu do tabulky a sortware mi sam spravil graf. taky vyskum o mojom tele a fakt som sa lepsie aj spoznala, aj ked sa to v neskorsom veku zase zmeni. teraz uz ma pri ovulacii pobolieva brucho, tak ani nemusim nic merat!

valdovalda
autor
12. okt 2020

@denkatn dakujem

valdovalda
autor
13. okt 2020

@denkatn este sa chcem opytat, ci sa meria teplota od dna, kedy mi skonci MS az po prvy den delsej MS alebo aj cez MS, dakujem

noemikatka
13. okt 2020

@valdovalda niektoré merajú aj cez ms ale myslím že stačí od 7-8dc zacat merat😊

denkatn
13. okt 2020

myslim, ze cykus je od zaciatku menstruacie po zaciatok druhej menstruace, pocas menstruacie si nemusis merat, mne sa zda, ze som mala pocas menstruacie trochu nizsiu teplotu ako zvysok cyklu a cez ovulaciu sa zvysuje, ale iba o stotinu, za desatinnou ciarkou dve cisla musis zapisovat. Som hladala koli tebe, ze kde som to robila a bolo to na stranka https://www.fertilityfriend.com, kde ti do mailu posielaju aj kurz ako sa to zapisuje, ale je to v anglictine, lebo ja som vtedy hladala najnovsie informacie a americanky sa mi zda ze su najviac popredu, lebo oni si vsetko u lekara platia, tak oni si vsetko prestuduju samy. ale ak nie je anglictina pre teba, za tie roky urcite aj na slovensku su take stranky s tymi tabulkami. moja dcera uz ma 5 rokov a zacala som to robit tak 3 roky pred jej narodenim. vsetko som podla tych tabuliek vedela, aj ked sa vyplavilo oplodnene vajicko, lebo bola dhsie vyssia teplota. najdi si taku tabulku kde to mozes zapisovat a uvidis ake budu instrukcie, ci tam nechaju miesto aj na teplotu pocas MS

valdovalda
autor
13. okt 2020

@denkatn dakujem za ochotu

denkatn
13. okt 2020

@valdovalda niet za co, ja som si vdaka tebe na to obdobie celkom pekne zaspominala, bol to taky rozvoj mojej zenskosti, skoda ze na tej stranke uz tie moje tabulky nie su, uz ma asi vymazali🙂Aaj ked ty to robis asi z dovodu antikoncepcie, podla mna je to pekne poznat svoje telo, ja som sa z toho vtedy velmi tesila ked mi vysiel pekny graf!🙂 ako v skole ! a ked nejaka nejasnost, hned som skumala na internete co to ma byt!🙂 tak ti prajem vela stastia na ceste k skumaniu zenskosti! urcite to este vyuzijes, ked nie teraz, neskor!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre