Kyretáže a ďalšie tehotenstvo

paulinkapalka
15. máj 2021

Ahoj chcela by som sa poradiť moje prvé tehotenstvo bolo bez problémov porodila som zdravého syna, ale snazíme sa o druhé a už som dva krat podstupila kyretáž behom 5 mesiacov.Zvažujem isť na hematologiu dat si spraviť testy mate niektorá podobné skúsenosti? Podarilo sa vam este otehotnieť a porodit zdravé dieťatko?

e1i
15. máj 2021

@paulinkapalka nielen hematologiu ale aj lepive doštičky, genetiku a reprodukcnu imunológiu

paulinkapalka
autor
15. máj 2021

@e1i ďakujem pekne za odpoveď

kallanchoe
15. máj 2021

Bola som po prvom synovi 2 krát na kyretazi,behom pol roka(dôvod bol dlhodobé krvácania aj mesiac,prišiel menzes a neodišiel...) Stále mi tam narástol myom.....brala som pol roka hormóny....potom som ich vysadila,bolo mi s nich neskutočne zle.....mne bolo povedané že po kyretazi sa ľahšie otehotnie,že sa ľahšie vajíčko uhniezdi....otehotnela som s druhým synom ani neviem kedy.....hlavu hore...bude všetko dobré,keď sa podarilo jedno podarí sa aj ďalšie😉

petrisa213
15. máj 2021

Ja tak isto. Najskôr 2 deti, bezproblémové tehotenstva. A potom jedna kyretaz v 8tt a o polroka biochemické v 7tt. 2 mesiace na to som znova otehotnela a dnes končím 37tt. Po tom druhom potrate ma doktor poslal na hematologiu kde mi kontrolovali mutácie, štítnu žľazu a genetiku a všetko bolo6v poriadku. Ešte ma chceli poslať na repro imuno ale to som povedala že ešte tomu dám jeden pokus a ak aj to zas nevyjde tak pôjdem aj to repro imuno. Chvalabohu nebolo teda treba.

dejna_
15. máj 2021

@paulinkapalka mám podobný scenár jedno tehotenstvo bezproblémové a potom behom polroka 2 krát Missed ale ja som sa nedala a vydupala som si vyšetrenia hematologia hormonálny profil endokrinologiu gastro na vylúčenie celiakie parovu genetiku a reprodukčnú imunológiu. Zatiaľ mi zistili hematologicky problém a na výsledky z genetiky a reprodukčnej imunológie ešte čakám. Každopádne po pozitivnom teste do 16 týždňa budem pichať injekcie na riedenie krvi a potom podľa výsledkov sa uvidí...verím že tu dievčatá napíšu svoje pozitívne skúsenosti...okrem toho mi vyšla zlá cytologia na preventívnej prehliadke a nízke AHM 😪 tak uvidíme čo bude a či sa niekedy dočkáme ..inak som s otehotnenim problém nemala otehotnela som hneď na prvý krát pri všetkých troch pokusoch o bábätko len teda dva nevyšli

paulinkapalka
autor
15. máj 2021

@dejna_ ďakujem za názor🙂ja som mala to iste s otehotnenim hned na prvý krát pri všetkých troch pokusoch.tak uvidim spravia mi tie vysetrenia, a budem mudrejšia ale myslím,ze to bude tiež hematologický problém lebo uz pri prvom som mala malo krvnych dosticiek.ale nie som lekar tak neviem

paulinkapalka
autor
15. máj 2021

@petrisa213 tak super,že sa vám to tak podarilo držím palce nech to dobre dopadne a menej bolestný pôrod🙂

petrisa213
15. máj 2021

@paulinkapalka ďakujem 🙂 tiež silno držím palce ☺️ toto by sa stavať nemalo. Jedenkrát je pre ženu dosť, nie tak ešte opakovane. Moja sestra napr tiež potratila 3x po sebe a tiež vsetkov poriadku mala. Potom sa im konečne podarilo a majú 2 deti už. Ale pri oboch brala utrogestan od začiatku lebo spinila stále.
A tak ako aj @dejna_ píše mne v tomto poslednom tehotenstve tiež hematologicka nakázala že hneď pri pozitívnom teste mam prísť a predpise mi fraxiparine preventívne. Tak aj bolo. Pichala som si do 14tt a potom mi ho vysadila. Ale stále až do 30tt ma ale kontrolovala.

mimka_lentilka
4. nov 2021

Ahojte maminky. Mám doma 1,5 ročnú dcérku. Podarila sa nám spontánne, napriek mojej diagnóze. Mám uterus bicorpolis bicornis. Zdvojenú maternicu, dva krcky. Povedali mi, že práve strana je otvorena , ale ľavá je úplne zatvorena aj krcok je tam atroficky. Podarilo sa nám otehotnieť, no som čerstvo po kyretazi. Babu prestalo byť srdiečko. V 16 týždni to zistili , ale velkostne bolo na 12. Zarážajúce pre celý personál aj mňa bolo, že kyret museli robiť pod ultrazvukom. Nevedeli zistiť, kde sa nachádza. Nakoniec bol v ľavej strane. Čiže môžem podľa doktorky otehotnieť už zázračne z oboch strán. Aj krcok sa zmenil. Nikto mi to nevie vysvetliť . Pravdepodobný problém bol v zlom uložení placenty, nevyzivovala, lebo bola práve v tom predeli maternic. Ja by som veľmi chcela ešte jedno babatko. Nechcem čakať. Nakoľko kyret bol v ľavej strane, práva dostala vraj nedotknuta. Môžeme ísť hneď na to? Psychika je samozrejme na tom zle, ale dcérka ma dostatočne zamestnáva, aby som toľko na to nemyslela. Bojím sa ,z e sa dostanem do začarovaneho kruhu neustáleho sledovania sa a testovania😔

paulinkapalka
autor
6. nov 2021

@mimka_lentilka Ahoj mimka, aspoň ti zistili čo ti je a vedia s tým pracovať po pripade nasadiť liečbu.Niektoré to šťastie nemaju.Ja som bola na hematológii a zatial sa nič nepotvrdilo jedina zvýšena hladina folatu ale nemusí byť príčina.Nie je to nič neobviklé, ale keby som náhodou otehotnela dala by mi inekcie.Čakám už pol roka a za ten čas ma už aj myšlienka mať druhé dieťatko ako si prechádza keď vidím čo sa tu deje v tomto štáte🤨.Ale tebe držím palce nech vám to vyde daj tomu čas, len čas zahojí všetky rany a keď budeš priprvena a najmenej to čakať tak to príde😉

mimka_lentilka
6. nov 2021

@paulinkapalka ďakujem za podporu. Mne to ešte nepotvrdili, doktorka to zatiaľ len predpokladá. Info o z výsledkov hystologie. Veľmi túžim po babatku, hlavne keď sa pozriem na muža a dcerku. Viem, ako veľmi by.boli aj oni dvaja šťastní. Najmä dcérka. Miluje detičky... Mne to psychicky nerob I dobre, keďže všetci z môjho okolia čakali presne ako ja. Ešte to bude bolieť, ale nevzdávam sa. Preslo si tým veľa.kamarátiek a majú ďalšie detičky. Snáď mi ešte bude dopriate. A aj tebe budem silno držať prsty ❤❤

vierkainka
6. nov 2021

@paulinkapalka ako dlho si prosím ťa čakala na výsledky z hematologie?a ako to prebiehalo?ja sa budúci týždeň chystám na hematologiu.dakujem za odpoveď

paulinkapalka
autor
8. nov 2021

@vierkainka o dva týždne som mala vysledky len ma ešte poslala do Martina a tam neviem ako dlho to bude trvať..len mi vzala krv a poslali..teraz to netrva dlho keďže sa všetko stoplo koli kovidu tak maju málo roboty..

paulinkapalka
autor
8. nov 2021

@mimka_lentilka no to áno ja som to mala podobné so susedou sme otehotneli v rovnaký čas a ona má už chlapčeka ale nevadi asi to tak malo byť už to beriem s odstupom času dobre...

paulinkapalka
autor
28. nov 2021

@mimka_lentilka ahoj ako sa máš?😊 Už si absolvovala nejaké vyšetrenie?

mimka_lentilka
28. nov 2021

@paulinkapalka ahoj,😊 tak na hojdacke. Raz.je hore, raz.dole 😔poplačem si ešte, teraz to bolo horšie, lebo sme.vsetci chorí, takže.ani von som nemohla
K.tomu ešte tento lockdown 😞 mne nerobili žiadne vyšetrenia,bola.som len na kontrole po 2 týždňoch. Tam.mi len povedala,.že ešte budem špiniť a že Hystologia nič nezistila. Mám.si len keď.tak nasadiť kyselinu listovu a keď budem.mat pozitívny test, tak mám.prist. Volala som ešte jednému.lekarovi, ktorý môj prípad pozná, vysetroval ma.v GYN FiVe. Dokonca moje snímky ukazoval.niekde na prednáške.🙈 chcela som vedieť ako to tam vlastne mám, či mám 2.maternice alebo predel. Odbila.ma.sestrička, že nemajú čas , majú veľa.svojich pacientov. Takže tak. Čakám menzes..a ty ako? Snáď lepšie ako ja

paulinkapalka
autor
29. nov 2021

@mimka_lentilka tak teraz je tá starostlivosť taka aká je🤦‍♀️ ale za to doktori nemôžu.Nenechaj sa odbiť.Buď silná a všetko to prebolí 🙏🙏Vieš čo ja idem v pondelok do Martina tak uvidím čo mi zistia ešte a podĺa toho sa rozhodneme či to budeme ešte skúšať alebo nie.Ale asi dva týždňe do zadu ma maternica tak bolela akoby som mala kontrakcie každých 20minut sa to vracalo a po hodine a pol prešlo ja som sa tak zlakla,že pôjdem na pohotovosť.A od vtedy nič🤔tak nechápem čo sa stalo...

mimka_lentilka
29. nov 2021

@paulinkapalka no ja som zase mala bolesti v pravom vajecniku..Aj som to hovorila na kontrole,.Ale povedala mi, že to je asi tým, že sa dáva pravá maternica do pôvodného stavu. Ale nejak moc tomu neverím. Pijem litre alchemilky. Chceli sme to s manželom riešiť cez odborníkov, ale.kedze tento lock down zase všetko brzdí, asi počkáme po novom roku. Držím vám palce , aby ste tam dobre pochodili. Ja so ma tento mesiac spoznala toľko žien, čo si museli vytrpiet, kým mali deti 😞

paulinkapalka
autor
17. feb 2022

Ahojte baby @mimka_lentilka @vierkainka ako sa máte? Ako ste pochodili ?

vierkainka
17. feb 2022

@paulinkapalka mne zistili poruchu zrážanlivosti krvi,užívam aspirín a ak otehotniem tak nasadiť fraxiparine.Zatial tehotná nie som,ale snažíme sa.Je to ťažké 😞

paulinkapalka
autor
17. feb 2022

@vierkainka nezúfaj moja🙏🙏 ja mám to isté ešte aj protein S zníženi.tiež by mi nasadili flaxiparin v prípade gravidity.A nedarí sa Vám?

vierkainka
17. feb 2022

@paulinkapalka nie,zatiaľ nie.Dokonca aj cyklus mám rozhádzany a ani neviem či prebieha ovulácia.Chystam sa vymeniť lekárku a uvidí sa čo ďalej.Moja terajšia omiela dookola,že na to netreba tlačiť.

paulinkapalka
autor
17. feb 2022

@vierkainka jasne ak nie si spokojna tak ju vymeň alebo sa poraď s iným doktorom a uvidíš..

mimka_lentilka
18. feb 2022

@paulinkapalka ahoj. U nás nič nové. Bábätko sa nedarí. Ale aspoň cyklus relatívne stály 28-31 dni. Dosť ma prepadla depresia tento mesiac, ale veľmi mi pomohlo solarium. Keďže trpim tetániou, lieky zaberali pomaly, tak mi poradili solarko. A fakt mi je lepšie. Psychicky aj fyzicky. Dcérka má zamestnáva dostatočne. A premýšľam, že by som išla na dohodu cez víkend pracovať. Zmeniť úplne myslenie asi pomôže najviac. Pozerám také povzbudzujúce videa o pozitívnom myslení. Snažím sa toho držať. Začala som užívať aj zinok, manžel tiež, tak snáď nebudeme čakať dlho❤

mimka_lentilka
8. mar 2022

Ahojte žienky. Ako sa vám darí? Snáď dobre 🙏mne začal haprovat cyklus. Nikdy som tak dlho pred menzesom nespinila ako posledné 2 cykly. Skoro 8 dni. A do toho sa mi ešte aj mlieko pustilo. Neviem čo zase mám s tými hormonmi. Už nech idem k lekárovi. Objednala som sa k inému. Tak som zvedavá. S mojim šťastím, zrovna v ten deň dostanem ms🙈😊 a vy ako? Je to lepšie?

paulinkapalka
autor
8. mar 2022

@mimka_lentilka ahoj mimka,ale dobre sa darí.mne zistili trombocitópéniu ĺahkého stupňa,v prípade gravidity by mi dali flaxiparin aj keby som letela dlhšie tak isto,aj v pripade úrazu..mne to tiež hafruje raz o 5 dní neskoršie,raz o 4 ako sa jej chce🤣🤣..mlieko ? No moja si tiež vychytala🤔presla ťa už ta depka??

mimka_lentilka
13. mar 2022

@paulinkapalka joj aspoň vieš, kde je problém. Mne ho ani nepovedali. Automaticky zvalili na vadu maternice. Teraz ma zase depka chytila ako sa blíži apríl. Chytam sa slamky, že ten nový doktor ma nejako psychicky podrží. Pozrie sa na to aj inou optikou snáď. Troška ma aj táto situácia vo svete deprimuje . Všetko ide rýchlo hore a financií nie je nazvyš 🙈😔

paulinkapalka
autor
3. júl 2022

@mimka_lentilka @vierkainka ahojte baby ako sa Vám darí.Mne nie dobre 3xsom podstúpila kyretáž😥zase zamlknuty potrat koncom7tt za každým v tom istom týždni, ja už neviem.uživala som duphaston pychala si ešte pred otehotnením fraxiparín a nič nepomohlo.a vy ako sa Vám darí?

mimka_lentilka
3. júl 2022

@paulinkapalka keď je to už 3 krát musia ďalej zisťovať príčinu. Nemusí to by len krvou. Možno genetika by nebola na škodu. Držím ti veľmi palce, aby si sa rýchlo zostavila. My nič nové. Stále sa nedari, mne z toho už začína rast strach. Keď vidím tie postihnuté deticky všelijaké, som rada, že mám jedno zdravé.
Ale aspoň to je dobre, že viete otehotniet. Neskúšala si niečo na prečistenie organizmu? Pripadne niektoré ženy nedokážu donosit iste pohlavie. Ale to sa zrejme vytvára neskôr ako v 7tt. Teda nie som na to odborník. Ak máš chuť, kedykoľvek mi napíš. Rada ta podržím.. nie si v tom sama. ❤❤

paulinkapalka
autor
4. júl 2022

@mimka_lentilka vieš,že toto mi aj moja sestra tvrdí niektore ženy nedokážu donosiť isté pohlavie a môže byť na tom niečo pravdy ale nie som lekár tak to neviem posudiť.Ja som v pohode hodila som to za hlavu ako som vyšla z nemocnice nebudem sa trápiť nad tým čo už nemôžem zmeniť môžem isť len ďalej a pátrať.mam skúsenosti s niečim na očistenie ?
To ma mrzí,že vám sa zase nedarí😔ale nezúfaj raz to vyde určite.ďakujem😘😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre