Je možné otehotnieť mimo plodných dní?

22. aug 2021

Ahojte baby 🙂

Chcem sa spýtať, či je možné otehotnieť aj mimo plodných dní. Babatko by sme chceli ale nechávame to na voľný priebeh. Mam 26 rokov, prvý krat som na takýchto fórach. Čo je to tá bazalka teplota? Načo sa to meria?

Ďakujem

mala_zabka
22. aug 2021

1. Nie je ovulácia - nie je tehotenstvo. Len každý môže mať ovuláciu, tzn plodné dni inokedy
2. Bazalka je korenie
3. Bazálna teplota sa meria denne ráno, je na to aj spešl teplomer. Podľa výkyvov v teplote sa dá poznať kedy ona povestná ovulácia nastáva, ale je treba fakt každý deň a zapisovať

babovka2321
22. aug 2021

Je mozne otehotniet mimo dni, ktore TY POVAZUJES ZA PLODNE.. logicky, ked sa ti podari otehotniet, muselo to byt pocas plodnych dni, bez ovulacie neotehotnies. Mozes mat ovulaciu posunutu, zle odsledovanu, mozes mat vo vynimocnom pripade aj 2 ovulacie pocas cyklu.

Z mojich laickych znalosti, bazalna teplota sa idealne meria vzdy rano este pred postavenim z postele o tej istej hodine za rovnakych podmienok (napr rovnako dlhy spanok). Po ovulacii tato teplota mierne vzrastie (a ty teda vies, ze ovulacia prebehla) - je vsak dolezite merat ju naozaj v rovnakych podmienkach, teplotu ti vie ovplyvnit aj vypity alkohol a podobne.

Existuje vsak aj google, ktory ti da odpovede skor, nez trva zalozenie diskusie a cakanie na mozno spravne, mozno nespravne odpovede anonymnych zien 🙂

autumm
22. aug 2021

Otehotnieť mozes vždy iba cez plodné dní. Plodné dní znamenajú ze vajíčko doslo z vaječníka a je nachystane na oplodnenie. Bez vajicka nie je možné byt tehotna. Logicky 😀 treba si to odsledovat podľa tvojho cyklu. Držím palce🍀

miskamicha
22. aug 2021

@mala_zabka bazalka🤭🤭🤭

miskamicha
22. aug 2021

Vsetko si vies vygoogliť aj na odbornych strankach a nastudovat 🙂 niekto ovulaciu sledovat nemusi niekto ano.. ale pri snahe o babo dopor. styk á 2 dni cely cyklus.

autor
22. aug 2021

Ďakujem vaaaam 🙂 🍀

zafir01
22. aug 2021

Je možné otehotnieť mimo dní, kedy si myslíš, že máš ovu.....
Ja mam pravidelný 28 až 32 dňový cyklus. A teraz som neplánovane (ale tešíme sa veľmi) otehotnela na 33 DC, kedy som už maká bolesti a myslela som ze už mi príde menzes. Styk sme mali dokonca prerušovany.
A aj napriek tomu som v 20 tt (paradoxne pri predošlých tehu sme museli navštevovať centrum reprodukcie, keďže sa nikdy hneď nedarilo a rôzne problémy som mala.

Ale teda inak.. Ovuláciu mat musis len každá ju má inokedy.

luci_ba
22. aug 2021

tak ako píše bábovka. Otehotniet sa dá len pocas plodnych dní, otázka je či žena vie kedy ich má. Ja som napriklad otehotnela na 24DC, takže niektoré by možno povedali že mimo plodnych dní, ale ja viem že moje dlhé, často 40 dňové cykly sposoboli aj neskoru ovulaciu

autor
22. aug 2021

Ja mam totiž 35 dňový cyklus. Ovulaciu viem že mam len na základe takeho vytoku alebo ako by som to opísala. Len neviem že ako si vyratam tie plodne dni. Len na základe appky to viem. A tá neviem či je spoľahlivá.

petamich
22. aug 2021

kedze appka nie je napojena na tvoje telo a netusi kedy ovulujes rata so standardnymi hodnotami = plodne dni v strede cyklu a podla mna na zaciatok ti to orientacne staci, ked sa este len idete snazit

odporucam nastudovat si ako funguje tvoje telo, je x videi, clankov, knih...a na zaciatok sa orientacne pokojne riadte podla aplikacie a plus minus 5 dni kedy ti hovori, ze bude ovulacia sa snazte a mali by ste sa trafit pokial si standard co je vacsina zien, meranie bazalnej teploty a podobne srandy by som si nechala na obdobie, ked sa chvilu budete aktivne snazit a nepodari sa, drzim paste 🤞🏻🤞🏻

nevenka
22. aug 2021

@luci_ba ano, momentalne som 3 dni po ovulacii, 27 DC, cyklus bude tych 38-39 dni. Sledujem si to a teda, keby sme mali sex na 24 DC, tak by som otehotnela na 100% vtedy. Tretie babatko mame neplanovane, a to tak, ze mi po 2 rokoch neskorych ovulacii prisla na 14-ty den, sex bol na 12-ty, u mna tradicne bezpecny den...Ale asi to tak malo proste byt 🥰

nevenka
22. aug 2021

Ak mas 35 dnovy cyklus, tak masbpravdepodobne ovu neskor. Ja okolo 20-24 DC aktualne. Vytok mam od 19-teho dna. Rob si ovulacne testy, mne sa osvedcili Pepino, maju dost farbiva, zacni robit od 16 dna napriklad. Ked bude pozitivny, tak do 24 hodin by mala prist ovu. Tento cyklus mi ale prisla az na treti den po pozitivnom ovu teste. Potvrdi mi to zdvihnuta bazalna teplota. Ovu bolesti a najviac tahaveho hlienu som mala vecer v den pozitivneho testu. Takze podla pocitov je to take...no...nepresne...

miskamicha
22. aug 2021

Plodny hlien je vacsinou par dni pred ovulaciou a v den ovu vymizne.

miskamicha
22. aug 2021

@nevenka niekedy teplota po ovu stupa pomalsie, moze az o dva dni po.

siska53
22. aug 2021

Nie, mimo plodnych dni neotehotnies.. ak mas nepravidlenu ms, tazko urcit, kedy mas plodne.. my sme tak prisli k prvemu dietatu. Plodne dni som mala 2 dni pred ms 🙂

nevenka
22. aug 2021

@miskamicha hej, viem, tento cyklus je divny cely...ale teda u mna je vseobecne pravidlo, ze po pozitivnom teste mam druhy den este nizku teplotu a na dalsi stupne. Kedze nechceme dalsie babatko, pockame do vecera 4. dna vyssich teplot a to uz je bezpecno 🙂

zubrienkazabka
22. aug 2021

@nevenka ahoj chcem sa spýtať ked sme mali s manželom nechránený styk 12.8 troška sa smikol ako on povedal že sa to dostalo len troška dnu a13.8 som mala ovulaciu môžem sa nám podarit bábätko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre