Ktorá kyselina listová vám pomohla otehotnieť?

roselyn
14. júl 2016

Na trhu je strasne vela produktov s obsahom kyseliny listovej. Preto sa chcem radsej opytat na Vase skusenosti, ktoru ste jedli a podarili sa Vam otehotniet ;)

evittam
14. júl 2016

@roselyn A máš nejaké zdravotné problémy otehotnieť?

gita17
14. júl 2016

kup si B-komplex, vyjde ta to ovela lacnejsie

guinevre
14. júl 2016

@roselyn Nie som si ista ze kyselina listova pomoze otehotniet, mozno nemam spravne info, ale ona len znizuje riziko poskodenia plodu v rannom stadiu tehotenstva.

evittam
14. júl 2016

@guinevre No veď stále nemáme odpoveď zakladateľky kvôli čomu chce brať umelé výživové doplnky....Ja som nebrala vôbec nič, normálne som otehotnela a teda veľmi rýchlo a mám dve zdravé deti. 😉

roselyn
autor
14. júl 2016

Problem mam akurat so znizenou funkciou stitnej zlazy, co sa snazia lekari mat pod kontrolou. Ale inak tehotna po 1x som bola bez akychkolvek problemov a jedenia vitaminov. No a odvtedy nejako nie nie, aby to vyslo. Uz som odvtedy jedla aj Inofolic, ale tiez nic. Gyn. a stitna lekarka tvrdia, ze som oki. No a ako tu citam, ze kazda zena, ktora chce byt tehotna tak pije alchemilkovy caj a uziva kyselinu listovu. Chcem si teda kupit tieto dve veci, a preto by som rada vedela, ktora kyselina listova je ta najlepsia (resp. sa niektorej zene podarilo po jej uzivani otehotniet).

roselyn
autor
14. júl 2016

@evittam niekto ma stastie ;)

roselyn
autor
14. júl 2016

@guinevre vraj, ze sa ma jest 3 mesiace pred planovanim a 3 prve mesiace tehotenstva

evittam
14. júl 2016

@roselyn No tak držím prsty aby sa vám zadarilo 😉 Ale osobne si myslím, že momentálne v letnej sezóne by som radšej využila prírodné zdroje kyseliny listovej....

guinevre
14. júl 2016

@roselyn Ano, ja ju tiez beriem 😉 Ale neviem aku znacku, a myslim si, ze to ani nie je nejak rozhodujuce, pochybujem, ze je nejaky velky rozdiel v kvalite.

zibi
14. júl 2016

@roselyn kyselina listova ti nepomoze otehotniet ...ale moze ti pomoct v tom, ked mas napr. nejaku mutaciu o ktorej nemusis veidet a horsie sa ti vstrebava listovka v tele - vtedy ti pomoze napr. ta co je vo femibione.
dobra a lacna listovka je acidum folikum a vie ti to predisat aj gynekolog, obvodak, neplatis vela asi len 1,2 e tusim ..a nema sa brat ani kazdy den, lebo obsahuje az 10 mg co v doplnkoch su pplne ine jednotky nejake ucq alebo tak a to je uplnmalinko ..cize staci asi 3x do tyzdna , kedze je tam asi 10 mg
vsetobecne sa odporuca, ked beries dlhodobo nejake becko, aby si k tomu brala aj bekomplex, lebo branim len jedneho becka, ti zacnu chybat ostatne ...
listvka moze pomoc otehotniet zenam, kotre maju zvyseny homocystein - ale tam potrebuejs aj pyridoxin a b12 a preto je dobre brat bekomplex a nie len jedno becko.

ked mas hypotyreozu tak mozes mat zvyseny pocet NK buniek a tie ti brania otehotniet, pri hypotyreoze to moze mat kazdy tretie zena bez toho aby to vedela, treba si to vysetrit na repro imunologii ....
zalezi aj od hodnoty TSH cim je vyssie , tym pomalsie stitka pracuje , preto odporucaju zenam mat TSH okolo 2

ked si otehu normalne predtym, tak je dobre zajst si na gydnu nech ti odsleduje cyklus folikumetriou ..mozno sa ti posunula ovulka alebo tak a treba naplanovat presne kedy mas velkost folika vhodnu na to , aby to vyslo a skusat 😉
kludne pis , ked daco potrebues

roselyn
autor
14. júl 2016

@guinevre Ty ju mas predpisanu ako liek? Normalne akoze na krabicke nazov kyselina listova?

roselyn
autor
14. júl 2016

@zibi super informacie, dakujem ;) este potrebujem vediet co su NK bunky? A kto mi to zisti imunolog ci stitna lekarka? Gyn si ma naplanoval vysetrit az na jesen, lebo teraz same dovolenky.

zibi
14. júl 2016

@roselyn no nk bunky by ti mohol aj klasicky imunolog , ked mas dobre vztahy vola sa to ze celularna imunita ..pri stitke je bezne ze su zvysene a potom telo odieta plod
dalsia varianta su tie centra reprodukcnej imunologie - bratislava, presov, nitra - tam sa plati a je to uz trochu drahsie , ale oni ti spravia fkat vsetko a mas pokoj ...
aj dečko mas podla mna nizke, tym padom mozes mat aj amh nizke ..so stitkou to ide ruka v ruke ..
je tu tema reprodukcna imunologia - teda skupina a tiez ja mam skpinu nk bunky vitaminy a ivf - davam tam kadejake clanky tak mrkni..kludne sa pytaj ked poterbues, aj IP napis , niekedy mozem prehliadnut oznacenie v upozorneni
a ako dlho sa snazite?
tsh mas ake?

roselyn
autor
14. júl 2016

@zibi same nove info pre mna, dakujem naozaj. Hlavne, ze moja stitna lekarka mi v zivote nic take nepovie a to sa jej pytam vsetko mozne ohladom otehotnenia. Neskor si vsetko pokukam v tych skupinach, co hovoris ;)

zibi
14. júl 2016

@roselyn oni to asi ani nevedia ...je to taka novinka ta repro imuno a spol..a bezne lekar ked sa nezaobera tehotenstvom atd ..tak vela veci nevie...asi sa to ani neda stihnut vsetko

guinevre
14. júl 2016

@roselyn Nie, nemam, v lekarni som sa normalne pytala na kyselinu listovu, ano pise na krabicke "Kyselina listova"

lucinka511
14. júl 2016

@roselyn, tak kyselna listova ti nepomoze otehotniet ale je dobre ju uzivat aj pred otehotnenim a potom do ukonceneho 12 tt,mne ju predpisal vzdy lekar,na recept acidum folikulu v tom je viac mg mg ako z volne dostupnych z lekarni,ale zatial ti saci brat aj taku na volny predpis a ked budes tehotna tak ti ju predpise tvoj gynekolog.

janickacrazy
15. júl 2016

@roselyn mne osobne pomohol Femibion, ktorý obsahuje aj kyselinu listovú, mne gynekologička povedala, že niektoré ženy jej majú málo a preto sa im nemusí dariť otehotnieť, najma ak majú cez 30 rokov, no ja som mala už 38 a do 2 mes. som bola tehu 😀

gerry22
15. júl 2016

@roselyn Ahoj, ja ked som chcela prvykrat otehotniet tak som uzivala kyselinu listovú s B6 vitaminom znacka JAMIESONA, sice je trosku drahsia ale oplati sa lebo je to aj vyhodne balenie. Berie sa 3 mesiace pred chcenim pocatim a potom aj pocas tehotenstva po dobu 3 mesiacov. Kyselinu listovu odporucaju aj gynekologovia pre pocatim aj pocas tehotenstva. Mozem odporucit, mne pekne pomohla a narodil sa mi zdravy velky krasny syncek , dokonca aj teraz planujeme babo tak ju uzivam.

roselyn
autor
15. júl 2016

Dakujem ;)

victory7897
15. júl 2016

Femibion, určite pomôže ;)

beabelisova
15. júl 2016

@roselyn vidim ze nas trapi podobny problem. Tiez sa uz velmi dlho snazime a nic. Uz som z toho priam na nervy. Vsetci mi hovoria, ze ide hlavne o psychiku. Ze ked dieta bude mat prist tak pride, ale ja mam obavy ze mi to uz ani sudene nie je. ☹ Uz si sa pre nieco rozhodla, pre nejake vitaminy?

evittam
15. júl 2016

@beabelisova Tak jasné, že ide aj o psychiku, ale ak sa nedarí rok-viac než rok tak treba ísť na vyšetrenia či už ty alebo aj partner. Nemyslím, že nejaké vitamíny ti pomôžu len tak otehotnieť. Ak máte dlhodobejší problém tak to treba riešiť s odborníkmi. A držím prsty nech sa čo najskôr zadarí. 😉

victory7897
15. júl 2016

Je to aj o tej psychike, najlepšie je vypustiť to z hlavy, vypadnúť niekde z domu na výlet a nemyslieť na nič a príde to samo ;) Určite po roku snaženia nebehať po doktoroch..

victory7897
15. júl 2016

No samo to nepríde, musíte byť pri tom dvaja ;)))))

evittam
15. júl 2016

@victory7897 No po roku je už aj čas na lekárov - bohužiaľ.......Alebo je to potom fakt len o psychike a "tlačení na pílu"....Ale určite tomu nepomôžu nejaké umelé preparáty len tak.....ak sa doteraz nedarilo. A nie je to o nejakom "behaní" po lekároch - stačia dve vyšetrenia....

roselyn
autor
15. júl 2016

@evittam mozes napisat konkretne ake 2 vysetrenia? Dakujem

renimac
15. júl 2016

@victory7897 no keby to fungovalo tak ako to pises, polka MK tu nie je a ja mam doma uz dve deti. Takze naozaj v dobrom, ale nemas pravdu ani nahodou.
@roselyn uz ti pisali, ze kys.listova nie je na otehotnenie, to rozpisovat nebudem, kazdopadne tehotna zena jej potrebuje viac ako je prirodzena denna davka, a kedze nevies o tehotenstve hned, zacina sa brat este predtym. K lekarovi treba ist po roku neuspesneho snazenia, dovtedy by som velmi nestresovala, ale zavisi aj na veku. Takisto zvalovat to na psychiku je kratkozrake, ano, zavazi a dost, ale osobne moj nazor, ja som prvy rok bola absolutne v pohode, ziadne sledovanie, merania, kopec dovoleniek a zaujmov, zdravi obaja a deti nemame. Takze ak by som to neriesila, deti mat budem v 40-ke, ak vobec. Keby si chcela viac info, kludne pis IP.

vojtekovad
15. júl 2016

@roselyn kyselina listova nepomôže otehotnieť. Alchemilkový čaj môže prispieť. Ale kyselina listova je na to aby si predišla vyvojovým chybám u babatka. Ma sa jesť min. 3 mesiace pred a min. 3 prve mesiace tehotenstva kludne aj dlhšie. 3 mesiace pred pre to aby si telo urobilo zasoby. Kyselina listova je sice zo skupiny B vitaminov ale nevyplavuje sa močom hned ale za cca 3-4 mesiace postupne ak nedoplnaš. Odporučam Jamienson Prenatal maš tam pekne množstva tých vitaminov, ked porovnaš s ostatnými. Z každého vitamínu trocha vyššie % ako ma vačšina. A najlepšie je doplniť aj iné vitamíny a mineraly a hlavne všetky vitaminy B

nyusika
15. júl 2016

Pomôžu dva fernety a víkend mimo domu 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre