Kedy býva ovulácia?

manittu
25. jan 2013

ahojte baby, kedy je najlepsie otehotneniet? viem ze pocas ovulacie 😒 samozrejme viem rozoznat plodne a neplodne dni a meriam aj bazalnu teplotu ale! je to ten den ked teplota klesne?! cize od MS do ovu mam okolo 36.7 klesne na 36.4 a na druhy den je 36.6 a potom uz ide horena 36.8 ???kedy je ten den snazenia a ovulacia? ten den ked to klesne ? alebo den potom, dakujem za rady 😉 a este kolko dni pred ovu sa da otehotniet ?

lenja01
25. jan 2013

pokial viem, ovulacie je vtedy, ked teplota stupne. a snazit sa je idealne pred nou, alebo priamo pocas. a myslim, ze cca 3 dni pred ovu sa da otehotniet, tolko ziju spermie, ale to je asi maximum

katren
25. jan 2013

@manittu tu sa dozvies vsetko, co potrebujes......kocky sa v tej diskusii fakt vyznaju,staci sa ich spytat tam 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/

hadassah
25. jan 2013

ovulácia podľa meraní BT je posledný deň nízkej teploty. Vzostup teploty znamená, že folikul praskol a je prítomný progesterón, ktorý teplotu zvyšuje.

milka1978
25. jan 2013

@manittu väčšinou by mala byť okolo 10 dňa MC ... no je to rôzne ... záleží aj na tom aký máš dlhý MC .... skús si vypočítať ovuláciu, resp. plodné dni aj tu http://primar.sme.sk/kalkulacky/plodne-dni.php a uvidíš 😉 .. alebo použi test z lekárne na zistenie ovulácie

manittu
autor
26. jan 2013

@milka1978 nejde o to ze neviem kedy mam ovulaciu, presne viem ale kedy je ten den ked ta teplota klesne tomu sa hovori ovulacia a vtedy treba mat styk alebo ten den ked stupne ?? skor som na to myslela.....ale dakujem

manittu
autor
26. jan 2013

@hadassah ok cize je to posledny den ten nizkej a chcela som sa ta este opýtat, ja som to tento mesiac mala neake divne 😀 mala som v nedelu zlty vytok teplota okolo 36.8 v pondelok vytok do biela teplota 36.7 v utotok rano mi klesla na 36.4 vytok mliecny tu som odhadla ovulaciu.....ale, v stredu bola teplota 36.6 vo stvrtok 36.8 a uz sa drzi hore no vo stvrtok som mala strasne bolesti v pravom vajecniku, cize akoby som bola uz po ovulacii 2 dni a bolest taka ako by mi malo praskut vtedy.....takze vsetko je take divne ...........pravdepodobne to mozno bolela neaka cysta prasknuta neviem ci to mohlo byt 😒 😒 😒

mojedieta
30. jan 2013

@manittu no mňa tak bolieva keď mám ovulku 🙂

mojedieta
30. jan 2013

Ale mňa teraz trápi dačo iné trošku. Neviem prečo ale tento mesiac som bolesť pri ovu nepocitovala. Stáva sa to aj vám? Pritom hlien som mala ako pri ovu aj zvýšenú teplotu ale neskôr než mávam na 17. a 18.DC. Predtým mi vychádzala pravidelne na 15 DC. Nebola som chorá.ďakujem

manittu
autor
31. jan 2013

@mojedieta hlien je výtok? ja doteraz neviem 😀 niekto ovu neciti....ja hej, len som nevedela kedy je ten spravny cas 🙂

mojedieta
1. feb 2013

@manittu ano niekto tomu hovorí hlien niekto výtok..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre