Aký je môj ovulačný test?

amelie22
5. nov 2021

Ahojte, potrebujem radu, keďže nemám s týmto vôbec skúsenosti a prvý krát som si robila test. Podľa ovulacnych kalendarov by som mala mať ovulaciu zhruba dnes. Nedalo mi to a spravila som si test. viem že by sa to malo robiť skôr... No ale keďže s tým nemám skúsenosti, neviem vlastne posúdiť či je to negatívne alebo už pozitívny - len ešte slabý. Keďže podľa návodu by čiarka mala byť rovnako silná ako druhá. Ďakujem!

emalka
5. nov 2021

Robila si si len jeden test tento cyklus? A v akom case si ho robila? Odporuca sa doobeda, medzi 10-12, vtedy by mala byt najvyssia LH hladina.
Ovu test je pozitivny az ked su obe ciarky rovnakej farby, ale ak si testovala rano alebo poobede, tak sa odvazujem povedat ze okolo toho obeda by byval pozitivny.

Ak to tento cyklus nevyjde, tak si rob tie testy viac dni za sebou aby si videla ako sa to vyvija. Ked zacne ciarka tmavnut, tak vtedy treba zacat "pracovat", lebo aj spermie potrebuju nejaky cas aby boli pripravene oplodnit vajicko a vedia prezit niekolko dni.

amelie22
autor
5. nov 2021

@emalka áno jasné, budúci mesiac už budem robiť pravidelne. Test som robila dnes o 16:30, zatiaľ iba jeden. V návode je že odporúčajú poobede, medzi 11:00-20:00. Skúsim spraviť aj zajtra a uvidíme či bude silnejší alebo naopak bude ešte blednut.

michaelabuzova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anne_mary2
5. nov 2021

@amelie22 ahoj po pozit teste alebo silnejucom mne napr v krabici od testov pisali robit kazde 4 hod, teda ja si robit 16:30 robim este vecer, a potom rano, resp dokedy nebude opat negativ ( ale to asi az tak netreba..), s tym rannym testom hmm… ja som mala x cyklov po sebe ovulaciu tak ze test poobede skoro pozitiv, vecer o 20-21 mega pozitiv, rano este ano alebo nie, takze kebyze testujem len rani asi to nemam pozitivne nikdy :D + teda bazalka no 🙂)

amelie22
autor
5. nov 2021

@anne_mary2 no múdrejšia budem asi až keď si ich spravím viac a budem vedieť porovnať...

kvetka14
6. nov 2021

@amelie22 u mňa boli takéto pozitívne a nakoniec to vyšlo....takže šup šup držím palce ☺️

amelie22
autor
6. nov 2021

@kvetka14 no popravde som z toho debil... Prvé dva zelené sú včera, tretí zelený je dnes na obed - ten sa mi zdal že to už by niečo mohlo byť, ale stále sú nejaké rozmazané, A štvrtý zelený je dnes večer. Kvôli tej rozmazanosti som si spravila aj inú znacku -ten modrý, ten istý čas ako posledný zelený a tam vôbec nič. Takže to vyzerá že asi aj tie predchádzajúce boli nega... Jasné, najlepšie by bolo to neriešiť a ísť na to, čiarka neciarka 🙂 lenže manžel je takto cez týzden dosť unavený, dnes v noci spal 3 hod keďže cestoval a nechcem ho "naháňať" zbytočne len tak pre nič za nič 😅. Aj preto som sa vlastne rozhodla, že si začnem sledovať ovulaciu.

emalka
6. nov 2021

@amelie22 Este moze byt ze mate ovulaciu posunutu na skor/neskor. Ked som zacinala s testovanim, tak som fakt testovala jeden mesiac kazdy den a zistila som napr. ze sa telo pokusi ovulovat cca na 14 den cyklu ale asi to nevyjde, lebo potom sa o to pokusi neskor okolo 19-20 dna. Tak som dalsi mesiac testovala v tomto obdobi a vtedy sa podarila ovulacia tusim niekedy medzi tymito dvoma dnami. Je to uplna kazdomesacna ruska ruleta kym clovek pride na to ako funguje vlastne telo...

amelie22
autor
6. nov 2021

@emalka zabudla som vlastne priložiť obrázok 😂🙈 áno, budem to teraz pozorovať a sama som zvedavá na čo prídem. Zajtra letíme na svadobnú cestu, takže ak by sa ovulka posunula o pár dní neskôr, len by mi to vyhovovalo 😅
Doteraz som vôbec tieto ženské veci neriešila, bola som bezproblémová, žiadne ťažkosti, ani bolestivá mrcha nebola, ani som si nič nezapisovala, vždy to nejak prišlo, nič som neriešila. Tak teraz na staré kolená idem spoznávať svoje ženské telo ako sa správa 😅🙈

vitriolka
7. nov 2021

vyskusaj aj meranie bazalnej teploty 🙂

amelie22
autor
7. nov 2021

@vitriolka ďakujem určite vyskúšam, len si musím najprv kúpiť teplomer 😂

kvetka14
7. nov 2021

@amelie22 Podľa testov ovulka by mala prebehnúť dnes alebo zajtra najneskôr napozajtra uvidíte držím palce 😍 u každej je to aj tak časovo inak ovulácia nie je hneď keď je pozitívny test takže ešte predsa máte chvíľku čas

amelie22
autor
7. nov 2021

@kvetka14 už som 15DC a vyzerá to tak, že stále nič. Robím teraz modré testy (lebo zelené mi došli) a stále absolútne slabá čiarka. Slabá Bola na na Tom teste aj vtedy keď bola na zelenom podsttne silnejšia.

kvetka14
8. nov 2021

@amelie22 ja som mala tiež s týmto problém predtým že jeden druh testov ukazoval inak ako druhý...preto je najlepšie použiť jeden druh stále

amelie22
autor
8. nov 2021

@kvetka14 ďakujem za radu 🙂 budúci mesiac teda začnem s tým poctivo a snáď sa niečo dozviem 🙂 tento mesiac sme to už asi premeskali... 😐

kvetka14
8. nov 2021

@amelie22 držím palce ☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre