Doktor mi povedal, že bábätku nebije srdiečko

wiwihc
3. máj 2018

Ahojte dievčatá,
chcem sa spýtať, či máte niektorá podobnú skúsenosť. Včera som bola u gynekológa, pretože mi menštruácia mešká 29 dní a robila som si tri tehotenské testy ktoré mi vyšli pozitívne. Išla som k nemu s tým, že určite mi vystaví tehot. knižku. Na sone bábätko hneď našiel, no povedal mi že mu nepočuje biť srdiečko. Podľa menštruácie mám byť v 8 týždni, ale že podľa sona je drobec veľký na 6 týždnov. A že už teraz by sme mali počuť naisto tlkot srdiečka. No potom si niečo pomrmlal že plod má iba 2 mm, čiže nemusí byť ešte nič počuť a objednal ma zase o 2 týždne, že musíme pozrieť či plod podrástol. Povedala som mu, že minulý týždeň som chytila chrípku, mala som 38,5 C horúčku, ale bola som na pohotovosti, hneď mi nasadili Paralen od horúčky a Rovamycine 3000. Hneď povedal, že to môže byť dôležitý faktor ktorý možno malé ovplyvnil.
Trápi ma, že nie som určite prvá ani posledná ktorá prechladla v prvom trimestri a hneď mi povie, že možno malé je odumreté. Máte aj vy niektorá s takýmto niečim skúsenosť? Ďakujem za každú odpoveď ...

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wiwihc
autor
3. máj 2018

@papaya308 A mávala si pravidelnú menštruáciu? Lebo ja som mávala presnú na deň.

monika2012
3. máj 2018

Počkaj na kontrolné vyšetrenie, ktoré bude za tie dva týždne. Dovtedy sa nestresuj. Je veľký predpoklad, že bude dieťatko v poriadku. Momentálne to srdiečko ešte byť nemusí. Mne zachytili už reálne bijúce srdiečko až nejako 8tt. Takže nestresuj sa, to Ti isto nepomôže, ale vyčkaj na kontrolné vyšetrenie.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvia3009
3. máj 2018

Musis pockat..aj ked 2 tyzdne je podla mna dlho..mal ti dať kontrolu o tyzden. Mne povedal toto isté a bohuzial mal pravdu. Bol to MA. Chora som sice nebola ale choroba v prvom trimestri je vzdy riziko. Drzim palce nech to skonci dobre.

wiwihc
autor
3. máj 2018

@silvia3009 aj mne sa zdá 2 týždne veľa, teraz stále len rozmýšlať čo sa v tebe deje :( a podarilo sa ti potom ešte otehotnieť? ak áno, tak po akom dlhom čase?

silvia3009
3. máj 2018

Podarilo..3 mesiace bola pauza od snaženia..a potom na druhy cyklus sa podarilo. Malý ma už pol roka 😊 Je to strasné takto čakať..ale nijako to neurýchliš. Neboj bude dobre..tak či onak ❤

wiwihc
autor
3. máj 2018

@silvia3009 To je super že sa vám podarilo 🙂 ďakujem za odpoveď. tieto 2 týždne budem myslieť pozitívne, a hádam všetko bude ok 🙂

janickacrazy
3. máj 2018

@wiwihc mojej sestre sa stalo niečo podobné a dieťatko normálne žilo, len dr. srdiečko proste ešte nevidel, išla o 2 týždne a všetko bolo ok, držím palčeky

wiwihc
autor
3. máj 2018

@janickacrazy ďakujem! Mne vôbec doktor nepovedal nič také, že takéto veci sa môžu diať, že viac žien takto príde a nepočuť ešte tlkot. Mňa len vyplašil že kvôli tým liekom to môže byť zastavené a hotovo. Až teraz, keď mi tu píšete, že nie som prvá ani posledná ktorá sa s týmto stretla mám hneď nádej. Ešte raz ďakujem 🙂

diabliq6666
3. máj 2018

Ja som chytila zapal pluc a vtedy som zistila,ze som tehu...moj doktor povedal vtedy,ze pre babo je mensie zlo atb ako silny zapal v tele...tiez som podla ms mala byt v inom tyzdni akp vychadzalo podla maleho

janickacrazy
3. máj 2018

@wiwihc ja som tiež bola chorá na začiatku tehu, brala som ATB, sestra mala dokonca nohu zlomenú, ked ešte nevedela, že je tehu a brala lieky a deti sú v poriadku

petrakvetinka
3. máj 2018

Ja som bola nonstop chorá na ATB skoro celý prvý trimester,začala som ATB od 6.tyzdna..ja som ale vedela,že som tehu lebo sme sa snažili...a tomu sa prispôsobili aj ATB.. srdce zachytili skoro až v 9.tyzdni...tak nezufaj

renatka1985
3. máj 2018

ahoj, aj ked mas cyklus pravidelny este to nemusi znamenat ze ovulujes presne v jeho strede.
mne posuvali vek babatka niekolkokrat.

pockaj v klude dva tyzdne, je to optimalna doba na to, aby lekar videl dostatocne vela.

...a co sa teho knizky tyka - ja som dostala az v 12tt. zvycajne sa tak dava okolo konca prveho trimestra.

drzim palce a neboj vsetko bude urcite ok.

lavazza226
3. máj 2018

Aj ja som mala tento isty problem ako ty ani mojmu nebilo srdiecko a tiez mi povedal ze o 2 tyzdne mam prist boli to sice 2 tyzdne strachu ale nakoniec to dobre dopadlo a maly mi tu pobehuje hlavu hore verim ze vsetko dobre dopadne

zuzka38
3. máj 2018

Lekara nemas veľmi empatického teda..
Drzim palce mne tiež v 8tt nebolo vidieť činnosť srdca až v 10tt..
@wiwihc

zdenkatv3
3. máj 2018

Len nestresuj zbytocne, este to nemusi byt nic vazne. Ten stres tvoj by mohol uskodit babatku, tak sa len ukludni a cakaj co bude. Drzim ti velmi palce aby to vsetko dobre dopadlo 🙂 😉

majusska202
3. máj 2018

Ja som mala zápal okostnice a veľký trhali mi zuby lebo som mi pod zubami na kosti zbieral hnis... Plroste veľmi zle som bola lieky od bolesti som jedla vkuse... Následne nato mi povedali ze som tehotná ale malý je veľmi malý a nebije mu srdce že to nevyzerá dobre... Odbila ma doktorka že o 2 týždne ale keďže som toto prekonala plot bude možno postihnutí a odporúčala potrat. Nedala som sa zmenila doktora a išla som na konzultáciu k iným doktorom a vraj malemu bilo srdce len mi odporučili 3d sono aby sa všetko skontrolovalo a všetko bolo nakoniec v poriadku mam krásneho už skoro 7 mesačného syna... Trosku je hyper aktívni vraj ale to nevadí.... Sesternica je zdravotná sestra a ta mi odporúčala že keď je nejaký problém vždy treba konzultovať s viacerými doktormi

dilino
3. máj 2018

ahoj nedaj na doktora zbytočne sa nestresuj sú to tiež len ľudia mňe zbabrali pôrod ked sa mi mala narodila tak že zomrie do roka a je tu už 10 rokov oni niekedy ani sami nevedia bud v pohode samozrejme mysli pozitivne niektorý lekári sú taký ktorý naplašia ženu že niečo je zlé a nakoniec uvidiš všetko bude v úplnom poriadku niektorých lekárov musiš brať z rezervou mysliš si žeby riskoval a dal ti kontrolu o 2 týždňe keby si nebol isty čosi hned by ťa tam nechali a urobili vyšetrenia never im všetko bude dobre len musiš pozitivne myslieť

wiwihc
autor
3. máj 2018

Baby, ešte raz pekne ďakujem že ste sa podelili so mnou so svojimi skúsenosťami, je dobré sa s niekym takto poradiť, inak by už človek vešal hlavu 🙂

zdencaaaa
3. máj 2018

Ja som bola na uplnom zaciatku chora, vedela som ze som uz tehu len podla testov, kaslala som tak ze moj muz mi povedal bud opatrna lebo ho vykasles 🙂 a sme tu, zive a zdrave, mysli pozitivne, jedno sono ziadne sono, pockaj na kontrolu ;) drzim palce

mon895
3. máj 2018

Ja som bola tak isto ako ty na tom plod o 2t mensi srdiecko nebilo a ja prechladnuta..... dnes ma takmer rok 😊 drzim palce nech je vsetko v poriadku

wieruska1
3. máj 2018

pozri, mozes dostat milion sprav o tom ako to bude ok, ale aj nemusi. ja som bola v 1. ttrimestry chora a dobre to nedopadlo. Cakaj, za dva tyzdne sa uvidi. su len 2 moznosti.

wolfie
3. máj 2018

@wiwihc nestresuj, pockaj tie dva tyzdne a uvidis, ak je malinke o dva tyzdne mensie, este nemusi byt vidno srdiecko...ja ked som sa dozvedela, ze som tretikrat tehotna, bola som zrovna na antibiotikach...dnes som zacala siedmy mesiac, mala je podla vysetreni uplne zdravucka...tiez velmi dlho nebolo vidiet srdiecko a islo ma porazit, a rozhodne to neprospelo ani mne ani malinkej, tak skus sa upokojit

wiwihc
autor
3. máj 2018

@wolfie ďakujem 🙂

bevab
3. máj 2018

Podla mna treba pozerat ci plodik rastie. U mna sa z tyzdna na tyzden zmensoval a tam to uz bolo jasne ...:(

sisaka
3. máj 2018

@wiwihc 1. Na chrípku sa nepredpisuju antibiotiká, ak by doktor niečo predpísal tak by to boli antivirotika, ako napr Tamiflu, takze v podstate ani nevies, akú chorobu si prekonala, ale chrípka to nebola.
2. Rovamycine sa môže používať počas tehotenstva a nepredpisuju sa na chrípku
3. lekár ti nemôže klamať a dávať falošné nádeje
4. neostáva nič iné, len tie 2 týždne počkať, skúsenosti iných ľudí sú v tomto prípade irelevantne
Držím palce, nech všetko dobre dopadne

kikus48
3. máj 2018

@wiwihc vyckaj 2t. Srdiecko este nemusi byt vidno. Hranicna velkost plodu na vitalitu cize srdiecko je 7 -9 mm a nie 2. Srdiecko sa zvykne objavovat okolo 6.5 tt.

dadus_ka
3. máj 2018

Kamoske takto museli vybrat babo. ochorela na zapal obliciek dali antibiot. Ale potom sa male prestalo vyvíjať a nakoniec zlyhalo sediecko. Bola v 16tt. Ale ochorela nejak 8-10tt

ankare
3. máj 2018

Ja som uzivala silné ATB a nevedela Som, že som tehu. A všetko v poriadku. Držím palce!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre