Bola som na folikulometrii a nemala som žiaden dominantný folikul

29. apr 2021

Baby je mozne, aby na 12DC m, ked som bola na folikulometrii a nemala som ziadny dominantny folikul, ze by som uz bola po ovulacii? Zistila by to doktorka? Najblizsie som bola na 7DC a mala som 13mm folikul a na 12dc som nemala ziadny dominantny. Mam pco .

sally001
29. apr 2021

Za den ti moze narast o 1 az 2 mm takze myslim si ze mohla byt ovulacia a praskol...ja ked som bola na 8 den na kontrole minuly mesiac mali folikuly 13,14 a 15mm hned mi nasadili cetrotide aby mi zastavili ovulaciu a na 10dc som pichala ovitrelle a 12dc punkcia

autor
29. apr 2021

@sally001 no ja som mala vari 2 folikuly o velkosti 13mm. A to by dr nevidela? Ak som mala ovulku na 11dc a praskol tak by to videla ci nie na sone o den neskor?

sally001
29. apr 2021

To ti neviem povedat nie som doktor ale s krvi by to mozno vedela🤷‍♀️

autor
29. apr 2021

@sally001 krv mi vtedy nebrala. Bola som len na folikulometrii a na 12dc sa vyjadrila, ze nic dominantne tam neni 🤷🏻‍♀️

miskanathan
29. apr 2021

To co je za doktorku? Mala ti vziat krv na progesteron a o 7 dni znovu... podla hodnoty ptogesteronu zisti ci ovu prebehla... panecky to aby si si sama riesila vsetko..spytaj sa jej.

eriksonka1234
29. apr 2021

Všetko je možné, už som to tu nie raz písala. Ú mňa tehotenstvo nemožné, každý mesiac folikulometria, stimulácia..... Prefuky vaječníkov.... Nedorastanie folikolov. A zrazu bum... Zázrak. Dnes už 15,5 ročný vytúžený, vymodleny

e1i
29. apr 2021

Videla by to, ale pri pco je to otazne.ja mam pco a tiez testy mi znacili ovulaciu aj hlien na 13dc,na 14dc som bola na sono a napisala mi ze st po ovulacii vs pco. Takze vyzeralo to ze je po ovu ale zlte teliesko nevidela.

autor
29. apr 2021

@e1i a mala si vtedy ovu, ci nie?

bebotka
30. apr 2021

pri pco pochybujem, že si mala ovuláciu na 11deň, tam práve býva ovulácia o dosť neskôr, netvrdím, že u každej, ale pco je typické dlhými cyklami a často anovulačnými, mne sa bežne stávalo pri folikulometrii, že som mala folikul aj 11 až 12mm a dalej už nerástol, to sa mohlo stať aj tebe, že sa zastavil čo je časté pri pco, ono doktorka keby prebehne ovulácia tak to vidí, či už prítomnosťou žltého telieska, či zmene na na vaječníku na ktorom prebehla ovulácia, mne hneď vedela povedať, či ovulácia bola a či nie, a to si skôr u nej nebola len ten 7 a 12dc, lebo ja som chodila každé dva tri dni

autor
30. apr 2021

@bebotka nie nebola som skor. Povedala, ze az na 12den. Nakolko s clostylom som mala dozrety folikul az na 17,18 dc. Tento cyklus bez clostylu. Takze vyzera, ze nic. Od 16dc som zacala uzivat utrogestan. Ten vraj blokuje ovulku.

autor
30. apr 2021

@bebotka vraj mam lenive vajecniky skrz pco.

bebotka
30. apr 2021

presne to som myslela, že tam býva neskôr ovulácia, ale máš fajn to, že tá ovulácia ti po tom clostyle nastane, ja som brala tri tabletky denne a nemala som ju takže aspon niečo pozitívne. skúsila by som infolic alebo také niečo na podporu ovulácie, osobne som to nebrala, keď som ja riešila pco tak to ešte nebolo na trhu, ale teraz by som to určite skusila aj ked je to dosť drahé, ale človek už všetko skúša ja to nemožné a potom mi zahlási štvorročná keď jej niečo kážem ,, ty si ma nechcela mama, však ,, 🙂

heltova9
20. mar 2024

Ahoj prosím ťa, tebe odobrali 3 folikuly? Ako to nakoniec dopadlo? Ja mám len 2 a bojím sa ako to dopadne :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre