Ako vypočítať plodné dni pri nepravidelnom cykle?

zaira301
3. aug 2010

ahoj...prosím o radu...mám nepravidelný menš. cyklus...niekedy to je 27 ...niekedy 26 ...28 a inokedy na 30 deň....všade sa uvádza, že v polovici cyklu sú plodné dni...na 12-až 16 deň.....takže vždy si musím rátať plodné dni od začiatku menštruácie 12 deň.....a pokračujem až do 16 dňa....a už na 17 deň nie je plodný deń? ....viem, že aj iné ukazovatele sú...ale nejak nemôžem to odhadnuť...existuje niečo, čo by mi pomohlo presne stanoviť najplodnejší deň?...díky moc za vaše rady....

kacarina
3. aug 2010

zaira,
pri tvojom cykle su tie dni priblizne tak ako pises, ale ak to chces vediet presne, najlepsie bude, ak si budes nejako ovulaciu sledovat, napr. ovulacne testy (pasiky na ocikanie podobne ako tehotenske testy) alebo meranie bazalnej teploty atd., su rozne metody, pohrab sa tu trochu na koniku, urcite najdes info o sledovani ovulacie 😉

katy2
3. aug 2010

Odporucala by som ti merat bazalnu teplotu..... Je to najspolahlivelsia metoda pri nepravidelnom cykle. Alebo pouzit avulacne testy... ale skor sa priklanam k meraniu BT.....

mirip
6. aug 2010

bazalna teplota plu ovulačné testy na ebay.uk ú celkom lacné

bibione
9. aug 2010

no neviem ako vam,ale ja na ovulaciu nepotrebujem nic,ved telo ti same povie,kedy je najplodnejsie...hadam ste baby postrehli,ze pocas ovulacie mate vytoky?? ked je najhustejsi,je najpesi den na pocatie a nepotrebujete nic pocitat 😉

zuztek
9. aug 2010

bibione, bohuzial vela zien nema ziadne alebo len velmi slabe priznaky pocas ovulacie...

zaira, odporucam merat BT a kombinovat s ovu testami... to ze v polovici cyklu su plodne dni je mytus 😉

ollako
9. aug 2010

@zaira301 nemyslim, ze rozdiel troch dni sa da nazvat nepravidelnym cyklom 😉 ja som tiez mavala taky cyklus a vsetci lekari ho povazovali za pravideln...ale k tvojej otazke, ja by som navrhovala, kombinaciu toho, co ti baby napisali, meranie teploty, a sledovanie hlienu z krcka maternice,...mam knizku cesku "Jak prirozene otehnotnet" ,, tam je to vsetko krasne rozpisane, a mozem ti povedat, naucila som sa skvelo rozpoznavat cyklus a obe moje tehotenstva neboli len nahoda, ale vzdy trefa do cierneho, presne viem, kedy sme babuliatka spodili 😉
skus tuto stranku http://www.nasemiminko.cz/serial-jak-prirozene-... prajem vela stastia 😵

markiza
11. aug 2010

@bibione, kiez by to bolo take jednoduche 🙄

@zaira301 , ovulaciu mozes a nemusis mat presne v strede cyklu, najlepsie je naozaj merat BT ci skusit ovu-testy. ani podla mna cyklus 26-30 dnovy nemozno nazvat nepravidelnym.

sssimi
11. aug 2010

@zaira301 Ovuláciu zistíš aj podla výtoku. Čím je ho viac a je redší-vtedy je ovulácia. Ale to je len taký približný ukazovatel. Neodporúčam spolahýnať sa naň!!!

happy8051
11. aug 2010

existuje tester plodnych dni pre zeny prave s nepravidelnym cyklom... ja som ho kupila kamoske tu na MK a od tohto mesiaca zistime, aka je uspesnost... kocka od ktorej som ho kupila pomocou merani cez tester otehotnela po styroch mesiacoch snazenia

betina1984
12. aug 2010

@zaira301, no to máš ešte dobré, mne niekedy prišla za 21 dní, niekedy aj za 42 dní...🙂. Preto som si kúpila ovu testy (testovala som od 5 DC) a aj ovu v rúži a zistila som, že mám plodné dni až 24-26 deň. A po vysadení HAK sme sa snažili na 13-15 deň. Takže ten rúž mi dosť pomohol.

anicka1358
15. jan 2014

Ahojte baby 🙂 chcem sa opytať ja dostavam menstruaciu niekedy raz za tri mesiace a inokedy aj za 2 tyždne po skončeni prvej. Chcela by som si merať tu bazalnu teplotu tak ako to je?? Mala by byť cez plodne dni vyšia alebo nižšia? 😉 dik za rady

obcansr
15. jan 2014

@anicka1358 v prvom rade by som ti odporučala navštívit dr nakolko to nie je dobré takýto cyklus , možno nemáš ani plodné dni , najpr rieš s dr

titulienka
15. jan 2014

moj cyklus je v rozmedzi od 34 - 53 dni. Ked sme chceli babo mala som s tym troska problem nakolko telo neposluchalo tak akoby malo. Ale vyriesilo to meranie BT plus ovulacne testy, dnes uz poznam svoje telo naozaj dobre 🙂 🙂 😉
a ak sa to chcete naucit tak sup do skupiny https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-na-to/grafy-bazalnej-teploty/ tam su max odbornicky ktore skvelo poradia. 🙂

maria1312
3. okt 2015

Babi prosím viete mi niekto poradiť dostala som ms 22 do27 čiže som mala 6 dní ms neviete mi povedať že kedy budem mať plodne dni ☹

evittam
3. okt 2015

@maria1312 Väčšinou 10.-16. deň od začatia ms. 😉

resetka
20. nov 2015

najplodnejsie ste pocas riedkeho vytoku, ked mate pocit mokra, ked vytok prejde z vzhladu vajecny bielok az do mokra, mate najvacsiu chut na milovanie, ste vtedy najmilsia a najkrajsia 🙂

nikolatom
30. máj 2020

Ahojte. Chcela by som vás poprosiť o vás názor. Keďže som min. mesiaca mala anovulacny cyklus a p. doktorka mi predpísala lieky na úpravu cyklu pripadne pri oplodnení udržanie mimika tento mesiac si ani neviem vypočítať ovulácia a tak som si kúpila ovulacne testy, aby som si to vedela skontrolovať a pokúsiť sa o babo. Stalo sa mi to po prvý krát. OV testy si robím od kedy mi začali MC. Boli stále negatívne (ani náznak druhej čiarky). Lenže na 5 DC bola druhá čiarka slabá a v ten večer ma začali bolieť aj vaječníky, keď som šla spať. Na druhy deň t. j. 6 DC bola druhá čiarky truchu silnejšia ale nie dosť k tej kontrolnej. Vaječníky už neboleli a večer už na OV zase žiadna druhá čiarka už ani slabá a to bolo taktiež už na 7DC čiarky nikde. Je možné, že OV bola na ten 5 a 6 deň ráno?? Testovať samozrejme budem ďalej, len by som chcela vedieť vás názor. Testujem každé doobedu. Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre