Kyselina listová pred tehotenstvom

11. feb 2022

ahojte,
vsade sa hovorí ako je dôlezite uzívat kyselinu listovu v tehotenstve a este lepsie pred pocatim. Ja som ju teda uzívala dokonca 4 mesiace pred tym ako sa mi podarilo otehotniet. Konkrétne Femibion 1 a teraz v tehotenstve pokracujem (som len na zaciatku).

Znepokojuje ma ale informácia ze prebytok kyseliny listovej tiez organizmu skodí
cítala som dokonca o riziku kardiovaskulárnych či nádorových ochorení...

a taktiez ze po uzivani tohto vitamínu je väčšia sanca na dvojičky, alebo ze sa rodia velké deti.

Aku máte prosim skusenosti? Idealne tie co ste uz porodili a uzivali ste kys.listovu.

Dakujem krasne 🙂

es2021
11. feb 2022

Mne sa mari ze sa nadbytok kyseliny vycika... kazdopadne ked si davas odporucane mnozstvo tak nemozes nic pokazit. Ja som ho uzivala tiez aj pred aj pocas, moje dieta bolo klasickej velkosti :D

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
11. feb 2022

nie nerodia sa velke deti, nie nerodia sa dvojicky a ak uzivas doplnky tak ako sa maju a nedavas si namiesto 1TBL 10 tak to bude v poriadku 🙂

autor
11. feb 2022

ano vzdy uzivam len 1 tabletku denne ...ked som este brala pred tehu..tak sa stalo ze som si dala kazdy druhy den, ze som proste zabudla..a ked som bola na dovolenke tak napr..som vynechala cely tyzden..lebo som si ich zabudla doma

autor
11. feb 2022

vzdy tak ako je odporucane mnozstvo na prib.letaciku

autor
11. feb 2022

len s tymi dvojickami ma ta info celkom zarazila😂 lebo do prvej prehliadky mam este daleko..tak stale rozmyslam ze co ak...😲 kvoli tomu uzivaniu pred tehu

michaela66
11. feb 2022

Ja som užívala prvé tri mesiace v tehotenstve potom som mala vysadiť ja som mala lejdyvita šumivé do vody …ale užívala som aj predtým na podporu otehotnieť ale nie stále a nie každý deň to som brala inofolic …

ajko2011
11. feb 2022

Ja som pri synovi nebrala nič a mal 4480g keď sa narodil. 😁Teraz sa s manželom snažíme od januára a tiež užívam kyselinu listovú 1tbl denne. Tak uvidíme aké bude druhé dieťa keď sa podarí. 😂

aliaray1
11. feb 2022

Ja som 3 mes. uzivala B6+B12 od Jamieson a 1 mesiac pred k tomu aj Femibion 1 a neplabovali sme, len sme si raz nedali pozor a je to tam. Mohlo aj nemuselo to tomu pomoct samozrejme. Necakame dvojicky.

autor
11. feb 2022

@aliaray1 a po otehotneni si brala dalej?

petko81
11. feb 2022

Ja som brala od januara 2021
Otehotnela som v juli2021
A berem doteras uzto bude rok.
Vysadim ked porodim v marci niekedy

autor
11. feb 2022

@petko81 a cakas len jedno ze?

petko81
11. feb 2022

Ano jedno

aliaray1
11. feb 2022

Ano, az do teraz - 3.trimester. a v 2.trimestri som Femibion 1 vymenila za 2ku a beriem aj 3.trimestri. od 2. trim. som pidala aj vit D 2000 (vysledky krvi ukazali nedostatok) a vecer si davam fluoridove tabletky.

autor
11. feb 2022

dakujem hned ste ma upokojili👍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre