Gonasi Kit a progesterón

youngmommy98k
22. sep 2023

ahojte žienky
mali ste niektorá gonasi kit a následne brala progesteron 10 dni? kedy si robiť tehotenský test? 🙂 už som dobrala progesteron predvčerom som mala
poslednu tabletku

gejb
22. sep 2023

@youngmommy98k cca 10 dní po Gonasi. Takže už môžeš 🙂

janetinka27
22. sep 2023

@youngmommy98k ahoj, beriem to tak kazdy mesiac a negativny test mam skor ako 10 dni po podani gonasi. v pribalovom letaku sa pise, ze gonasi moze sposobovat falosne pozitivny vysledok az 10 dni. cize je to na tebe

sasiffi
22. sep 2023

@youngmommy98k noooo len ty by si nemala vysadiť progesterón skôr ako si si istá že nie si tehu. Koľko DPO si? Lebo po podaní gonasi ti prebehne ovu do 36 hodín a progesterón sa nasadzuje tak 4-5 dní po ovu berieš 10 dní robíš test ak negatívny tak vysadis ak pozitívny tak berieš dalej lebo ak ti klesne progesterón tak vajíčko sa môže vyplaviť

youngmommy98k
autor
22. sep 2023

@sasiffi no mne doktorka povedala že po 10 dňoch mam vysadiť a čakat či mi pride alebo nepride menštruacia, len som nedočkava😁

sasiffi
22. sep 2023

@youngmommy98k noooo to aj mňa povedala a potom som menila doktorku lebo som zistila že úplne zle mi kazala brať progesterón a marnila som mesiac po mesiaci. Keď si to skúsiš vyhľadať tak všade sa dočitaš že takto sa progesterón neberie, akonahle ho vysadis tak sa ti do 3-4 dní spustí MS, jedine že by si mala v sebe veľmi silného bojovníka

janetinka27
22. sep 2023

@sasiffi ahoj, zavisi to aj od toho, ci ma zena dost vlastneho progesteronu. preto sa napriklad da ist na krv cca 7 dni od pichnutia gonasi, kde sa vezme z krvi estradiol a progesteron. v podstate vacsina zien ma po prebehnutej ovulacii dostatok vlastneho progesteronu a ten, co jej predpise doktor, je pre istotu. tato hladina hormonov sa da kontrolovat v kazdom cykle, je to hradene z poistenia. cize potom, ked aj zena vysadi progesteron po 10 dnoch, tak ju podrzi jej vlastny progesteron zo zlteho telieska.
naopak, ak by zena brala progesteron dalej, tak to narusa jej cyklus, pretoze kazda reaguje inak, jednej by sa krvacanie oddalovalo a dalsia by krvacanie dostala aj napriek uzivaniu progesteronu.

janetinka27
22. sep 2023

A teda som zabudla napisat, ze ked zena ide na kontrolny odber estradiol + progesteron po 7 dnoch, tak den predtym musi uzit progesteron skor, nie az vecer, aby rano nemala ovplyvnene vysledky z krvi. Napr. uzivam progesteron o 22.00, ale den pred odberom ho uzijem o 14.00

wejuska7910
23. sep 2023

Ked ti dr nerobila testy kolko mas progesteronu a kazala ti vysadit len tak tak z toho zrejme nic nebude.urob si test ci nahodou

18monca18
5. okt 2023

@janetinka27 ahoj a mala si takto skreslene výsledky? Lebo mne nič nepovedala doktorka že si mám skôr a odber som mala o 12:30, estradiol mi vystrelil na 1800 a progesteron na 93, čo je celkom veľa

janetinka27
5. okt 2023

@18monca18 ah9j, podla toho, ktory den ti tu krv brala.ja chodim na odber 7 dni po pichnuti gonasi. Estradiol si mala uz dost vysoky a progesteron tiez. Ale naozaj zavisi odo dna odberu. Ja ked mam pred ovu odber estradiolu, tak musim pichat gonasi pri hodnote estradiolu 800-1000. V tom case mam progesteron 0 alebo max 2. Ty mas vysoky estradiol aj progesteron. Progesteron treba uzivat az po ovu.

adka998
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre