Výška polovičného invalidného dôchodku

27. jún 2023

Aká býva cca priemerná výška polovičného ID? Je možné sa popri ňom zamestnať na plný úväzok?

vulka
27. jún 2023

Výška závisí od výšky platu a času ako dlho si pracovala. A pracovať môžeš koľko vládzeš.

mamina7070
27. jún 2023

uz nie je polovicny ale mas urcene percenta ja mam 65% a vyska ID je 585€ teraz by mali zvysovat o 10,8%
popri tom robim na plny uvazok na TPP

autor
27. jún 2023

@vulka som nezamestnaná a predtým bola materská, pred materskou som bola zamestnaná, z čoho sa to v tom prípade počíta?

viestta
27. jún 2023

vypocitava sa z odvedenych prispevkov na dochodkove poistenie za cely cas, ked si bola zamestnana

vulka
27. jún 2023

Záleží to od Tvojho veku(koľko si už platila odvody zo zamestnania) a výšky Tvojho platu. Treba vypočítať POMB(priemerny osobny mzdový bod) z OMB(osobných m,zdových bodov).

dagmarovita
27. jún 2023

@mamina7070 to si ani nemusela pisat kolko mas dochodok ked pracujes na plny uvazok

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamina7070
27. jún 2023

@oonnaganamakusai sorry ale ja som platila 20 rokov vysoke odvody a stale robil a stale platim takze ja invalid robim na teba 😂😂😂

nikolca
27. jún 2023

@oonnaganamakusai ty truba to zavidiš aj zdravotne problemy,?bohu ďakuj že si zdrava

autor
27. jún 2023

@vulka ďakujem a napr. pri dlhodobej nezamestnanosti, alebo ľuďoch, ktorí nikdy nepracovali sa to počíta ako?

vulka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vulka
28. jún 2023

Ak nemajú odpracovaný patričný počet rokov, tak nijako. Z akého dôvodu chceš prachy, keď do systému nič nedávaš?

enya00
28. jún 2023

nepracujuca 60r.znama,teda robila asi dva roky za cely zivot dostava nejakych 170€

autor
28. jún 2023

@vulka takéto primitívne a komentáre si môžeš odpustiť, odrobené mám toho dosť, som doma 2 roky od poslednej materskej zo zdravotných dôvodov a doma sedieť netrvalo tiež určite nehodám, to píšem aby si mala na čom stavať ďalšie tvoje hlúpe komenty.

viestta
28. jún 2023

@vulka neviem ci vies, ale da sa aj doplatit dochodkove poistenie, ak chybaju odpracovane roky

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka75
28. jún 2023

@oonnaganamakusai môže robiť niekde na vrátnici. To ti nenapadlo že sú aj ľahšie práce? Nemusí robiť za strojom. ale fakt v dnešnej dobe závidia človeku aj chorobu.

viestta
28. jún 2023

@oonnaganamakusai uvediem ti nazorny priklad: Pan ma invalidny dochodok po chorobe z povolania, problemy s klbami, popri tom na plny uvazok pracuje ako programator. Na ten invalidny dochodok si odrobil, platil odvody, takze ma na neho narok. Mohol by spokojne sediet doma a poberat invalidny, na ktory ma narok ale on pracuje, plati dane, plati odvody napriek tomu, ze nemusi. Ale truby mu budu zavidiet aj to, ze je cele dni doma, pretoze bez barli nedojde ani na WC a svojou sikovnostou a tym co ma v hlave dokaze zabezpecit rodinu, sebe slusny zivot a aj potrebne rehabilitacie a pobyty v kupeloch, ktore si hradi sam v plnej vyske.

mamina7070
28. jún 2023

@oonnaganamakusai sak sa opytaj priamo mam zdravotne problemy fyzicke (tykaju sa srdca a dalsich organov) ja pracujem mentalne v oblasti IT na vyssej pozicii (fyzicky by som uz pracovat nevladala mam aj ztps) a moj prijem je vyrazne nad priemernym prijmom (aj preto taka vyska dochodku) kym vladzem pracujem nevidim dovod preco nie

viestta
28. jún 2023

@mamina7070 zbytocne vysvetlujes, zbytocne sa pred nou obhajujes. Ona nepochopi ani ked nakreslis...

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikolca
28. jún 2023

Aj mne je z nej na grc🤮zavidieť chorobu no to je sila su ludia na id ktory žial nevladzu pracovať a su ludia ktory popri id pracuju no pokial im to aspon trošku zdravotny stav umožnuje aspon su mefzi ludmi a nemyslia tolko na to že su chory a ty sa spametaj z toho čo tu trepeš druhy robia na tvoju riť
@oonnaganamakusai

viestta
28. jún 2023
viestta
28. jún 2023

@oonnaganamakusai keby robila aj na vratnici, teba je trt makovy do toho ci ma alebo nema ID, kolko popri nom zarobi.
Kiez by si ty raz nebola na invalidny dochodok odkazana, na to naozaj netreba vela, staci moment. A kiez by si potom mohla aspon na tu vratnicu sadnut, aj ked si viem zivo predstavit, ze pri tolkej empatii, ktora sa v tebe skryva by si sa ani tam dlho neohriala.

mamina7070
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacenocka2
28. jún 2023

Počíta sa do ID škola aj rodičak..vtedy za teba odvádza štát a z toho vypočítajú..

autor
28. jún 2023

@kacenocka2 ďakujem veľmi pekne, ID škola je, prosím, čo?

mamina7070
28. jún 2023

ID je invalidny dochodok a skola sa ti pocita podla rocnika narodenia to sa neda povedat vseobecne ale celkovo obdobia hradene statom su hodnotene len nizkou ciastkou

nikolca
28. jún 2023

No hlavne musiš mať aj diagnozu na id mam kamaratku ktora ma 6 diagnoz a nepriznali jej ani polovičny