Ako sa vyznať v ovulačných testoch?

7. nov 2019

Ahojte, viem, že tém ovulácia a ovulačné testy je tu mrte veľa, no ja som fakt z toho zmetená už, preto som sa potrebujem poradiť.

O bábätko sa snažíme viac ako 6 mesiacov (viem, že to ešte nie je veľmi dlho). Už 2 detičky máme a tie sme počali v pohode, obe na prvý pokus. Keďže to teraz moc nejde, rozhodla som sa skúsiť ovulačné testy.
Bola som totiž v tom, že svoje telo poznám a viem vždy kedy mám ovuláciu. A tu nasáva ten zádrhel.

Začala som testovať 2 dni po skončení menzesu. Na 4 po sebe nasledujúcich testoch boli 2 čiarky, jedna silnejšia a jedna slabšie, čo viem, že neznamená "pozitívny" výsledok. Ale aspoň tam boli dve.

Včera som bola u Dr na preventívke a robil mi aj sono a povedal, že sa máme teraz snažiť, že ovulujem. Aj som to cítila, tak mi to len potvrdil. Paradox je však ten, že už včera bola na ovulačnom teste iba jedna čiarka. Po druhej ani stopa. Nerozumiem tomu...

Ako snažiť sa snažíme stále. Milujeme sa každý druhý deň, aby "fešáci" mali čas dozrieť, takže je to v podstate jedno, či a kedy tú ovu mám. Len ma toto fakt prekvapilo a neviem či si mám o tom myslieť.

Niekto nejakú podobnú skúsenosť? Ďakujem 🙂

natalindaaaaa
7. nov 2019

Ak ti lekár povedal, že sa máte snažiť možno tým myslel, že ovulka bola v ten den kedy si uho bola. Ovu test ti ukazuje že ovu prebehne o 24-48hodin, to znamena že je zrejme v poriadku že ovu test už bol slaby. Ovu test si teda mala mať pozitivny v pondelok alebo utorok cca 🙂

natalindaaaaa
7. nov 2019

Niektoré ženy nemajú cely cyklus pozitivne ovu testy a predsa ovuluju 🙂 Nemusela si zachytit vrchol LH

autor
7. nov 2019

@natalindaaaaa v pondelok aj utorok bol negatívny (slabučká čiarka), streda u doktora, povedal, že ovulujem a test bez náznaku druhej čiarky 😕

natalindaaaaa
7. nov 2019

hlavne je čo vidi lekár,mne povedal že za ovu testy a meranie teploty by ruku do ohna nedal ❤

roomaa
7. nov 2019

Nerob si žiadne testy, jeden urobíš je negat. urobíš za dve hod a je pozitívny, ja som to robila tiež a potom som sa na to vykašlala a hneď sa podarilo. Daj tomu čas.

fokuska
7. nov 2019

Robis si testy uplne presne podla navodu? Je velmi rozhodujuce kolko si toho par hodin pred testom vypila, kedy si naposledy mocila a v akom case test robis.
Mozno si mala najvyssiu hladinu podvecer, ale test si robila poobede, mala si malu koncentraciu, lebo si vela pila a uz ti to test nemusel zachytit.

autor
7. nov 2019

@fokuska robila som presne podľa návodu, nepila som min. 2 hodiny pred tým, ani nečúrala, a každý deň presne o 18:30

fokuska
7. nov 2019

Mohla si mat vrchol hladiny praveze doobedu, alebo na obed. Niekto si robi pre istotu testy 2x denne.
Spoliehala by som sa ale na to, co povie lekar 🙂 ak videl, ze ovulujes, tak to je najpresnejsie.

pasikavamacka
7. nov 2019

aky mas test? ak z DM bezne predajny, tie mi nikdy nevysli pozitivne. Ibe tie objednane z ebaya s vysokou citlivostou

fokuska
7. nov 2019

@pasikavamacka Mne zas posledny cyklus vysli z DM ukazkove pozitivne - 1 den rovnako silna ciarka ako kontrolna, druhy den este silnejsia.

autor
7. nov 2019

@pasikavamacka z lekárne mám, Dr MAX

pasikavamacka
7. nov 2019

pozri aku ma citlivost

pasikavamacka
7. nov 2019

@fokuska viem, ze niekomu vyjdu aj DMkove, ale niekomu vobec. kazde telo je ine. niekto moze vyprodukovat 40mIU LH hormonu, co zachyti aj ten test z DM, niekomu zachyti az 20mIU test

autor
7. nov 2019

@pasikavamacka 20mlU má citlivosť

pasikavamacka
7. nov 2019

tak potom neviem :D

fokuska
7. nov 2019

@pasikavamacka Ano pravda, zalezi na hladine a koncentracii, ci test zachyti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre