Rozprávky o psíčkovi a mačičke

klaudikaa12
18. apr 2012

Ahojte...🙂 ...Ja nie som ešte mamička 🙂 ..ale chcela by som sa vás spýtať či nepoznáte nie jakú rozprávku o psíčkovi a mačičke 🙂..Chcem byť učiteľka ako študujem to a potrebujem to 🙂 ..Chcem vedieť aké rozprávky čítate svojím deťom či už škôlkárom ale školákom 🙂 ..Budem rada ak mi tu niekto pomôže 🙂 ..Dakujem 🙂

ziarcanka
18. apr 2012

Ahoj, psíčka a mačičku si pamätám ešte zo svojho detstva. Náš syn (3roky) momentálne fičí na Mackovi Uškovi od Czeslawa Janczarskeho 🙂

lucia375
18. apr 2012

Moje deti fičia na knižke Rozprávky o psíčkovi a mačičke od Josefa Čapeka. 🙂

ikke
18. apr 2012

Rozpravky o psickovi a macicke napisal Josef Capek. Napisal aj O Dasenke, tiez pekna knizka o psikovi.
Dalej napr.
Maria Durickova: Danka a Janka;
Krista Bendova: Opice z nasej police; Bola raz jedna trieda, Osmijanko, ...
Jozef Pavlovic: Bracekovia mravcekovia

co vlastne teraz ucia v skolach, ked sa buduca ucitelka musi na klasiku pytat na internete...??? 😨

stardust
18. apr 2012

KNIZNICA!!!

sissy27
18. apr 2012

@klaudikaa12 tak v prvom rade by som ti odporučila trošku viac sa potrápiť so slovenčinou a pravopisom, keď už teda chceš byť učiteľka 😀 a teda psíčka a mačičku pozná hádam každý, je to celá knižka ... a za iné spomeniem Ferdo Mravec, Pipi Dlhá Pančucha, Puf a Muf... ja neviem, ale ty si zo svojho detstva nepamätáš žiadne knižky? veď to zjavne nebolo tak dávno 😎

sisaha
18. apr 2012

Jedna z povinnych skusok na pedagogike je Literatura pre deti a mladez a minimalne 2/3 uz tu spomenutych knih by si mala poznat a vediet ich rozobrat... Urcite treba zajst do kniznice a pokial si tuto detsku literaturu nepamatas, tak si ju treba opätovne precitat 😉

ivett1
19. apr 2012

@klaudikaa12 ahoj, no budeš musieť trošku popracovať na pravopise a slovenčine, keď chceš študovať pedagogiku, ako som pochopila ...vysokú...lebo teraz študuješ strednú...?
ale k téme ...klasiku O psíčkovi a mačičke napísal Jozef Čapek...zatiaľ sme to s deťmi nečítali, ale chystáme sa🙂
čítali sme - a dcérku (5 a pol roka) to aj bavilo (synček je ešte malý 3a pol roka, ale aspoň chvíľu vydrží počúvať😉) -Danka a Janka od Márie Ďuríčkovej (len som nahradila výraz "súdružka" učiteľka výrazom "pani" učiteľka...), Opice z našej police - od Kristy Bendovej, S dievčiskom sa nehráme - Nataša Tánská, Smelý zajko a Smelý zajko v Afrike od Jozefa Cígera Hronského (toto bavilo veľmi aj malého synčeka...);
a teraz máme veľmi obľúbené od Astrid Lindgrenovej - Grétka, Grétka a Betka; Lotka z Huncútskej ulice...k Pipi Dlhej Pančuche sme sa ešte nedostali 😉 ...a minulý rok v lete mala obľúbené knižky o vílach a ich zvieratkách od Daisy Meadows (asi 7 knižiek...) 😉
a ešte by som chcela poznamenať, že deťom sa chystám čítať knižky len dovtedy, kým sa nenaučia čítať samé...potom už budú čítať mne 😉 ...takže, možno by bolo dobré, keby si trochu upresnila...lebo moja desaťročná neter číta teda sama (od 6 rokov) a to takým rýchlym tempom (v priemere teraz už 5 kníh týždenne počas šk. roka, cez prázdniny aj 11...), že už má, podľa mňa, skoro všetko prečítané 😀 ... v detskej knižnici (okresnej)... 😀 😎

irriss
19. apr 2012

@klaudikaa12
Zvlastni otazka, mozna by byl lepsi "Dotaznik" 😉, kdyz TO potrebujes 😉
Jinak jakmile prijdes do jakekoliv skoly, takovy pruzkum z duvodu Studijniho pruzkumu Ti povoli...
Proc se neobjednas do nejake skoly ve Tvem okoli a neporadas nejakou akci, primo s detma...
Kdo jim cte a co..kdy a jak dlouho ctou...a jake znaji Pohadky, ve kterych jsou postavicky pejsek i kocicka... 😉
A nebo je tu jeste pomocnik "strejda Google" 😉
@ivett1
Tak ja jsem ve stadiu, kdy v usinani vitezim a jsem nejrychlejsi, kdyz mi nekdo z mych devcat cte... 😉
Ctou velmi rady, dcera (12let) precte i 500 stran za par dni (4-5 dni) 😉
Jinak O pejskovi a Kocice mame radi, o Dasence, Ferda Mravence take...a vetsinou si deti vybiraji knizky, ktere jsou i filmove zpracovany.. 😉

kokorunecka
19. apr 2012

Nemám slov... Ja mám síce "len" strednú školu pedagogického zamerania, konkrétne učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, ale podľa toho čo sa pýtaš asi tiež nebudeš ďaleko od strednej školy..
A za seba ti hovorím, že toto by si fakt mala vedieť už pri nástupe na strednú, keďže ako sama píšeš-budeš učiteľka-a teda je to tvoj "chlieb".
Nebuď lenivá a namiesto sedenia pri pc nabehni do knižnice.
🙄

irriss
19. apr 2012

@kokorunecka
Vzhledem k registraci a k 1. prispevku jde o mozna o zmenu strategie 😎 ..misto o tom, jestli muze byt tehotna ze samponove peny, hleda kocicku a pejska..
a zapomnela, ze Kocka leze dirou a Pes oknem.. 😉

p.s. Ted urcite sedi ve skole😉

kokorunecka
19. apr 2012

@irriss 😀 😀 Že zo šampónovej peny 😀 😀
Určite nejaká prváčka na strednej škole... Keďže sa zo základnej pravopis nenalepil.. 😀

bodka70
19. apr 2012

@ivett1 , podľa knižky "Grétka a Betka" sme našli meno pre naše tretie dievčatko 😉. Mám to aj v profile.
Tiež je naša obľúbená. A teraz ešte Viking Vike a knihy o drakoch. 😉

Zakladateľka, "nabonzovala" som ťa do jazykového okienka 😀 😀 😀

irriss
19. apr 2012

@bodka70
Takze kluk bude jmenem Viki-ing 😀 😀 😀
Prvni rozeny ingenyr! 😉 😝

bodka70
19. apr 2012

@irriss , no to ja mám ešte lepší titul : SING (skoro inžinier 😀 😀 😀 )

irriss
19. apr 2012

@bodka70 😀 😀 😀 😀
jsme se dostaly daleko od macky a psika.. 😔 😔 😔 a nebo primo k autorce.. 😉 (?)

syslica
19. apr 2012

@ivett1 Ahoj, sysle z Pipi už samostatne citujú 😉 a budeme im čítať, pokiaľ budú chcieť, napriek tomu, že starší už číta sám. My to striedame: cez deň číta on, večer pred spaním rodičia a niekedy aj dramatizované čítanie...
Obľúbené knižky momentálne: Felix Salten: Bambi, Bambiho rodinka; všetko od O. Sekoru, rozprávky o zvieratách od Ruda Morica, všetko od A. Lindgren, úplne čerstvo L. Kiss: Dobrý vietor, kapitán!

A zakladateľka, nenabonzovala ťa len Bodka 😅 , pre dobro svoje i budúcich školákov - zváž prosím voľbu povolania.

syslica
19. apr 2012

@klaudikaa12 Aha, teda ešte som chcela späť k psíkovi a mačičke: skús si dať Bazár a tam do vyhľadávacieho okienka "o psíkovi a mačičke". Okrem Čapkovej ti nájde ešte minimálne dve knižky na predaj, ktoré spĺňajú požadované kritériá.

ivett1
19. apr 2012

@syslica to máte super...keď sa tak pekne všetci zapájate 😵 ...ja sa už teším, keď budú čítať moje detičky samé 🙂 ...nie z dôvodu, že by ma nebavilo im čítať, ale chcem im dopriať ten pôžitok, aký mám ja z čítania 😵 ...(aj môj mnažel...) ...som "stará škola" a čítanie ma vééééľmi baví...i keď na také to pravé "dospelácke" čítanie už nemám príliš veľa času, keďže mám ešte relatívne malé deťúrence 😀...ale na Grétku som sa vyslovene tešila🙂...ak bude taká aj Pipi...tak už sa neviem dočkať🙂...(ja som Pipi videla len v telke, aj to ešte na orf...)

syslica
19. apr 2012

@ivett1 My budeme asi nielen približne rovesníčky, ale aj "rovnaká krvná skupina", nie? Aj ja som Pipi videla najprv na ORF 😀
A inak, malý Ondrík si tiež už akože napíše rozprávku do zápisníka a potom nám ju akože prečíta 😝 , nedá sa nič robiť... my rodičia sme ťažkí knihomoli, manžel chodil donedávna ešte aj na wc s knihou... potom si kúpil čítačku 😀 😀

ivett1
19. apr 2012

@syslica nuž, tie rovesníčky....to by som ešte zvážila, nezdáš sa mi až taká "stará" ako ja (podľa fotky-profilovky), ale tá "rovnaká krvná skupina" to môžem potvrdiť😉...a o tej čítačke už "hodnú" dobu premýšľame...(my ešte stále chodíme s rozčítanou knihou na wc 😅 ...)
PS...ešte pridám jeden tip na knižku pre deti...aby sme neboli úplne mimo tému...Mária Ďuríčková-Jasietka (je super...)

akeber362007
21. apr 2012

Moja dcérka má 4 roky od starkej dostala knižku O psíkovi a mačičke . prečítala som jej prví príbeh Ako si umývali dlážku . Počúvala a nakoniec okomentovala " To sú ale deboli " a viac nechcela aby sme s tej knižky čítali . Miluje počúvať rozprávky ktoré jej čítame . Najradšej má Rozprávky o vílach , Júlia a jej kamaráti , O kozliatkach a tie staré klasické. A knižku O psíkovi a mačičke bežne dostať v kníhkupectve
http://www.gorila.sk/product/94340
http://www.literama.sk/sk/knihy/117837/o-psikov...

akeber362007
21. apr 2012

@ivett1 zaujíma ma knižka Jasienka sú to rozprávky alebo riekanky ?

ivett1
23. apr 2012

@akeber362007 Jasietka je rozprávkový príbeh o dievčatku Žofke, ktoré hľadá stratenú rozprávkovú postavičku - Jasietku v rozprávkovej krajine a chodí z jednej rozprávky do druhej 🙂... so sprievodcom ...a je to veľmi zábavné...(i keď je tam aj kapitola s názvom "Smrtná rozprávka" alebo "Strašná rozprávka"....)

akeber362007
23. apr 2012

ivett1 ďakujem 🙂 , myslím že to by sa mojej dcérke páčilo u nás máme síce knižnicu ale chabú ak je toto staršia knižka , tak by sa mala v našej knižnici nachádzať pozriem 🙂

klaudikaa12
autor
1. máj 2012

@ivett1 neriešte môj pravopis !!!

ivett1
1. máj 2012

@klaudikaa12 neriešim váš pravopis!!!