Cystická fibróza u muža

jodo27
8. sep 2021

Ahojte ženy,
chcem sa spýtať či poznáte niekoho, alebo osobne ste si s tým prešli:
Sme zdraví manželský pár, ktorému sa nedá otehotnieť (na počudovanie, nič nové už asi). Manžel bol 3x na spermiograme s 0 spermiami. Poslali nás na genetiku a z genetiky sme zistili, že manžel má (na 80% - ideme na konzultáciu a po telefone mi to nechcela vysvetlovať) cystickú fibrózu - čo keď si prezriete na nete, dosť vážne ochorenie hlavne u detí. Lenže môj manžel je zdravý a žiadne príznaky tohto ochorenia nemá ( "len" azospermiu)
Máte s týmto niekto skúsenosti?

heidy222
8. sep 2021

Ano je to znamy stav, ide o to, ze zmutovany Gen je len v semennikoch a v plucach ma zdravu Variantu genu. Problemy s travenim nema? Nechrape, nema zapaly dutin?

jodo27
autor
8. sep 2021

@heidy222 nemôžme to nazvať že chrápe, no má také zvláštne zvuky v noci. Vyslovene ako by veľmi dlho vydychoval takým zvláštnym tónom a máš pocit, že sa nedočkáš toho, že sa nadýchne. No neriešili sme to nikdy, má to vraj od malička....
Nebýva vôbec chorľavý.
Zistili sme to totálnou náhodou skrz tú azospermiu.
Myslíš že sa jeho stav môže zhoršiť do takých extrémov ako bývaju počas CF?

heidy222
8. sep 2021

@jodo27 urcite nie, Gen v dychacich cestach je zjavne normalny, takze sa urcite cysticka fibtoza nerozvinie

jodo27
autor
8. sep 2021

@heidy222 vdaka za nazor... tak už len uvidíme, či spermie niekedy nejak naskočia alebo nie.

magdusaaa
23. nov 2023

@jodo27 muz ,ktory ma cf je neplodny,0 spermii ,on ma stastie ,ze to nema v plucach

jodo27
autor
24. nov 2023

@magdusaaa on je prenášač cf, vyšlo z genetickych testov, ale vyslovene chorí na cf nie je.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre