FSH terapia u mužov na zlepšenie spermií - máte s ňou skúsenosti?

babo44
26. apr 2021

Dobrý deň prajem, má niekto skúsenosť z hormonálnou liečbov pre muža na zlepšenie spermatogezény?
Jedna sa o FSH terapiu - gonanotropiny, ktoré sa pichaju podkozne injekčne.
Chcela by som zistiť ci to niekto už užíval a pripadne ci nastalo nejaké zlepšenie spermiogramu.

Ďakujem

luckalukas_1
26. apr 2021

@babo44 moj muz bral injekcie fsh skoro 3 mesiace, bez zlepsenia .. ale moj ma azoospermiu, tak je to ine, jemu nepomohlo ale co som si nastudovala, vela muzom to zabralo drzim palce

babo44
autor
27. apr 2021

@luckalukas_1 ďakujem krásne. My nemáme azospermiu ale oligoasteno.. No proste zlý spermiogram.

luckalukas_1
27. apr 2021

@babo44 nerob si starosti, kym to nieje azoospermia, nic nieje stratene a stale je sposob ako to zlepsit 🍀 vela stastia prajem

vlafoj
27. apr 2021

Prosim Vas a kde sa da take nieco podstupit? Pocujem to prvy krat. Moj MM ma tiez hrozny SPG, 0% normalnych spermii a vitaminy zatial nezaberaju. Dakujem.

babo44
autor
27. apr 2021

@luckalukas_1 ďakujem, už to trvá 2 roky co sa snažíme a som na prášky :D ale verím ze sa nejakou cestou k bábätku dostaneme. Ďakujem a vy ste na tom ako? Ani operácia vám nepomoze?

babo44
autor
27. apr 2021

@vlafoj dobrý deň. My chodíme do gyncare v nitre. Vyskúšali sme rozne vitamíny. Ktore nám spermiogram zlepšili, ale bohužiaľ stále žiadny výsledok. Tak ideme na poslednú šancu skúsiť túto hormonálnu liečbu - musíte sa opýtať nejakého andreologa prípade Gynolekologičky. Je vraj dokázane že to zlepšuje spermie po 2 mesiacoch o 50 percent. Neviem uvidíme začneme tento mesiac. Je to ale trosku drahšia záležitosť. No co človek nespraví pre bábätko..snazime sa ešte vyhnúť umelému oplodneniu

luckalukas_1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
babo44
autor
27. apr 2021

@luckalukas_1 tak vám silno držím palce a zároveň vás aj obdivujem. Túto možnosť sme vylúčili, ale verím, že sa na nás usmeje šťastie a keďže môj muž spermie má, tak to nejak spôsobom dobojujeme. Ďakujem ❤️

luckalukas_1
27. apr 2021

@babo44 manzel nezavahal ani na minutu, ja som vahala do poslednej chvile .. ale inak mu dieta nemozem porodit, bola to nasa jedina moznost 🙂 ..jasne, ked spermie su, tak sa vsetko da vyriesit a pomoct tomu

vlafoj
28. apr 2021

@babo44 A aka je cca cena prosim vas? My sme podstupili aj IVF ale neuspesne a opakovat to uz urcite nechceme.

babo44
autor
28. apr 2021

@vlafoj cca 250-400 eur :( skúste sa nato opytat

vlafoj
28. apr 2021

@babo44 A robili predtym manzelovi nejake vysetrenia? Kedze ide o pichanie hormonov, robili mu predtym nejaky hormonalny profil?

babo44
autor
29. apr 2021

@vlafoj áno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre