2krat zamlknuty potrat

zuzanabella
29. okt 2019

Ahojte.Idem si k vám po radu,už 2krat mam za sebou zamlcany potrat,zisteny v 9tt a ukoncemy v 7tt a chcem sa vás spýtať ak vám robili testy ake príčiny potratov vam zistili.Mam 28dnovy cyklu a čo si meriam posledný rok ovulaciu,tak ju stále mam.Nemam problem ani s otehotnenim pretože sa nám to stále podarilo na prvýkrát.Zisili vám aj dôvod,že detičky vobec nedonosite? Mám veľký strach mam 25 rokov a bojím sa.Na testy ešte len idem...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tana85
29. okt 2019

@zuzanabella ja som isla na hematologiu, po troch potratoch. nasli mutaciu, ktora sa v dalsom tehotenztve (uz uspesnom) prejavila okolo20tt a nasadili fraxiparine. urcite treba hladat pricinu

kbeata
29. okt 2019

mne zamlcany potrat asi v 9.tyzdni sposobila cytologia predtym robena asi 3 dni

ericka_123
29. okt 2019

@zuzanabella určite treba absolvovať všetky vyšetrenia. My sme prišli o bábo v januári a boli sme s manželom na genetickú konzultáciu a potom mňa ešte poslali na endokrinológiu a hematológiu a po spontánnom potrate vyšetrovali aj vzorku plodu či nemalo downow syndróm a podobné defekty, ale všetko bolo ok. Akurát na hematológii mi zistili problém, ktorý mňa neohrozuje, ale bábo áno a teraz beriem anopyrin a som sledovaná. Teraz sme v 19.týždni a verím, že bude všetko s bábom v poriadku. Držím palce nech objavia príčinu a nech ste čoskoro traja.

atka1989
29. okt 2019

@tana85 čo znamená mutacia ?

aluapaula
29. okt 2019

Sestra par mesiacov dozadu tiez 2 taketo tiche potraty. Jeden v 9tt a druhy 13tt... velmi nas to zarazilo pretoze ja s druhou sestrouame deti a nejaky problem nebol.
No po hematologickom vysetreni zistili ze ma trombozu (po mamine) cakaju ich este geneticke testy 🙂 ale verime ze sa to podari. Poznam naozaj vela ludi co malo problem mat deti a teraz su stastnimi rodicmi. Neboj sa ono to pride 🙂
PS: dnes som v casopise "mama a ja" citala clanok o zene ktorej lekar povedal ze nikdy nebude moct mat deti - ma dvojicky a dokocna 2x 😀 .
Prajem vela sil, viery a aby vsetko nakoniec dobre dopadlo 🙂

fyalynka
30. okt 2019

Aj ja som mala prvé dve tehu, ktoré žiaľ skončili MA ☹ No mne lekári odmietali poslať na akékoľvek vyšetrenia s tým, že žena musí potratiť viac krát (aspoň 3x) aby sa to začalo riešiť! Takto nechutne ma odbili. Tak sme s manželom začali chodiť na vyšetrenia na vlastnú žiadosť. Na hemato mi zistili mutáciu, presne ako píše @tana85 a tiež som si celé ďalšie tehu (dve) pichala fraxiparine, len ja teda od začiatku, cca hned od 6tt. A vďaka tomu máme 2 zdravé deti 🙂 Držím ti palce, neboj prídu na to, len sa nevzdávaj a bojuj! 🙂

tana85
30. okt 2019

@atka1989 ze krv sa v niektorych situaciach sprava inak ako ma, ze sa viac zraza alebo menej alebo vselico ine. bezne sa to nijak neprejavi, ale prave tehotenstvo ovplyvnuje krv tak, ze to moze byt nebezpecne pre dieta

atka1989
30. okt 2019

@tana85 dasa to zistiť?

ericka_123
30. okt 2019

@atka1989 na hematológii ti to vedia zistiť aj mne tak zistili.

system
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbora0308
7. apr 2021

Ahojte baby, verim ze mi este niekto odpovie v ramci tejto starsej diskusie. Ja som mala v Januari potrat v 16-tom tyzdni resp. spustil sa mi porod a zial som musela porodit este nedonosene dietatko. Od sameho zaciatku bolo moje tehotenstvo uplny des, bola som viac v nemocnici ako doma a neustale som spinila alebo krvacala. Preto sa chcem spytat, ci boli napriek potratom vase tehotenstva bezproblemove az po samotny potrat alebo ste tiez mali problemy od sameho zaciatku? Vsetky geneticke testy a pod. mam negativne a ziadnu pricinu, ze by bol problem u mna nezistili. Onedlho to chceme s manzelom skusit znova, len sa neskutocne bojim, ci sa to nebude znova opakovat...Myslite, ze by sa oplatilo absolvovat nejake dalsie vysetrenia? Dakujem za info.

ericka_123
7. apr 2021

@barbora0308 a aké vyšetrenia si absolvovala? Určite treba endokrinológiu a hematológiu riešiť. Je mi ľúto čím si prešla a držím 💪 nech je ďalšie tehotenstvo bez problémov a dočkáš sa 👶

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre