Kŕčok maternice počas snaženia sa

21. jan 2021

Ahojte.. posledné mesiace sa snažíme, preto som si začala sledovať ovulaciu.. zatial len BT a ovulačné testy, snazila som sa ale nahmatať si krčok maternice... podotykam, že nikdy v zivote som to nerobila a neviem, či to robím správne. Keď si zasuniem prsty,akoby viac na ľavej strane mám akoby taký útvar... je to podlhovasté, hrubý možno ako prsteník? :D ah smejem sa sama na sebe, ale potrebujem radu.. Je to krčok maternice? čitala som, že si zeny dokonca vedia zistiť aj či je otvorený alebo nie, ale ja na tom vyrastku žiadny otvor nemam. 🙈 CHodim pravidelne na gyn. vyšetrenia, čiže to nie je ziadna cysta ani anomália.. proste len neviem.. je to krcok maternice, alebo som uplne gramblava? Dakujem žienky

hanka555
21. jan 2021

Krcok je ako keby taka gulôcka. Pocas cyklu meni svoju velkost a tuhost. Pocas menzesu je nizko , je tvrdy, pocas plodnych dni sa vysunie vyssie a zmakne a produkuje plodny hlien,priesvitny tahavy az nakoniec moze byt uplne vodovy. Po ovulacii sa zase postupne znizi a tvrdne, vytok sa meni na biely ,kremovy..

autor
21. jan 2021

@hanka555 tak ja netusim co som si nahmatala ale to krcok zrejme nebol 😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre