Clearblue ovulačné testy

lucy3080
19. feb 2023

Prosím skúsenosť s týmito testami ? Sú spoľahlivé ? Dalo sa pekne podľa toho zistiť OVU ? Mám odskusane už viaceré značky kde klasicky ukazovalo čiarky , lenže mne niekedy aj 3 krát do mesiaca ukázala testovaciu čiarku silnejšiu ako tu druhu podľa návodu tak ukazuje ovu ( už som tu pridávala aj foto nevedel mi nikto poradiť kde môže byt problém ) na gynde mi povedala že ona tieto testy nechape že ona odporúča pacientkam merať bazalnu teplotu takže idem skúsiť teda aj to . A prosím ešte taká pod otázka mozem si merať bazalnu aj obyčajným teplomerom alebo treba kúpiť ten špeciálny ?

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 ahoj, ja používam klasické ovu testy prúžky od livsane (už cca 5 mesiacov v dňoch, kedy by som mala mať ovu, a ja iba raz za deň robila test a stále som sa trafila aj na vrchol, kedy mi vyfarbilo silno testovaciu čiarku) a ukázalo mi stále pekne, meriam prvý mesiac BT a pekne mi to sedelo aj s ovu bolesťami, aj s testom, aj s teplotou ... A ja som si kúpila teplomer za pár korún (159kč asi), keďže žijem v Čechách, bazálny teplomer od Adiel ... ten s 2 desatinnými miestami je lepší, lepšie ukáže tie zmeny teplôt v grafe ako obyčajný...a prečo ti ukazuje viackrát pozitivitu na ovu testoch, to nechápem

lucy3080
autor
19. feb 2023

@majulka098 ďakujem za rady . Livsane značku som mala ako prvé …. Potom som mala Dr.max na ďalší mesiac womansecret… a pri každých testoch som mi stalo že som minimálne dva krát do mesiaca mala totálne silne obydve čiarky dokonca testovacia silnejšia … nechápem to a nikto mi to nevie vysvetliť čo to môže spôsobovať …. Preto ma napadlo že skúsim niečo iné ako prúžky toto ukazuje vraj smajliky…. Tak som zvedavá koľko vysmiatych mi vyjde počas testovania a tiež som si robila raz za deň vždy presne tu istú hodinu o druhej po obede ….
Ok tak si skúsim pozrieť na internete v lekárni priamo to nebudú mať ? Poštovné vyjde viac ako teplomer ….

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 aspoň sa tie testy na teba budú usmievať 🤣 ... Možno by ti mala doktorka urobiť hormonálny profil, ja som ho ešte nemala , ale tak ovu testy fungujú na hormónoch, ktovie... Ale ja som nikdy netestovala celý mesiac, takže som nikdy neriešila takýto "problém" ... Skús sa opýtať, keď nebudú mať ten, možno budú mať iný, ale zbytočne drahý nekupovať, zmeria to podobne 😅 ... Ja keď už som takto niečo objednávala online, tak som si to dala ako vyzdvihnutie v lekárni, čo tu býva taká možnosť, alebo vyzdvihnúť v boxoch (lacnejšie varianta ako kuriér), alebo dokonca z dr. Max mám kartičku a keď som prihlásená, tak mám dopravu zadarmo úplne... Alebo som to riešila tak, že som si dokúpila ešte aj vitamíny sebe, aj chlapovi a aspoň sa to vyplatilo viac s tou dopravou, alebo ak to bolo už nad čiastku nejakú, tak opäť doprava zadarmo 🙂 prípadne ešte používam na nákupy online apku tipli, kde mi aj určité percento z nákupu pripíšu do aplikácie a z tamadiaľ si ich môžeš poslať na účet 🤣 treba s tým nejak stále vybabrať

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 ešte mi napadlo, že ak testuješ denne, tak testov musíš minút teda dosť a toto je možno lepšia varianta ešte ... Natrafila som na to náhodou a premýšľala som nad tým tiež... Do dlhodobého hľadiska je to výhodnejšie
https://www.adiel.sk/donna-ovulacny-mikroskop/

gejb
19. feb 2023

@lucy3080 ahoj, ja mam skúsenosť takú, ze su spoľahlivé. Jeden mesiac som testovala tak, že som používala clearblue digitálny a zároveň aj obyčajný prúžkovy Adiel a ukázali mi rovnaké vysledky 🙂

gejb
19. feb 2023

@lucy3080 este mi napadlo, ci si nepouzivala veľmi citlivé ovu testy? Bežné prúžkove sú 25 mIU/ml, tieto clearBlue maju citlivost až 40 mIU/ml. Mohli by ti teda ukázať lepšie...podľa môjho nazoru

lucy3080
autor
19. feb 2023

@majulka098 no nieže by som chcela aby sa na mňa usmievali ale príde mi to lepšie z hľadiska toho že nemusím žmúriť na tie pásiky a porovnávať aj keď teda vždy bolo pekne vidno rozdiely ale kvôli tomu že sa mi toto udialo minimálne dva krát za sebou že tie čiarky boli obe riadne silne tak som zvážila že niečo nieje Ok a takto nemám šancu zistiť kedy tá ovu prebehla …. No ja hormonálny profil mám uz za sebou a všetko v norme ukážkový vraj ako ma byt. Dokonca užívam clostilbegyt tabletky na ovulaciu a raz do mesiaca 13DC chodím na folikulometriu…. Lenže moja doktorka pozrie či mám dominantný folikul a to je všetko vôbec netuším ktorý deň mám ovu…. Preto si to chcem zistiť testami alebo teplotou 😃 lebo tiež nás nebaví s muzom po sebe skákať každý deň lebo čo ak práve dnes mám ovu …. Je to dosť aj na psychiku teda
No už som objednala z netu nakoniec taký čo je aj spojený s appkou do telefónu tak uvidíme ….

lucy3080
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy3080
autor
19. feb 2023

@gejb áno mala som zatiaľ 3 rôzne značky a každá mala citlivosť 25

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 tak to sa divím, že nepovie za koľko cca dní by mohol prasknúť, čo viem, tak to gynekológovia hovoria ... Podľa mňa sa môžeš opýtať, že kedy cca aspoň ... Tak uvidíš ☺️

lucy3080
autor
19. feb 2023

@majulka098 naposledy keď som bola to bolo 11DC že mám folikul veľký 15 mm…povedala že každý deň narastie ďalšie 2 mm a keď dosiahne 2cm a viac tak praskne …..vravim jej a kde berie istotu že mi ozaj praskne a to vajicko bude putovať tak ako ma …. Vraví že nemám žiadny problém , žiadny problém nevidela z krvy ani na sone …ešte sa ma pýtala či som prekonala nejaký zápal nedávno že jedine to by mohlo spôsobiť že vajicko nepraskne ale o žiadnom neviem … tak že mám ísť pekne domov a už sa snažiť s muzom každý deň …. Tak sme robili a a zase nič …. A takto už polroka ideme hlava nehlava a nič … berieme aj vitamíny ja inofolic muž folandrol … a ten clostil mám teraz tretí cyklus ….

gejb
19. feb 2023

@lucy3080 ovu testy ukazujú, ze sa ovulácia blíži, ci aj naozaj nastala ukaze zas bazalka 🙂 a tvoj drahy bol na spermiogram?

lucy3080
autor
19. feb 2023

@gejb ešte nie lebo sa snažíme ,, len ,, polroka a na spermiogram sa chodí vraj už tak po roku keď sa nedarí a nezaberie žiadna iná liečba

lucy3080
autor
19. feb 2023

@gejb objednala som si dneska ten teplomer na bazalnu tak to vyskúšam aj s tým plus testy … a uvidim

gejb
19. feb 2023

@lucy3080 keď by partner chcel ísť, tak môže hocikedy...zaplatí si to tak ci tak. Ale chápem, ze idete postupne 🙂

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 Tak spermiogram je buď na žiadanku od lekára a to by malo byť zadarmo, alebo ako samoplatca, čo zase nie je až taká položka si myslím... Môj nebol ešte a berie tiež folandrol teraz prvý mesiac, k tomu mu dávam ešte selén, zinok a methionin v jednej tablete od galmedu .. a snažíme sa tak od septembra asi, ja som začala s ním brať fertipronu, čo je lacnejšia verzia inofolicu si myslím a celkom sa to dá, k tomu beriem od začiatku klasickú listovku od livsane a gynex ... Ovu cítim posledné 3 cykly ako ovulačné bolesti, potvrdené BT tento mesiac a každý mesiac bola potvrdená aj ovu testami ... A ako dlho sa snažíte teda? No keby stačilo mať vážne snaženie v čase ovu, tak to by bolo veeeľa ľudí na svete 😅 treba aj trochu šťastia k tomu a všetko aby pasovalo ako má ... Ja s clostilom nemám skúsenosť a ani na folikulometrii som nebola .. ale pri clostile si pichajú aj ovitrele, aby folikul naozaj praskol, a to majú hlavne ženy pri PCO ... Inak ja som tento mesiac pred ocu cca 6 dní pila grepový džús, aspoň pol litra ... A po ovu som chcela piť ananasový džús, ale nenašla som nikde 🤣 grep vraj na podporu ovu a ananás na uhniezdenie

majulka098
19. feb 2023

@lucy3080 tu je môj prvý graf v živote 😅 dievčatá zo skupiny tvrdia, že je pekný ☺️

gejb
25. mar 2023

@lucy3080 trosku ozivim tému po mesiaci 😁 gyn mi podla sona predpovedala ovu na vikend, tak som testovala 2x denne...a dnes doobeda bol Adiel prúžkovy pozitivny, a aj clearBlue ktory som robila večer 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre